Jak proměnit mrtvé listy ve zdravé záhony

Zahradníci, kteří platí za pytle na lístky a služby čištění listů, přicházejí o peníze dvěma způsoby: platením za zbytečné zboží a služby a zbavením zahradního materiálu bezplatného organického obohacování. Jakmile zahradníci květin zažijí výsledky bohatých živin, které odumřelé listy mohou v zahradě poskytnout, mohou na obrubníku hledat lístkové pytle svých sousedů.

Hrabání a čištění listů

Zahradníci, kteří se obávají hrabání a čištění listů, by měli přehodnotit své nástroje na zahradě. Nejlepší hrábě jsou ty s ocelovými hroty, které snadno zachycují listy a větvičky, aniž by bylo nutné vyvíjet tlak směrem dolů. Ocelové hroty také výnos, když jeden narazí na skály nebo jiné trosky ve dvoře. Vyberte si model s alespoň 24 palcovou hlavou, abyste zachytili více úlomků s menším počtem přejetím.

Teleskopický shrnovací hrábě pomáhá zahrádkářům získat nejčistší výsledky ve svých dvorech. Tyto hrábě mají méně hrotů k dosažení mezi štěrbinami v krajině, kde se listy často shromažďují.

Posledním nezbytným nástrojem pro snadnější čištění listů je dvojice lopatek. Tyto plastové drápy mají popruhy, které se připevňují k zahradnickým rukám, což mu umožňuje několikanásobně zvednout objem listů, které dokázal rukou v rukavicích. Tyto lopatky také vykonávají jarní povinnosti, jako je šíření kompostu a kompost.

Mulčovací s listy

Zahradníci, kteří používají listy jako mulč, by je měli nejprve ořezat sekačkou na trávu, strunovým sekacím strojem nebo skartovačem listů. Tím se zabrání listům ve vytvoření husté rohože, která blokuje kyslík z půdy. Mulčovací sekačka s příchytkou na sáčky má další výhodu v tom, že se mísí v sekáčcích na trávu se skartovanými listy, což zahradníkům poskytuje téměř dokonalý poměr zeleného dusíkatého materiálu a hnědého karbonového materiálu připraveného pro kompostovací koš.

Zahajte zahradu Leafy Lasagna

Je vaše půda zónou zabíjející rostliny tvrdých rostlin, kterou byste jinak zahodili, můžete vytvořit houbovitou hlínu, která překoná jakékoli hnojivo v potenciálu růstu rostlin.

Na podzim je přirozený čas začít svou zahradu lasagne. Nechte listy ležet tam, kde padají, a přidejte k hojnosti vyhozením více listů na místo své budoucí zahrady. Během zimy přidejte zelenou vrstvu zeleninových kousků, aby se věci zahřívaly. Pokračujte ve vrstvě uhlíkové vrstvy mrtvých listů vrstvou kuchyňského šrotu a stříhané trávy. Dokončete vrstvou ornice a přidejte rostliny. Zahrada lasagna odchází, živí zahradní rostliny a podporuje biologickou rozmanitost. Každý vyhraje.

Kompostové listy

Rozdrcené listy by měly poskytnout asi 2/3 objemu kompostu. Zbytek je tvořen zelenou látkou s vysokým obsahem dusíku, jako jsou odřezky trávy a kuchyňský odpad. Pokud máte příliš mnoho listů, může být vaše hromada „studená“, protože se teplota nebude dostatečně zahřívat, aby se urychlil rozklad. Přesto byste neměli zlikvidovat svou odměnu za list: místo toho uložte listy v oblasti držení, dokud sekačka na trávu nezvedne a nepotřebujete nějaký materiál bohatý na uhlík, který by vyvážil zapáchající dusík. Zahradníci s příliš velkým počtem listů mají také možnost vytvořit hromadu listů.

Make Leaf Mold

Plíseň listů je snadný způsob, jak zachytit živiny obsažené v odumřelých listech, aniž by se obtěžovalo vyvažování nebo otáčení hromady kompostu. Vytvoření hromady listových plísní je také dobrý způsob, jak se vypořádat s přebytkem mrtvých listů v kompostové hromadě pro zahradníky s množstvím listnatých stromů a malou trávou.

Zahradníci mohou hromádku mrtvých listů až do hloubky tří stop hluboko v nepoužitém koutě dvora zahajovat hromadu listů. Na rozdíl od hromádek kompostu se hromady listových forem rozkládají, aniž by vytvářely vysoké teploty, takže je v pořádku udržet hromádku listových forem v temném rohu dvora nebo dokonce pod palubou. Zpočátku se zalévá hromada listů a kontroluje se každých pár měsíců, aby nedošlo k vyschnutí.

Mikroorganismy mohou trvat až dva roky, než úplně rozbijí velkou hromadu listů na humus, ale pokud zahradník zahajuje novou hromadu každý pád, může zaručit neustálé zásobování tímto houbovým materiálem. Zahradníci mohou používat plísně na zahradě stejným způsobem jako kompost: jako doplněk půdy, zalévání půdy nebo jako součást směsi k zahájení sazenic.