Jak překreslit nebo obnovit dřevěný rám postele

Dřevěný rám postele, zejména rám vyrobený z kvalitního tvrdého dřeva, je významnou investicí při nákupu nového. Jako alternativu ke koupi nového má smysl uvažovat o renovaci staršího rámu postele, který lze za zlomek nákladů na nákup nového obnovit do původního stavu.

Termín renovace může znamenat mnoho věcí, od jednoduchého čištění po komplexní demontáž, opravu a renovaci. Kolik tohoto procesu přijmete, bude záviset na stavu kusu nábytku a na tom, jak dramaticky chcete změnit jeho vzhled.

Potřebné nástroje a spotřební materiál

Nástroje a materiály, které budete potřebovat k renovaci dřevěného rámu postele, závisí na tom, kolik opravy chcete udělat. Pro kompletní renovační práci, která zahrnuje opravy dřeva a broušení a povrchovou úpravu, budete potřebovat:

 • Klíče a šroubováky pro demontáž
 • Prachová maska ​​a pracovní rukavice
 • Respirátor (pokud se doporučuje)
 • Kbelík
 • Domácí ocet
 • Hadry
 • Dezinfekční prostředek
 • Tmel na dřevo nebo tmel na dřevo (je-li třeba opravit)
 • Lepidlo na dřevo (v případě potřeby na opravu)
 • Svorky (v případě potřeby pro opravy)
 • Elektrická bruska
 • Brusný papír (120- a 200-zrnitý)
 • Brusná šňůra nebo provázek (pro rámy postelí se vřeteny)
 • Tack handry
 • Stříkací zařízení (volitelné)
 • Štětce
 • Předbarvení kondicionér nebo základní nátěr
 • Skvrny od dřeva nebo barvy
 • Polyurethan

Instrukce

Připravte si postel a pracovní prostor

Než začnete s opravou, odstraňte veškerý povlečení, matraci a pružinu krabice a odložte je stranou, nejlépe v prostoru odděleném od místa, kde budete pracovat. Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků a bezpečnosti, rozložte rám postele, poté dřevěné kusy posuňte z ložnice a umístěte je na dobře větraném místě, jako je garáž nebo krytá terasa. Nezapomeňte shromáždit veškerý hardware, abyste jej měli, až přijde čas znovu sestavit rám postele.

Poznámka : Při provádění projektu této velikosti je důležité, abyste pracovali v dobře větrané oblasti, aby z ní všechny chemické výpary a prach z broušení snadno unikly. Používejte ochrannou masku proti prachu nebo jinou ochranu nosu a úst, abyste zabránili vdechnutí prachu z broušení. Při použití skvrn nebo polyuretanových povrchových úprav dodržujte doporučení výrobce pro ochranu dýchacích cest.

Vyčistěte dřevo

V průběhu času se na dřevě hromadí prach, nečistoty, mastnota a další nečistoty. Je důležité je odstranit, než začnete broušení. Pokud jste obdrželi použitý rám postele, je ještě důležitější, abyste jej vyčistili ze zdravotních důvodů. Pro dosažení nejlepších výsledků použijte k čištění dřevěného nábytku roztok vody a octa. Pomáhá nejen odstraňovat pachy, ale je to také přirozený způsob boje s bakteriemi.

Pokud máte obavy z bakterií, bugů nebo jiných škůdců v rámu postele, nastříkejte jej dezinfekčním sprejem a / nebo bezpečným sprejem pesticidů v interiéru. Pokud na rám postele aplikujete hmyzí sprej, otřete jej po vyschnutí, abyste před broušením odstranili veškeré zbytky.

Proveďte významné opravy

Pokud je váš rám vážně poškozen, možná budete muset vyměnit část rámu za nový kus dřeva nebo použít dřevěné lepidlo a svorky k vyztužení jakýchkoli rozbitých částí. Vřetena a klouby lze regulovat, jsou-li uvolněné. Velmi volné spoje mohou být vyztuženy novými dřevěnými šrouby: Vyvrtejte zapuštěné pilotní otvory, najeďte do výztužných šroubů a poté skryjte hlavy šroubů pomocí dřevěných záslepek nebo dřevěných výplní. Nechte opravené části zaschnout přes noc nebo až 24 hodin, v závislosti na typu provedených oprav.

