Jak používat a aplikovat Malování na tabuli

Jakmile poprvé použijete malování na tabuli, budete okamžitě závislí. Malování na tabuli vám umožní přeměnit jakýkoli čistý povrch na psací stůl a rýsovací podložku pro běžné křídy nebo křídy. Naneste na tabuli dětskou komodu malířskou tabulí, aby mohl vypsat obsah každé zásuvky (děti se tím zblázní!). Malovat celou zeď jako plátno pro nástěnné malby. Popadněte zajímavé talíře v místním obchodě se šlechtičnou a proměňte je v poznámkové bloky. Lahve na víno s barvou na tabuli nebo převeďte ozdobně zarámované zrcadlo na psací podložku. Ať si přejete cokoli, nechte svou fantazii běžet.

Jak funguje malování na tabuli ">

Barvy na tabuli a křídové laky jsou různé materiály, které se snadno zaměňují. Křídový lak je barva, která má měkký, matný povrch podobný mýdlu a často se používá pro starožitný nábytek. Na křídový povrch nemůžete psát křídou.

Malování na tabuli je k dispozici buď v suchém prášku, nebo v předem smíšené formě. Předmíchaná barva na tabuli - která se nachází v řemeslných obchodech a střediscích pro zlepšení domova - je poměrně levná a snadno se s ní pracuje. Neočekávejte, že povrchy natřené tabulí barvy budou stejně hladké jako skutečné břidlice nebo tabule nahrazující břidlice. Místo toho bude drsnější a nebude tak tmavá jako skutečná tabule. Občas budete muset oživit povrch dalším kabátem nebo dvěma barvami na tabuli.

Čtyři unce barvy na tabuli pokryjí asi 10 čtverečních stop. Ujistěte se, že jste si zakoupili hustý pěnový kryt válečku a odpovídající váleček, nikoli větší kryty a válečky používané pro domácí stěny a stropy. Tento projekt můžete provést rychle a elegantně, protože barva na tabuli čistí mýdlem a vodou. Před nanesením křídy na povrch však ponechte celý den vytvrzovací doby.

Metriky projektu

 • Pracovní doba : 1 hodina asi 10 čtverečních stop
 • Celkový čas : 1 den
 • Úroveň dovedností : začátečník
 • Cena materiálu : 20 až 40 USD

Co budete potřebovat

Vybavení / nářadí

 • 6palcový hustý kryt z pěnového válce
 • 6-palcový válec rám
 • Barevný podnos a vložka
 • Smirkový papír
 • Vyčistěte hadřík nebo utěrku
 • Latexové rukavice nebo alternativní rukavice, pokud jsou alergické na latex
 • Malířská páska (volitelné)

Materiály

 • Tabule barvy
 • Křídy

Instrukce

Povrch písku

Začněte s čistým povrchem, který nemá praskliny nebo jiné vady. V případě jakýchkoli závad opravte tmel nebo tmel na dřevo. Pomocí jemně drsného brusného papíru jemně obruste povrch. Barva na tabuli není tak silná jako akrylová latexová domácí barva a postrádá schopnost vyplnit a kompenzovat problémy s povrchem. Takže je třeba uvést povrch do stavu, který očekáváte po vytvrzení barvy na tabuli. Pokud je povrch obzvláště drsný nebo porézní, ošetřete ho základním nátěrem nebo víceúčelovým tmelem a poté brouste brusným papírem v rozsahu zrnitosti č. 180 až # 220.

Lee Wallender

Vyčistěte povrch

Pomocí suchého hadříku nebo čistého suchého hadříku otřete povrch a odstraňte všechny stopy pilin. S lepivým hadříkem buďte obzvláště opatrní, protože vložený včelí vosk se může přenést na povrch a způsobit, že barva nakonec selže.

Lee Wallender

Vylijte Malování na tabuli

Přeneste barvu na tabuli na pokojovou teplotu. Láhev dobře protřepejte nebo zamíchejte. Nalijte do zásobníku barvy jen malé množství barvy. Nechte ji usadit, protože se po smíchání mohly tvořit bubliny.

Lee Wallender

Vyzvedněte Malování na válečkovém krytu

Začněte tím, že váleček jemně zatlačíte do barvy na tabuli a zakryje celý kryt válce. Natřete barvu tak, aby byla docela suchá. Nemělo by být těžké ani kapat barvou. Vyvarujte se ztlumené části zásobníku barvy, protože se vzor může přenášet na pracovní plochu.

Lee Wallender

Na povrch naneste Malování tabule

Naneste na tabuli nátěr v jedné světelné vrstvě. Barvy na tabuli, dokonce více než u konvenčních barev, se nepoužijí dobře, pokud se pokusíte pokládat silné vrstvy. Po této první vrstvě nechte jednu hodinu před nanesením další vrstvy zaschnout. Naneste minimálně dvě vrstvy nátěru na tabuli.

Lee Wallender

Přiveďte malování tabule na okraj (volitelné)

Hrany na rovném povrchu můžete definovat malířskou páskou. Nebo pokud máte hranu 90 stupňů, můžete barvu natlačit na hranu, aniž byste se šikmo postavili na sousední stranu válením extrémně suchým válečkem. Na pracovní plochu nebo na samostatném kartonu rozviňte co nejvíce barvy. Poté lehce přejeďte podél 90 stupňové hrany, ale zůstaňte pouze na straně pracovního povrchu. Rolovat rovnoběžně s touto hranou. Toto je nejlepší metoda malování až k okrajům, protože malířova páska je obtížné ji přesně aplikovat na tuto hranu. Navíc, když se pokusíte maskovat tímto způsobem, krvácení je zřetelná možnost.

Lee Wallender

Upravte povrch tabule

Po zaschnutí všech vrstev tabuli barvy po dobu nejméně 24 hodin, budete muset povrch před použitím kondicionovat. Pomocí okraje křídové tyčinky lehce otřete celý povrch.

Lee Wallender

Dokončete otřením křídou do povrchu čistým suchým hadříkem. Cílem je vytvořit špinavě černou, tmavě šedou barvu, která je konzistentní po celé ploše.

Poté, co byl povrch upraven, můžete na něj psát křídou.