Jak používat odfukovač listí nebo vakuum

David Beaulieu

Odfukovač listí nebo vakuum je všestranný nástroj, který se obvykle nachází v garáži. Obvykle se používá jako pomůcka při úklidu loděnice. I když se to může zdát jednoduché - jen to zamávejte a přesuňte ty otravné listy z trávníku - existuje správný způsob, jak je používat, abyste mohli získat optimální výsledky. To samozřejmě neznamená, že hrábě už nikdy nebudete používat. Stále doporučujeme, abyste hrábě měli po ruce (pokud vám váš fyzický stav nedovolí zvednout hrábě). Vědět, kdy a jak používat listový ofukovač / vakuum, vám ušetří čas i úsilí.

Použití listových dmychadel a vakuových zařízení

Jen pár příkladů:

Pokud potřebujete „zametat“ stříhané trávy, listí nebo nečistoty z příjezdové cesty, terasy, chodníka atd. Rychle, pak - pokud se vás nezajímají příliš rychle, je rozumné použijte foukač / vysavače listů. Pokud se jedná o vyzvednutí, použijte raději shop-vac.

Pokud máte velký trávník a je pokrytý velkým množstvím listů na podzim, může být rozumné použít dmychadlo / vysavače listů jako první krok v procesu odstraňování listů. To znamená, že za použití listového dmychadla / vakuu ve spojení s plachtami zaokrouhlete objem listů nahoru na samostatné hromady. Například:

 • Začněte v krajním levém rohu trávníku a vrhněte většinu listů na hromadu na plachtu.
 • Nebojte se: je kontraproduktivní snažit se zaokrouhlit každý poslední list pomocí ofukovače / vysavače listů.
 • Když vyhodíte většinu listů do hromady v tomto rohu trávníku, překlopte plachtu přes listy a hromadu odstraňte (pravděpodobně budete potřebovat pomoc) přetažením plachty pryč.
 • Listy vyhoďte do uzavřeného prostoru, kde mohou být kompostovány nebo ze kterých mohou být později přidány do koše na kompost.
 • Pokračujte stejným směrem.
 • Potom listy upravte uprostřed trávníku, podobně jako v módě.

Zdůrazňujeme však, že tu myšlenka nemá být nudná. Odstraňte většinu listů a pak dokončete hrabáním listů.

Pokud nechcete kompostovat své listy a namísto toho čelíte návrhu, že je musíte zlikvidovat v listových pytlích, zvažte alternativu k odstranění: jmenovitě mulčování na místě. Tj, mulčovací sekačka pro vás může dávat větší smysl než foukač / vysavač listů. Stačí spustit mulčovací sekačku přes listy a nechat je žvýkat na jemné kousky, které budou fungovat jako druh trávního hnojiva. Další alternativou je spustit běžnou nebo mulčovací sekačku přes listy s nasazeným vakem a pak je vyhodit z vakového příslušenství do vašich listových sáčků. U některých sekaček drží příslušenství více listů než vakuové pytle listových dmychadel / vaků, takže práce půjde rychleji.

Mint Images / Getty Images

Časté nevýhody

Stejně jako všechno ostatní v životě, bez ohledu na to, jak pohodlné dmychadla nebo vysavače mohou být, existují nevýhody. To platí zejména, pokud jde o provzdušňování trávníku.

Listy nejsou jediným druhem trosek, které musíte z trávníku odstranit. Thatch musí být také odstraněn. Nahromadění doškové vrstvy na vašem trávníku může ztížit dýchání. Provzdušňování trávníku prováděné na jaře nebo na podzim pomáhá kontrolovat doškovou trávu.

Dmychadlo / vysavače, které používáme pro odstraňování pádových listů, se žádným způsobem nezabývají problémem došky. Naproti tomu, pokud používáte hrábě listů moudře, můžete provést odstranění listů a odstranění došků současně.

Co máme na mysli "moudře" ">

George Doyle / Getty Images

Vakuový režim

Dotyčná zařízení se nazývají "dmychadlo / vakuy", protože jsou používána ve dvou různých režimech, samozřejmě: režim dmychadla a vakuum nebo režim "vac". Nyní je čas zvážit možnosti dmychadla / vysavače ve vakuovém režimu.

Upřímně řečeno, většina lidí považuje větrák / vysavač listů za neúčinný jako vakuum za účelem, řekněme, odstranění velkého počtu listů z trávníku, protože:

 • Prostě nevysypávají velké množství listů velmi rychle
 • Jejich vakuové vaky neobsahují dostatečné množství listů, aby byly užitečné pro účely odstraňování listů (ocitli byste se neustále přestat vyprázdňovat sáčky)

Přesto by mohlo být rozumné používat foukač / vysavač listů ve vakuovém režimu v určitých vybraných oblastech loděnice pro odstranění malého počtu listů, odřezků ze sušené trávy, špíny atd., Kde by bylo obtížné použít hrábě listů ; například:

 • Oblasti, kde listy padají mezi skalami
 • Na základně plotu, kde se listy zachytí
 • V zákoutí a klikách kolem domu a přístavby
 • Na palubách

Mohli byste také z těchto oblastí vyhodit trosky a poté je vyzvednout později. Ale proč si udělat další práci pro sebe ">

Kdy použít hrábě

Po odebrání většiny listů ze dvora budete mít ještě nějaké listy k odstranění. A to je místo, kde se hrály listové hrábě.

Nejlepší způsob, jak vyzvednout ty zbloudilé listy, je pomocí toho starého favorita, hrábě listů. Techie diehards, která opovrhuje listovými hrabatemi, bude zásadně přetrvávat a zoufale se snaží vyzvednout zbývající listy pomocí foukače / vysavače listů. Ale to nedává smysl, pokud jde o účinnost: listy v takových věcech příliš nespolupracují! Technologie v současné době prostě nepřijde s levným produktem, který by za tímto účelem nahradil hrábě s nízkými listy.

Sečteno a podtrženo

 • Použijte dmychadlo / vysavače listů ve vakuovém režimu k odstranění malého množství listů atd. Ze stísněných míst, kde by se hrábě listů těžko použily.
 • Pomocí dmychadla / vysavače listů v režimu dmychadla (ve spojení s plachtovými plachtami) shromáždíte většinu listů trávníku do hromádek, abyste je mohli ručně odstranit.
 • Hrábě listů jsou stále nejúčinnějším nástrojem pro dokončovací úpravy při odstraňování listů trávníku nebo při odstraňování listů v malých dvorech.
 • Listové hrábě nabízejí další bonus, který vám pomůže udržet doškovou střechu pod kontrolou.