Pískat dřevo

Celý rám postele brouste brusným papírem o zrnitosti 120, aby se povrch vyhladil, a odstraňte všechny staré povrchové úpravy, abyste se dostali na holé dřevo. Pokud hodláte dřevo opracovat, může být pro odstranění povrchové úpravy a stávající skvrny nezbytné značné broušení. Nejlepších výsledků dosáhnete pomocí elektrické brusky. Vřetena lze brousit ručně pomocí volného brusného papíru nebo brusného lana. Nedělejte si starosti s nějakou skvrnou - některé zbývající zbarvení skvrn v lese se po nanesení nové skvrny vyrovná.

Odstraňte veškerý prach z broušení lepivou utěrkou a poté znovu brouste brusným papírem o velikosti 220 mm, dokud nebude povrch hladký na dotek. Odstraňte veškerý prach z broušení lepicí utěrkou.

Poznámka : Pokud bude rám postele namalován spíše než obarví, můžete proces broušení trochu zjednodušit, protože úplné odstranění starého povrchu nebude nutné. Poslední broušení by mělo být zaměřeno na vyhlazování dřeva, ale nemějte obavy, pokud je stále patrná značná barva skvrny, protože jej barva pokryje.

Opravte drobné vady

K vyplnění trhlin, prohlubní nebo odštěpků v rámu použijte tmel nebo tmel. Pokud obarvíte postel, zvolte předbarvenou dřevěnou výplň, která odpovídá konečné barvě (pokud možno). Pokud jste malování, bude jakýkoli neobsazené výplň dělat, pokud je to možné. Nechte výplň zcela zaschnout, poté ji propláchněte a vyhlaďte jemným brusným papírem o velikosti 220.

Obarví nebo vymalovat postel

Malování nebo potřísnění rámu vaší postele, jak si přejete, v závislosti na požadovaném hotovém vzhledu.

 • Chcete-li malovat rám postele, začněte nanášením několika tenkých nátěrů základního nátěru. Nejlepších výsledků dosáhnete pomocí postřikovače, který aplikuje jak základní nátěr, tak i nátěrové hmoty, ale pokud kartáčujete, aplikujte základní nátěr a nátěr v několika tenkých nátěrech, abyste zabránili kapání a stékání. Po zaschnutí základního nátěru naneste několik tenkých vrstev barvy pomocí postřikovače nebo štětce.
 • Chcete-li obarvit rám postele, začněte nanášením kondicionéru na celý rám podle pokynů výrobce. Nechte kondicionér zcela zaschnout a poté naneste skvrnu. Nanášení skvrn lze provést otřením hadrem, štětcem nebo postřikem. Většina kutilů shledává, že stírání je nejjednodušší metodou aplikace.

Naneste vrchní vrstvu

Poté, co skvrna zcela uschne, takže již není na dotek lepkavá nebo lepkavá, naneste polyuretanový lak a vytvořte ochrannou vrchní vrstvu. Postupujte podle pokynů výrobce dané aplikace, protože se může lišit podle produktu. Ve většině případů poskytuje nejlepší výsledky použití dvou nebo dokonce tří vrstev. Většina pokynů navrhne velmi lehké broušení mezi vrstvami laku.

Vrchní nátěr čirého polyuretanového laku může také poskytnout skvělou ochrannou vrstvu pro lakované dřevěné povrchy, ale to je volitelné. Při nanášení laku na lakované dřevo se řiďte specifickými pokyny výrobce.

Znovu sestavte rám postele

Konečné vrstvy nátěru nebo polyuretanu nechejte co nejdéle - nejméně 48 hodin, aby byla zajištěna nejlepší ochrana proti oděru. Přiveďte kusy rámu zpět do ložnice a znovu je sestavte. Jakýkoli poškozený nebo zrezivělý hardware by měl být vyměněn spíše než znovu použit.