Jak zapečetit palubu pomocí Thompsonova WaterSeal

Chuckcollier / Getty Images
V tomto článku rozbalte
 • Výběr tmelu
 • Kdy utěsnit palubu
 • Metriky projektu
 • Co budete potřebovat
 • Instrukce
 • Tipy pro utěsnění a barvení paluby
Zpět na začátek

Thompson's WaterSeal zahrnuje kompletní řadu tmelů a skvrn na ochranu palubního dřeva před vlhkostí a slunečním zářením. Obvykle se doporučuje nanášet tmel a / nebo skvrnu každé jeden až tři roky, v závislosti na konečném výrobku, použití paluby, povětrnostních podmínkách a slunečním záření. Všechny výrobky Thompsonu WaterSeal jsou přátelské pro kutily a většina z nich potřebuje pouze jednu aplikaci na čisté a suché palubě. Některé produkty můžete aplikovat zahradním postřikovačem nebo malířským válečkem, ale u klasických skvrn na palubě je nejlepší použít lak na prodlužovací tyč.

Výběr tmelu

Dokončení balíčku začíná výběrem tmelu nebo skvrn / tmelu. Obecně řečeno, tmel nebarví dřevo a je určen primárně pro ochranu proti vlhkosti, zatímco skvrna / tmel obsahuje pigment, který kromě těsnění vlhkosti chrání před škodlivými účinky slunečního světla (UV degradace). Existují tři základní kategorie tmelů nebo skvrn: čirý tmel, poloprůhledný a pevný skvrny. Mějte na paměti, že všechny skvrny na palubě jsou také tmely.

Čirý tmel nabízí velmi malou ochranu proti UV záření, ale zachovává přirozenou barvu dřeva. Nedoporučuje se, pokud jsou paluby vystaveny výraznému slunečnímu záření. Musí být také opakovaně aplikována častěji než většina skvrn, obvykle každý rok. Poloprůhledná skvrna přidává do dřeva určitou barvu a nabízí mírné množství UV ochrany. Jedná se o nejběžnější typ povrchové úpravy, protože dosahuje nejlepší rovnováhy mezi ochranou proti UV záření a přírodním vzhledem dřeva. Masivní skvrna je podobná barvě, protože téměř úplně skryje zrno dřeva. Výhodou je, že tuhé skvrny nabízejí nejlepší ochranu před UV zářením.

Kdy utěsnit palubu

Existuje několik pravidel, která diktují palec, kdy byste měli použít plombovací prostředek nebo skvrnu:

 • V případě čirého tmelu musí být povrch paluby a teplota vzduchu během aplikace a doby sušení nad 50 ° Fahrenheita.
 • Pro skvrny na palubě by měla být povrchová plocha a teplota vzduchu pro aplikaci a sušení mezi 50 a 95 Fahrenheita.
 • Prognóza by neměla znamenat žádný déšť po dobu nejméně 24 hodin po aplikaci.
 • Povrch paluby by se měl před aplikací nechat alespoň 48 hodin zaschnout.

Je také dobré počkat na klidný den (malý nebo žádný vítr), až bude dokončena paluba, zejména pokud plánujete použití zahradního postřikovače. Skvrna se nejlépe aplikuje, když povrch paluby není na přímém slunečním světle.

Metriky projektu

Pracovní doba: 1 až 2 dny

Celkový čas: 4 až 5 dní

Úroveň dovedností: začátečník

Cena materiálu: mezi 17 a 30 dolary na galon lepidla nebo skvrny

Co budete potřebovat

Vybavení / nářadí

 • Koště
 • Zahradní hadice se stříkací tryskou
 • Plachta nebo plastová fólie
 • Zahradní postřikovač
 • Kartáč ze syntetické štětiny
 • Kartáč ze syntetické štětiny
 • Sada nebo vrtací kladivo a hřebík
 • Nástroj nůž
 • Smirkový papír
 • Malířská podložka nebo malířský váleček a podnos
 • Prodlužovací tyč
 • Štětec
 • Hadry

Materiály

 • Čistič na palubu
 • Thompson's WaterSeal deck sealer nebo flek
Smrk

Instrukce

 1. Připravte oblast

  Postřikujte rostliny, trávu a další vegetaci pod nebo v blízkosti paluby vodou. Zakryjte rostliny plachtou nebo plastovou fólií, abyste je ochránili před čističem paluby. Okna, stěny nebo jiné povrchy zakrývejte také přímo pod palubou, abyste je ochránili před kapajícím těsněním nebo skvrnami.

 2. Připravte balíček pro čištění

  Důkladně zametejte palubu, abyste odstranili veškeré uvolněné nečistoty a zbytky. Protřepejte nebo promíchejte čisticí prostředek na palubě, jako je Thompsonův čisticí prostředek na dřevo 3 v 1, podle pokynů výrobce. Přidejte čistič do zahradního postřikovače.

