Jak odstranit dveřní obložení a jiné lišty, aniž byste jej rozbili

Getty Images / aydinmutlu

V mnoha projektech předělávání domů je prvním krokem odstranění vašeho oříznutí. A často se nechcete zbavit starého čalounění, protože může být obtížné najít perfektní shodu v dřevařském nebo domácím centru. Oříznutí však může být obtížné odstranit bez roztříštění a zlomení. Oříznutí je tenké a často vyrobené z MDF nebo měkkého dřeva. Nebyl vytvořen pro celý cyklus instalace, odstranění a opětovné instalace. Ale je tu trik tesaře, který funguje téměř pokaždé, díky malým hlavám v cílové úpravě nehtů.

Úspora vašeho oříznutí ">

V některých případech může být váš čas lépe stráven sběrem starého obložení a instalací nového obložení. Mohou být vytvořeny silné důvody pro úplné obcházení záchranných operací, zejména pokud je starý lem vyroben z dřevovláknitých desek o střední hustotě nebo MDF.

Důvod je ten, že MDF je tak křehký, že jeho vytažení směrem ven, aby se získal pákový efekt, snadno uřízne lemování. Pokud se rozhodnete místo výbavy zlikvidovat čalounění, můžete jej jednoduše ručně rozbít na kousky pro domácí odpadkový koš. Například nové obložení dveří MDF lze zakoupit za méně než 15 $, nebo si můžete zvolit stejně levné lisování měkkého dřeva spojeného prstem.

Pokud stávající výbava není výrazná, starožitná, nákladná, a proto stojí za to ji udržet, může být lepší poslat ji na skládku. I když sotva zelený nápad, může vám to ušetřit trochu úzkosti. Zpravidla máte větší šanci na odstranění obložení bez poškození, pokud je obložení vyrobeno ze skutečného dřeva.

Nástroje a spotřební materiál, který budete potřebovat

  • Páčidlo
  • Dokončit kladivo
  • Dřevěný klín nebo šrot blok
  • Linesmanovy kleště nebo kleště na jazyk a drážku

Instrukce

Většina vnitřního obložení je připevněna hřebíky nebo kolébkami, které jsou tenké a mají malé kulaté hlavy. Ozdobu připevněnou těmito hřebíky lze stáhnout, aniž byste hřebíky odstranili. S některými pečlivě zvědavými na obložení se nehtové hlavy protahují přímo dřevem, takže na čelní straně obložení zůstane jen malý otvor. Potom můžete každý hřebík vytáhnout ze zdi nebo ho zasáhnout.

Skóre barvy

Ořez je obvykle utěsněn nebo natřen na zeď. Vyrovnejte šev mezi obložením a stěnou pomocí pomocného nože. To také pomáhá zabránit odlupování barvy, když je obložení odtaženo.

Chraňte zeď

Položte dřevěný klín, šrotový blok nebo jiný druh ochranného materiálu na stěnu, kde bude spočívat pákový bod páčky páčky. Tím se zabrání tomu, aby se zeď prohloubila. Při odstraňování obložení jsou užitečné tenké páčky. Čím tenčí páčka, tím lepší.

Začněte na konci

Začněte vyzkoušet z kteréhokoli konce obložení, sklouznout okraj páčidla pod obložení a vyzvednout se proti dřevěnému klínu nebo bloku. Opatrně páčte ven a nechte dokončovací hřebíky proklouznout otvory v obložení.

Pracujte svou cestou dolů

Jakmile je konec uvolněn a částečně vytažen ze zdi, posuňte se trochu dolů a pokračujte ve zvědavosti. Stejný postup opakujte až po desku trimů. Cílem je postupně uvolnit celý kus, aniž by jej příliš ohýbal, což jej může zlomit. Pokud je to nutné, povolte obložení úplně, pak se vraťte k výchozímu bodu a páčením dále odstraňte každou část zcela bez hřebíků.

Odstraňte nebo Libra do nehtů

Jakmile budete mít ozdobný díl odstraněn, můžete vyčnívajícími hřebíky vytáhnout kladivem nebo kleštěmi. Můžete také použít malou páčku nebo kleště na pero a pero, vykývnout nástroj proti klínu nebo bloku k ochraně povrchu stěny (je také dobré použít blok s kladivem). Případně si můžete vzít opačnou cvočku a udeřit hřebíky do zdi s kladivem.

Odstraňte všechny hřebíky z okraje

Pokud jsou nějaké hřebíky stále vyčnívající z obložení, protože se vytáhly ze zdi, hřebíky vyjměte vytažením přes zadní stranu obložení. Ozdobu položte lícem dolů na pracovní plochu a jednou rukou ji pevně držte. Popadněte hřebík kleštěmi na kleště nebo kleštěmi na jazyk a drážku a vytáhněte jej přes zadní stranu dřeva.

Někdy je možné hřebík opatrně zatloukat zpět přes přední stranu, ale často to končí štípáním dřeva; protažení zadní strany je bezpečnější.