Knockout Punch Set pro vaši elektrickou skříňku

Amazonka

Vyrazený úder je elektrikářův oblíbený nástroj pro vytváření nových děr v elektrické krabici nebo panelu. Sada vyražecích úderů vám dává na výběr z mnoha různých velikostí vyražení. Klasické ruční vysekávací razníky se ovládají pomocí nástrčného klíče. Existují také těžké vysekávací razníky, které používají hydraulické čerpadlo, ale tyto jsou pro většinu obytných kabelů nadměrné. Většina děr bude proříznuta měkkou ocelí až do 10 měřidel plus nerezová ocel, plast a sklolaminát. Alternativou k vysekávacímu děrovači je použití děrovací pily a vrtačky, ale děrovač dělá čistší díru s menším úsilím a hlukem.

Jak používat Knockout Punch Set

Knockout děrovačky zahrnují tři základní části: tažný čep (v podstatě velký závitový šroub), zápustku (kovový válec) a razník, který provádí řezání. Chcete-li vytvořit knockout díru:

  1. Materiálem vyvrtejte díru vrtákem a vrtákem na kov. Otvor musí být dimenzován pro tažný čep. Malé cvočky jsou obvykle v průměru 3/8 ", zatímco velké cvočky mohou být 3/4".
  2. Připevněte vhodnou velikost matrice na tažný čep a poté vložte tažný čep do pilotního otvoru.
  3. Nasaďte požadovanou velikost razidla na tažný čep a pevně jej dotáhněte k zadní straně materiálu.
  4. Otočte tažným šroubem rohatkovým klíčem; to táhne úder směrem k matrici. Neustále se otáčejte, dokud úder neprorazí celou cestu materiálem.
  5. Oddělte tažný čep a děrovač a odstraňte malý kroužek odpadního materiálu uložený uvnitř matrice. Tomu se říká slimák a obvykle se dělí na polovinu úderem, což dává takovému ránu přezdívku „slug-buster“.

Tipy pro použití sady Knockout Punch Set

Nejlepší nástroj pro vrtání pilotního otvoru pro tažný čep je krokový vrták. Tyto vrtáky s kuželovými vrtáky různých velikostí a jsou vyráběny z plechu a jiných tenkých materiálů. Samořezné nebo samořezné stupňové bity nepotřebují pilotní díru, aby mohly začít. Pokud jste někdy vyvrtali díru do kovu, víte, že může být nemožné vyvrtat velkou díru bez použití pilotní díry nebo vytváření postupně větších děr.

Některé sady vyraďovacích úderů zahrnují ráčnový klíč, který je velký pro táhlové čepy v sadě. To je užitečné mít, protože klíč a údery jsou vždy na stejném místě. Žádné hledání standardního ráčnového klíče a objímky nebo nutnosti uchýlit se k nastavitelnému klíči ve špetce.

Dobrá standardní sada děrovacích razníků přichází s děrami pro 1/2 ", 3/4", 1 "a 1 1/4", někdy až 2 ", a zahrnuje malý a velký remízový čep. Větší sady vyříznutých otvorů jako 2 ", 3", 4 "a větší, ale může vyžadovat odlišný úder pro každou díru velikosti.