Jak začít s ekologickou zeleninovou zahradou

Ekologické zahrádkářství se stává každým rokem populárnějším, protože domácí zahrádkáři se snaží pěstovat zahrady, které jsou bohaté, zdravé a ekologicky šetrné. Zahájení ekologické zeleninové zahrady je poměrně jednoduché; Zde je to, co potřebujete vědět, abyste mohli začít.

Výběr správného webu

Zahájení vaší ekologické zeleninové zahrady na správném místě bude mít obrovský rozdíl:

  • Slunce : Chcete web, který nabízí co nejvíce přímého slunečního světla - alespoň 6 hodin, nejlépe 8, během vaší hlavní vegetační sezóny. Pokud nemáte k dispozici prostor, který nabízí tolik slunce, existují plodiny, které můžete pěstovat bez plného slunce.
  • Terén : Má půda sklon "> dobrá půda, takže nezůstane zvlněná - místo, které na jaře vyschne, potrvá mnohem déle a během vegetačního období by mohlo mít za následek shnilé kořeny rostlin.
  • Vítr : Je místo na milosrdenství vysokých větrů? Pokud žijete ve větrné oblasti, zvažte pokusit se umístit zahradu na místo, které má živý plot, zeď nebo jinou strukturu poblíž, aby se snížil účinek silného větru. Pokud ještě nemáte nějaký typ větrovku, zvažte vztyčení silných trellisů v okolí, abyste tomuto účelu sloužili.
  • Přístup k vodě, nástrojům, kompostu : Nechcete, abyste museli přetahovat nástroje z druhého konce dvorku, a natahování konve kolem není ani tak zábavné. Usnadněte si to a pokuste se umístit zeleninové zahradní lůžko na vhodné místo.

Úvahy o půdě

Jaká je půda ve vaší potenciální vegetariánské zahradě? Je to skalnaté a plné kořenů stromů? Možná budete chtít zvážit vybudování zeleninové zahrady se zvýšenou postelí nebo zahrady lasagne. Pokud ne, pak byste mohli jít dopředu a dvakrát vykopat stávající půdu a pokusit se tam pěstovat. V každém případě je důležité posoudit vaši stávající půdu a zjistit, co musíte udělat, aby bylo ideální pro pěstování biozeleniny.

  1. Získejte vaši půdu testovanou: Můžete poslat vzorky vaší půdy místnímu družstevnímu rozšiřovacímu servisu k testování. Některá zahradní centra a školky také nabízejí služby testování půdy. To vám dá vědět, jaké živiny jsou ve vaší půdě nedostatečné a jaký typ půdy máte, a také poskytne návrhy, jak zlepšit vaši půdu.
  2. Udělejte si rychlý test na kutilství: Díky několika jednoduchým testům se můžete hodně dozvědět o své půdě. Zjistěte více o tom, jaký typ půdy máte, jak je zdravý, jak dobře odvodňuje a otestujte její Ph. Postupujte podle pokynů, které obdržíte s půdním testem, pokud jde o jakékoli nedostatky s výživou nebo problémy na úrovni Ph. Pokud zjistíte, že máte hlinitou zeminu, existuje několik přímých způsobů, jak ji zlepšit. Písečná půda těží z přidání mnoha organických látek, konkrétně spousty kompostu.

Rostliny a semena

Budete chtít začít s organicky pěstovanými rostlinami a semeny. Rostliny, které se běžně pěstují, jsou často naloženy pesticidy a chemickými hnojivy - přesně takovými druhy věcí, kterým se ve své zeleninové zahradě chcete vyhnout. Ekologicky pěstovaná semena se sklízejí z ekologicky pěstovaných rostlin, nikdy se neošetřují chemickými pesticidy nebo fungicidy a nikdy se geneticky neupravují.

Existuje několik dobrých zásilkových společností, které poskytují semena ekologické zeleniny. Více školek, zahradních center a velkoobjemových obchodů také začíná prodávat výběr ekologických semen - ty jsou jasně označeny jako „ekologické“.

Rostlina, roste a sklízí!

Vyhledejte informace o druzích zeleniny, které chcete pěstovat, abyste se ujistili, že jim poskytujete správné množství vody a živin. Zvažte provedení doprovodné výsadby pro zdravější zahradu. Věnujte velkou pozornost vaší zahradě, abyste okamžitě chytili problémy s škůdci a chorobami. Největší část pěstování zdravé zahrady je prostě věnovat pozornost. Pokud tak učiníte, jste na dobré cestě k zdravé, hojné, ekologické zeleninové zahradě.