Jak opravit praskliny v betonové terase

Trhliny v konkrétní terase nejsou jen nevzhledné, ale také zvou růst plevelů, sbírají trosky a mohou představovat nebezpečí zakopnutí. Pohybující se události v půdě a zmrazení a tání mění malé trhliny na širší a delší trhliny. V některých případech jedna strana trhliny stoupá výše než druhá strana - stav zvaný lips, který může vést k zakopnutí a pádům. Když se trhliny vymknou kontrole, jediným řešením je zbourat a znovu postavit terasu.

Trhliny na betonové terase lze rychle opravit jednoduchými metodami a levnými materiály. Tato oprava účinně blokuje plevele, vyléčí problém s troskami a zabraňuje dalšímu poškození terasy po celá léta.

Kódy a předpisy

Opravy konkrétních teras obvykle nepodléhají předpisům ani obecním předpisům. Opravy ve větším měřítku, například demolice terasy, mohou vyžadovat povolení. Nezapomeňte se obrátit na místní agenturu povolování.

Kdy opravit betonovou terasu

Na rozdíl od kontrolovaného prostředí domácího interiéru jsou betonové terasy vystaveny kolísání teploty a vlhkosti, které mohou vážně bránit vaší opravě. U většiny náplastí musí být vzduch i beton mezi 50 F a 90 F. Beton by měl být dokonale suchý a na následujících 24 hodin by se nemělo předpovídat žádné srážení. Kryté betonové terasy, které zůstávají zcela suché, mohou být během srážení opraveny.

Metriky projektu

 • Pracovní doba : 1 hodina
 • Celkový čas : 45 minut
 • Úroveň dovedností : začátečník
 • Cena materiálu : 10 až 30 USD

Co budete potřebovat

Vybavení / nářadí

 • Těsnící pistole
 • Kladivo
 • Dláto z masivního masivu
 • Drátěný kartáč
 • Nakupujte vakuum
 • Ochranné brýle
 • Ochrana sluchu
 • Putty nůž
 • Nástroj nůž

Materiály

 • Výplň betonových trhlin na bázi polymeru
 • Masivní výplň trhlin: zadní tyč s uzavřenými buňkami nebo čistý písek a nálevka
 • Nálevka
 • Písek

Instrukce

Betonové trhliny nemohou být opraveny betonem, protože beton obsahuje kamenivo kameniva, které je příliš velké, aby se vešlo do trhlin. Místo toho, pro trhliny až do šířky 1/2 palce a 1/4 palce hluboké, byste měli použít plnivo na bázi polymeru (broušený akrylový latex), které vstříknete do trhliny pomocí těsnící pistole a vyhladíte tmelem nůž. Taková elastomerní plniva mají tu výhodu, že umožňují, aby se beton v průběhu času mírně posunul při zachování strukturální stability.

Přestože záplata bude vždy patrná do určité míry, můžete její vizuální dopad minimalizovat výběrem výplně, která přesně odpovídá barvě vaší terasy. Po opravě, vynoření celé betonové terasy nebo malování jsou dvě možnosti úplného skrytí opravy trhlin. Pokud to hodláte udělat, ujistěte se, že jste si vybrali nátěrovou výplň.

Rozšiřte trhlinu

Rozšíření trhliny a vytvoření tvaru V pomůže dlouhodobě lepším materiálům lepidla. Při nošení ochranných brýlí a ochrany sluchu vložte okraj praskliny do trhliny. Držením sekáče pod úhlem 45 stupňů vám dláto pomůže vytvořit tvar V. Lehce poklepejte zadním sekáčem kladivem a zatlačte je asi 1/4 palce do trhliny. Při klepání pokračujte v prasknutí a buďte opatrní, abyste nevytvářeli velké části betonu. Pokuste se vždy udržovat poměr šířky k hloubce 2: 1.

Brush Out the Crack

Pomocí drátěného kartáče silně otřete trhlinu, aby se uvolnily všechny zbývající malé částice. Kartáč ve směru trhliny.

Vyčistěte betonovou trhlinu

V obchodním vakuu důkladně vyčistěte betonovou trhlinu. Odstraňte betonové částice, protože jakékoli zbytky mohou ohrozit vaši opravu.

Přidejte Solid Crack Filler

Posoudit hloubku trhliny. Je-li trhlina částečně nebo úplně hlubší než 1/4 palce, vyplňte potřebné oddíly, abyste ji dostali do této výšky. Není žádoucí používat tekuté praskliny do hlubokých oblastí, protože to prodlužuje dobu vytvrzování, může mít za následek potopení plniva a zvyšuje celkové náklady projektu.