 3. Vyčistěte zábradlí paluby

  Nastříkejte malou část zábradlí paluby a sloupků pomocí čističe paluby pomocí zahradního postřikovače. Plánujte čištění malých oblastí najednou, abyste mohli vyčistit a opláchnout celé dřevo dříve, než vysavač na palubu zaschne. Nenechávejte vysavač na dřevě vyschnout. Nechte vysavač sedět 10 až 15 minut, nebo podle pokynů. Vyčistěte zábradlí a sloupky tuhým kartáčem ze syntetické štětiny, abyste odstranili nečistoty a zabarvení. Okamžitě postříkejte čistou vodou pomocí zahradní hadice a postřikovače. Opakujte pro vyčištění zbytku zábradlí.

 4. Vyčistěte palubní desky

  Vyčistěte palubní desky pomocí stejných technik jako u zábradlí a současně vyčistěte asi 10 až 15 čtverečních stop. Desky vyčistěte pomocí kartáčku na syntetické štětiny s dlouhou manipulací. Pracujte dozadu z jednoho vzdáleného rohu paluby a končte u dveří nebo schodů, abyste mohli opustit palubu, aniž byste šli přes vyčištěné oblasti. Nechte palubu zaschnout nejméně 48 hodin. Pokud jste zakryli trávu nebo jiné rostliny, odstraňte jejich ochranné kryty, zatímco paluba zaschne, abyste zabránili usmrcení rostlin.

 5. Zkontrolujte uvolněné nebo zvednuté spojovací prvky

  Prohlédněte celou palubu, zda neobsahuje uvolněné nebo vyvýšené hřebíky nebo šrouby, a pomocí kladiva a sady hřebíků nebo vrtačky posuňte upevňovací prvky pod povrch dřeva. Odstraňte také třísky nebo jiná potenciální nebezpečí pomocí ostrého nástroje nebo brusného papíru. Důkladně otřete veškerý brusný prach. Tento krok můžete provést během sušení balíčku po vyčištění.

 6. Utěsněte nebo obarvte zábradlí

  Na zábradlí paluby naneste těsnicí prostředek nebo skvrnu podle pokynů k produktu; způsoby aplikace se liší podle produktu. Malířská podložka dobře funguje pro široké plochy zábradlí a sloupků, zatímco štětce je nejlepší pro rohy a úzká místa. Můžete také aplikovat tmel nebo skvrnu pomocí zahradního postřikovače. Na všechny povrchy naneste rovnoměrný nátěr tmelu nebo skvrny, pracujte na malých plochách a udržujte mokrý okraj (před přesunem do další oblasti nenechte tmel ani skvrnu vyschnout). Po dokončení každé oblasti zkontrolujte povrch kvůli odkapávání nebo sdružování a pomocí aplikačního nástroje nebo čistého hadru znovu rozdělte nebo setřete veškerý přebytek.

 7. Utěsněte nebo obarvte palubní desky

Na palubní desky naneste tmel nebo skvrnu pomocí stejných technik, jaké se používají na zábradlí a podle vašeho výběru aplikátoru: malířská podložka, malířský váleček, štětec nebo zahradní postřikovač. Naneste povrch na 10 až 15 čtverečních stop desek najednou, poté jakýkoli přebytek otřete hadrem nebo aplikátorem. Pracujte od vzdáleného rohu paluby k výstupnímu bodu. Obvykle je nejlepší pokrýt několik desek najednou, pracovat po celé délce a poté pracovat na několika dalších deskách v opačném směru. Před použitím palety nechte tmel nebo skvrnu zaschnout 24 až 48 hodin (nebo podle pokynů), v závislosti na produktu a podmínkách.

Bezpečně zlikvidujte hadry

Těsnění a skvrny na palubě mohou obsahovat rozpouštědla, která mohou spontánně vznítit hadry. Znečištěné hadry zlikvidujte v utěsněné nádobě naplněné vodou nebo jiným způsobem bezpečné likvidace. Olejové hadry ponechané na přímém slunečním světle se mohou začít střílet během několika minut.

Mohou mastné hadry opravdu chytit oheň samy o sobě ">

Tipy pro utěsnění a barvení paluby

Výrobky společnosti Thompson WaterSeal obvykle potřebují pouze jednu aplikaci, ale pokud je to žádoucí, můžete použít druhou vrstvu skvrn pro ztmavnutí dřeva. Musíte však počkat, až první nátěr zaschne (obvykle asi 2 hodiny) a druhou vrstvu aplikovat do 4 hodin od nanesení první vrstvy.

Řiďte se doporučeními výrobce, aby se vaše podlahová krytina podle potřeby každých 1 až 3 roky doplňovala. Palubní dřevo zůstává v mnohem lepším stavu, pokud je pravidelně udržováno. Nechat to jít jeden rok nebo dva obvykle má za následek trvalé poškození, které zkracuje životnost dřeva.