Jak používat sadu nehtů

Při přibíjení koncového hřebu do dřeva je obtížné, ne-li nemožné, řídit hřebík tak, aby byl zarovnán nebo mírně pod povrch pomocí samotného kladiva. Ke konci jízdy bude hlava hřebíku vyčnívat až o 1/8 palce. Další zatloukání za tímto bodem může mít za následek údery na povrchu dřeva a nevyhnutelné poškození.

Půlměsíční údery na jemných základových deskách z měkkého dřeva, čtvrtokruhy, lišty a obložení oken a dveří jsou často výsledkem nadšeného přibíjení hřebíků. Poškození lze opravit vyplněním značek dřevěným plnivem, poté broušením dolů a natřením náplastí. Ale příliš mnoho z tohoto druhu poškození znamená více záplatování a malování, než je nutné. Navíc, pokud bude zamýšleným povrchem přírodní, nenatřené dřevo, není výplň dřeva alternativou.

Sada hřebíků je malý nástroj, který vám umožní zatloukat konečný hřebík do povrchu, přičemž kladivo zůstane v bezpečné vzdálenosti od dřeva. Špičatý konec je dostatečně kulatý, aby se vešel do hlavy dokončovacího hřebíku. Tupý konec je dostatečně široký, aby ho kladivo udeřilo. Protože sada hřebíků je vyrobena z těžké temperované legované oceli, nebude se při nárazu ohýbat ani sbírat. Díky tomuto materiálu je sada hřebíků nenahraditelná, protože žádné jiné nástroje nemají stejné rozměry a výšku, které jsou nezbytné pro splnění tohoto úkolu.

Nástroje a materiály

  • Sada hřebíků
  • Kladivo
  • Pracovní materiál z měkkého dřeva

Bezpečnostní úvahy

  • Když špičatý konec sady nehtů ztratil při opakovaném použití svůj kulatý tvar, zlikvidujte jej nebo použijte k jiným účelům než k nastudování nehtů.
  • Na ruce, která drží nehtovou soupravu, noste rukavice. Pokud náhodou náhodně udeříte do ruky, rukavice ránu zjemní.
  • Při práci s kladivem a hřebíkovou sadou vždy používejte ochranné brýle a ochranu sluchu.

Instrukce

S kladivem projeďte dokončovací hřebík

Zatlačte cílový hřebík co nejdále do dřeva samotným kladivem, aniž byste narazili do dřeva. To je obvykle asi 1/4 palce až 1/8 palce od povrchu dřeva. Ujistěte se, že hřebík jedete kolmo k povrchu dřeva a nehty se neohýbají. Pokud ne, vytáhněte hřebík a zkuste to znovu s novým hřebíkem.

Položte nehtovou sadu na nehtovou hlavu

Umístěte kulatý špičatý konec sady hřebíků na hlavu dokončovacího hřebu. Dokončovací nehty mají obvykle na hlavě malý zářez, který umožňuje umístění sady nehtů. Ujistěte se, že sada hřebíků je přímo v souladu s cílovým hřebem, abyste zabránili bruslení sady hřebíků při nárazu kladivem. I když to není nutné, může být také užitečné přejít na kladivo s frézovanou nebo kostkovanou tváří pro lepší kontakt mezi kladivem a sadou hřebíků.

Pohon Nail Set, dokud Nail je Flush

Jemně poklepejte kladivem na tupý konec sady nehtů. Poklepejte tak lehce, jak je potřeba k zatlačení hřebíku do dřeva, zvyšujte sílu pouze v případě potřeby. Pokračujte v jízdě hřebíkem, dokud nebude hlava v jedné rovině s povrchem dřeva nebo pod ním, v závislosti na vašich požadavcích na dokončení.

Vyplňte nehtovou díru

Pokud máte v úmyslu malovat dřevo, můžete nechat mírnou depresi, kterou tvoří nehtová hlava, neobsazenou. Pro další dotek však vyplnění nehtové díry a její hladké broušení poskytne profesionální vzhled.

Tipy pro nastavení finálních nehtů

  • Nepoužívejte sadu hřebíků k ničemu jinému než k nastudování nehtů. Špičatý konec sady nehtů je dokonale zaoblený, aby se vešel do hlavy nehtů. Bušení tohoto konce na jiných materiálech ho může otupit nebo jinak deformovat. Při dalším použití pro dokončovací nehty může vyklouznout.
  • Soupravy tupých hřebíků lze otočit vzhůru nohama pro sloučení konvenčních hřebíků, které je obtížné srazit.
  • Elektrické hřebíky automaticky potopí nehty. S příchodem levných lithium-iontových elektrických hřebíků je pro majitele domů mnohem dostupnější koupit tyto nástroje, které dříve používali většinou profesionálové. Pokud máte spoustu dokončovacích hřebíků, možná budete chtít zvážit nákup elektrického hřebíku.