Jedním ze způsobů, jak přidat pevné plnivo, je vydat čistý písek rukou přes nálevku. Jedna ruka drží trychtýř, zatímco druhá ruka drží malé množství písku a pomalu ji spadá do trychtýře. Tato metoda má tu výhodu, že je velmi levná a umožňuje vám měnit výšku výplně trhlin za běhu.

Další možností je vynutit do pukliny uzavřenou zadní tyč. Zadní tyč o třech čtvrtinách palce je navržena tak, aby zapadla do trhlin o průměru 1/2 palce. Přitlačte zadní tyč do trhliny prsty, jak jen můžete. Když se dostanete na vyšší oblasti, které nepotřebují výplň, odřízněte zadní tyč. Pokud se dostanete na úseky, kde je obtížné prut přitlačit prsty, použijte tupý nástroj, jako je míchací tyčinka, protože ostřejší nástroje, jako jsou šroubováky, mohou prut prorazit. Před dalším krokem se ujistěte, že je oporná tyč pevně na svém místě.

Přidejte plnivo do betonu

Odřízněte konec špičky aplikátoru. V případě potřeby protřepejte nádobu na plnění trhlin. Některé výplně trhlin se oddělí, takže stříkáme malé množství výplně na kus lepenky, dokud se neobjeví silnější výplň. Přitlačte korálek výplně do trhliny, pomalu ji táhněte a ujistěte se, že se výplň zcela usadila do trhliny, než se rozjedete.

Trowel Down the Filler

Pokud existují oblasti, které vyplňují trhlinu ze strany na stranu a jsou ploché, nebudou potřebovat další nástroje. Pro vysoké plochy zatáhněte tmel ve směru trhliny, aby se výplň vyrovnal. Pro oblasti, které se objevují nízko nebo mají kapsy, přidejte do těchto oblastí více výplně a poté ihned stěrkou stěrkou spusťte dolů.

Nechte náplast vyléčit

Nechte náplast vytvrdnout po dobu více než 24 hodin před použitím nebo před natíráním nebo vynořením.

Tipy na opravu a údržbu betonu na terase

Zima je drsná na všech vnějších materiálech, včetně betonových teras. Ať už je vaše terasa prasklá a potřebuje opravu, nebo již byla opravena, přijměte tato opatření, abyste zajistili, že zimní prvky vaši terasu nepoškodí.

 • Zajistěte, aby všechny trhliny byly utěsněny nebo zůstaly utěsněné, protože události zmrazení a rozmrazení mohou trhliny snadno rozšířit.
 • Tavenina nebo odmrazovače mohou potenciálně poškodit beton. Pokud neočekáváte, že budete procházet terasou a bezpečnost je problém, nejlepší možností pro beton může být nechat sníh a led tajit přirozeně.
 • Lopaty na sníh s kovovými opotřebovacími pásy mohou poškodit beton. Zametejte beton pomocí tlačného koště nebo si kupte sněhovou lopatu, která nemá žádný kov, který přijde do styku s betonem.
 • Zkažený beton, který se odlupuje v tenkých vodorovných kusech, by měl být okamžitě opraven. Stejně jako loupání barvy, i betonování má tendenci zavádět vlhkost a vést k dalšímu odlupování. Nejlepší způsob, jak opravit tyto velké, mělké oblasti, je betonový resurfacer, který se nalévá a šíří se stěrkou, stěrkou nebo koštětem.
 • Zvažte pokrytí vaší terasy. Masivní zastřešení nebo baldachýny, které zabraňují hromadění vlhkosti na terase, nejen minimalizují poškození betonu, ale také vám pomohou si užít terase mimo sezónu.
 • Nestavte ani neinstalujte protipožární schodiště, které přichází do přímého kontaktu s betonovou terasou. Pokud je ohniště na úrovni terénu, nepokládejte jej na terasu. Pokud je ohniště zvýšeno, ujistěte se, že výška je dostatečná, aby se zabránilo tepelnému poškození betonu.

Kdy zavolat na profesionála

Trhliny, které jsou široké 1/2 palce nebo méně, lze obvykle opravit sami. V případě širších trhlin a chybějícího nebo nakloněného betonu se poraďte se zedníkem nebo jiným odborníkem na opravu betonu.