Jak byste měli odstranit vaše vnější barva?

Když se barva loupe na dům, mnoho majitelů domů se rozhodne pro pokrytí to vinylové obklady. Ale pokud máte starý dům s velkým exteriérem, jako je skutečná šindel, možná nebudete chtít skrýt jeho krásu. Potom je vaše jedinou možností odlakování vnějších barev.

Odstraňování nátěrů je tvrdé, ošklivé a potenciálně nebezpečné. Jaké jsou vaše možnosti pro odstraňování vnějších nátěrů ">

Propane Blowtorch

Foukač byl po mnoho let trvalým favoritem majitelů domů, protože je levný a relativně rychlý.

Jeho nevýhody však daleko převažují nad jeho výhodami. Za prvé, je to nebezpečné. Použití velmi horkého plamene na staré, často křehké dřevěné obklady zve na návštěvu hasičského sboru. Nejenže můžete zahájit oheň na dřevěné obklady, ale také můžete neúmyslně zasáhnout kapsy uvnitř zdí, které mohou obsahovat jiné suché věci. Jak každý majitel domu, který odstranil zeď, ví, uvnitř najdete noviny, foukané papírové izolace a další vysoce hořlavé věci.

Zadruhé, zasažení olověnou barvou plamenem uvolňuje toxické výpary olova. Můžete si být jisti, že váš starý dům má olověné barvy. Naše rada? Příkop tuto možnost.

Horkovzdušná pistole

Elektrické tepelné zbraně jsou bezpečnější než hořáky, protože nefungují dostatečně horké, aby uvolňovaly toxické výpary. Máte také menší riziko spálení vašeho domu, ale riziko stále existuje.

Mějte na paměti, že budete pracovat s kabelem (na rozdíl od propanové hořáky, která je samostatná). Nejsou ve skutečnosti schůdnou možností pro velké plochy, ale dobře fungují pro malé, obtížné oblasti nebo pro ozdobné povrchy.

Elektrické brusky

Dobrým řešením jsou okružní (rotační) nebo pásové brusky. Rychle trhají barvu. Pokud však do brusky ležíte příliš tvrdě, riskujete to, že do ní vložíte dřevo. A opět je tu problém s nátěrem na bázi olova. Všechno, co bruska odstartuje, se okamžitě promění v prach. Prach, který jde do vlasů, obličeje a plic. Ověřte si u své lokality, zda je použití těchto typů brusek dokonce legální. Některé komunity je zakazují.

Pískování

Rozhodně se nejedná o projekt do-it-yourself, otryskávání odstraňuje barvu, ale je také velmi efektivní při odstraňování dřeva. Pokud se rozhodnete pro tuto možnost, uvědomte si, že otryskávání způsobí zrno ve vašem dřevu, takže bude mít velmi drsný a drážkovaný vzhled.

Chemické odstraňovače

Nyní máte k boji dva toxiny: olovo a chemikálie v odstraňovači. Ale dejte to na chvíli stranou a promluvte si o ceně. Uváděli jsme cenu jednoho chemického stripperu za 85 $ za galon. Představte si, kolik galonů by trvalo, než by celý dům udělal.

Navzdory toxicitě, chemické odstraňovače mají své místo v dílně. Je uspokojivé vidět hned tuto bublinu barvy. Uložte jej však pro malé projekty.

Škrábání

Nejlepším řešením je ostrý, tuhý stěrkový nůž nebo ostří určené pouze pro škrábání barvy. Minimalizujete prach a budete mít lepší kontrolu, než kdybyste použili brusku. Pokud máte velmi volné nebo aligátorské barvy, je škrábání opravdu snazší než jakákoli jiná možnost.

Získejte ořezávátko nebo brousek, aby se škrabka nabroušila. Škrábání - i když je to sice těžká práce - má sklon být tou nejlepší volbou pro běžné vnější práce s odstraňováním nátěrů.