Jak odstranit barvy z dřevěného nábytku

Ten kus dřeva, který jste si koupili, je poklad, klenot skrytý pod vrstvami barvy. Teď, kdybyste jen mohli odstranit tu barvu, byli byste v podnikání. Nádherné tvrdé dřevo projde, je připraveno přijímat lesklý lak nebo dokonce znovu malovat, ale druh barvy, kterou si zaslouží.

Nejlepší způsob, jak odstranit nátěr ze dřeva, je ten, který vyvažuje vaši touhu po kompletně odizolovaném nábytku s trpělivostí a tolerancí vůči chemikáliím a škrábání. Odstraňování barev z dřevěného nábytku není nikdy snadné. Představte si, že je obtížné odstranit barvu z rovného povrchu, jako je obklad domu, a poté ji několikrát vynásobte nábytkem. Přesto to lze udělat docela úspěšně. S inteligentním vícebodovým útokem na správné nástroje a materiály budete mít krásný dřevěný nábytek, na který budete hrdí.

Nástroje a materiály

Ignorujte systémy pro odstraňování nánosů barev a držte se základů. Tyto položky se již dlouho osvědčily, že vykonávají tuto práci správně:

  • Tepelná pistole : Tepelná pistole vypadá jako vysoušeč vlasů, kromě toho, že tryská vzduch dostatečně horký, aby zachytil papír okamžitě v ohni - nebo aby roztavil barvu.
  • Zakoupené škrabky: Vyzvedněte malou řadu levných škrabek z kovu a plastu, včetně nástroje 5 v 1, vaku z ocelové vlny a štětce s kovovými štětinami.
  • Škrabky „Nalezené“ : Z celého domu používejte staré kreditní karty, lžičky, staré šroubováky s plochou hlavou, zubní kartáčky atd.
  • Odstraňovač nátěrů : Můžete si vybrat žíravý, rozpouštědlový nebo biochemický odstraňovač. Kaustické odstraňovače používají jako hlavní složku louh a mění barvu na hustý mýdlový film. Rozpouštědla poměrně účinně uvolňují vazbu mezi barvou a dřevem, ale jsou nejnebezpečnějším typem pro dýchání a požití. Biochemické odstraňovače obsahují populární produkty na bázi citrusů. Tyto pracují nejpomaleji a vyžadují více škrábání, ale jsou nejbezpečnější k použití a vydávají méně škodlivých výparů.
  • Sada pro testování olova na olovo : Americká agentura pro ochranu životního prostředí uznává pouze dvě široce dostupné soupravy na olověné olování pro kutily, 3M LeadCheck a D-Lead.
  • Bezpečnostní vybavení : Používejte silné gumové rukavice určené pro chemické použití, dýchací respirátor a ochranné brýle.
  • Brusný papír: hrubý i jemný brusný papír.

Vyzkoušejte barvu na olovo

V roce 1978 americká federální vláda zakázala prodej olověných barev na spotřebitelském trhu. Olovo bylo vysledováno k nesčetným zdravotním problémům, zejména mezi dětmi. Podle definice platí, že čím starší je váš malovaný dřevěný nábytek, tím větší je pravděpodobnost, že bude potažen olověnou barvou. Ořízněte správné množství barvy požadované soupravou a otestujte ji sami nebo ji odešlete do laboratoře k profesionálnímu testování.

Odstraňte nebo zakryjte citlivé oblasti

Všechno, co nezbaví barvy, kterou lze odstranit (knoflíky, táhla, závěsy atd.), By mělo být odstraněno. To vám usnadní práci. Pokud máte předměty, které nelze odstranit (např. Čalounictví), zakryjte je 6 milimetrovými plastovými fóliemi a pevně je uchopte malířskou páskou.

Začněte s tepelnou pistolí

Odstraňte co nejvíce barvy pomocí tepelné pistole a kovových škrabek. Můžete mít štěstí a tím se odstraní veškerá barva. S největší pravděpodobností však odstraní některé barvy, ale ne všechny.

Tepelné zbraně aplikované na dřevo mohou způsobit požár. Nezapomeňte si přečíst všechny bezpečnostní pokyny v příručce. Začněte s pistolí otočenou na nejnižší výkon a držte se daleko od kusu nábytku. Nemiřte pistolí na jedno místo. Místo toho se pohybujte pomalu krouživým pohybem. Nejslabší barva se začne stočit. Ve složitějších oblastech jemně škrábněte kovovou škrabkou. Barva by měla zjemnit a stát se jílovitou hmotou, kterou lze škrábat a zvedat.

Pokračujte do programu Malování odstraňovačů

Poté, co jste pomocí tepelné pistole odstranili co nejvíce barvy, odstraňte zbytek pomocí odstraňovače barvy. Pokud se vůbec obáváte chemikálií, striptérka na bázi citrusů je pro vás. Vůně není urážlivá a někteří uživatelé ji dokonce považují za příjemnou. Je netoxický a nekorozivní.

Přesuňte nábytek venku nebo do dobře větraného uzavřeného prostoru. Nasaďte si rukavice a respirátor. Zbylý nátěr lehce obruste, aby byl odřený, a usnadněte striptérovi práci na nátěru.

Odstraňovač odstraňujte vhodným štětcem; obvykle vám instrukce na striptérce řeknou, jaký druh použít. Naneste v tenké vrstvě. Vyčkejte potřebnou dobu, než striptérka zjemní barvu.

Seškrábněte změkčenou barvu

Známé přísloví odstraňovačů barev je: Nechte striptérku dělat práci. To znamená, že odstraňovače mají určitou dobu potřebnou k provedení své práce. Předtím si vytváříte více práce pro sebe. Počkejte příliš dlouho a změklá barva nakonec ztvrdne. Například odstraňovače strusek na bázi citrusů by měly mít možnost sedět nejméně 30 minut, ale ne více než 24 hodin.

Zbývající změkčenou barvu byste měli jen jemně odškrábat.