Jak tenké latexové barvy

Jednou z výhod práce s latexovou barvou je její snadné použití. Jakmile přinesete barvu zpět ze skladu ve smíšeném stavu, latexová barva je připravena jít.

Nová, čerstvě smíchaná latexová barva se zřídka musí ředit pro většinu aplikací malířských válečků a štětců. Výrobci barev vyrábějí latexové barvy s viskozitou, které pracují pro průměrný počet aplikací. Protože se průměr nevztahuje na každou situaci, možná budete muset ředit latexové barvy pro aplikace, jako jsou postřikovače barev nebo pro starší barvy, které částečně ztratily obsah vody v důsledku odpařování.

Jak voda tenká latexová barva ">

Barva je rozdělena do dvou kategorií: barvy na bázi oleje (nebo alkydy) nebo barvy na bázi vody. Olejové barvy by měly být ředěny nebo čištěny pouze ropnými nebo minerálními výrobky. Naproti tomu latexová barva je na vodní bázi a měla by se čistit a ředit pouze vodou.

Voda je nosičem pevných produktů v latexové barvě. Úspěšné zředění latexové barvy vyžaduje přiměřeně přesné posouzení viskozity barvy a přidání správného množství vody.

Metriky projektu

 • Pracovní doba : 5 minut
 • Celkový čas : 10 až 15 minut
 • Úroveň dovedností : začátečník
 • Cena materiálu : N / A

Co budete potřebovat

Vybavení / nářadí

 • Akumulátorová vrtačka
 • Míchačka s kovovou spirálou
 • Dřevěné barvy míchací hůl
 • Latexové nebo nitrilové rukavice
 • Odměrka na měření tekutin
 • Viskozitní pohár (volitelné)
 • Kónické sítko s jemnými oky (volitelné)

Materiály

 • Latexová barva
 • Voda při pokojové teplotě

Instrukce

Acclimate the Paint

Před naředěním barvy aklimatizujte barvu na pokojovou teplotu mezi 50 F a 90 F. Studená barva bude protékat pomaleji a nevyžaduje ředění. Pokud je barva příliš studená, může to vyvolat falešný dojem, že je třeba ředit.

Barvu předem promíchejte

Barvu důkladně promíchejte. Pokud byla barva nedávno v obchodě protřepána, tento krok není nutný. V průběhu času mají pevné látky tendenci se shromažďovat ve spodní části plechovky, což ztěžuje odhadnutí skutečné konzistence barvy. Zasuňte nástavec míchačky do vrtačky a důkladně promíchejte barvu. Proveďte míchání dřevěnou tyčí skrz barvu a otestujte ji. Pokud se tyč táhne na dně, pevné látky stále ještě nejsou zcela promíchány. Pokud tomu tak je, spusťte míchačku energie v plechovce, dokud barva nebude mít stejnou konzistenci, shora dolů.

Posoudit, zda barva potřebuje ředění

Pro úplné rozprášení barvy vyžadují stříkačky barvy barvu, která spadá do určitého rozsahu viskozity. Informace o tomto sortimentu najdete v dokumentaci ke stříkačce barev. Pro přesnou kalibraci při použití stříkacího zařízení na barvy investujte do malého levného kalíšku na viskozitu. Viskozitní kalíšek je v zásadě trychtýř s dlouhou manipulací s kalibrovaným otvorem na dně. K průmyslovým standardům patří viskozitní poháry Ford # 4 Paint Viscosity Cup a Zahn Immersion Viscosity Cup. Pro méně přesný, ale přiměřeně přesný způsob měření viskozity ponořte trochu barvy čistým jednorázovým šálkem a nalijte ji do kuchyňské nálevky. Barva, která potřebuje ředění, ucpává výstupní otvor a buď nebude vůbec odtékat, nebo bude odtoku trvat nepřiměřeně dlouhou dobu.

Napětí nečistot

Kousky a nátěry plné barvy, které se vyvinuly, nelze obnovit ředěním vodou. Vytáhněte velké kusy s koncem háčku otvíráku na plechovky barvy. Zbývající kusy a další nečistoty odstraňte levým sítkovým kónusem s jemnými oky.

Změřte vodu

Chcete-li rozdělit správné množství vody, použijte odměrku na tekutinu, ne suchou odměrku. Množství vody, které se má přidat, se liší podle aktuální konzistence barvy a konzistence, kterou si přejete. Čtyři unce čisté vody o teplotě místnosti je obvykle dobré začít; vždy můžete přidat další podle potřeby. Výrobci barev mají tendenci omezovat množství přídavné vody na 8 uncí na galon latexové barvy pro nástřik. Obraťte se na štítek barvy nebo specifikace nátěru online pro konkrétní latexovou barvu.

Smíchejte vodu s barvou

Pomalu nalijte vodu do barvy a jemně promíchejte barvu dřevěnou tyčinkou. Před použitím otestujte pomocí viskozitního kelímku nebo nálevky.

Spropitné

Při přidávání vody jděte pomalu a buďte opatrní, protože se jedná pouze o jednosměrný proces: Vždy můžete přidat více vody do barvy, abyste ji dále ztenčili, ale barvu nemůžete znovu zahušťovat. Nejlepší způsob, jak ušetřit příliš tenkou barvu, je přidat ji do druhé plechovky barvy.

Vyzkoušejte malování na podobném povrchu

Po naředění, smíchání a ponechání usadit se (při intenzivním míchání barev se mohou objevit bubliny), štětcem nebo válečkem natřete barvu na povrch podobný tomu, který hodláte malovat.

Tipy pro ředění latexové barvy

 • Nikdy nepoužívejte výrobky na bázi ropy k ředění latexových barev na vodní bázi. Jakýkoli produkt, který spadá pod název minerální destiláty nebo ředidla, je pravděpodobně rozpouštědlo na bázi ropy.
 • Pokud chcete odstranit stopy štětcem nebo válečkem, zvažte namísto vody přidání aditiva do barvy, jako je Floetrol. Pro aplikace válečkem a štětcem přidejte 8 uncí Floetrolu.
 • Přidání vody do barvy zředí barvu a tím zesvětlí její barvu, takže pro zlepšení kvality barvy může být zapotřebí dalších nátěrů.
 • Jedním známým znamením, že latexová barva ztratila vodu odpařováním, je, když je víko plechovky opatřeno barvou. Dokonce i mezera mezi víkem a plechovkou je dostatečně velká, aby umožnila odpařování barvy na bázi vody v průběhu času.
 • Bojujte proti odpařování nahrazením krusovaného víka pevnějším plastovým víčkem pro nalévání a skladování nebo nalitím barvy do zapečetitelné plechovky.