Jak renovovat staré knihovny

KatarzynaBialasiewicz / Getty Images

Knihovny jsou užitečné všude doma - od úschovny knih v ložnici nebo kanceláři po místo k uložení knickknacks a rámů obrázků v obývacím pokoji - k uložení téměř všeho. Pokud máte starou knihovnu zabírající místo v garáži nebo suterénu nebo sbírající prach ve své kanceláři, proměňte ji v krásný doplněk pro jakoukoli místnost v domácnosti.

Než začnete renovovat knihovnu, zjistěte, jak je vyrobena; je vyrobeno z masivního dřeva nebo dřevotřískových desek ">

  • Malovat to
  • Zašpinit to
  • Ozdobte jej pomocí šablon nebo obtisků
  • Dodržujte papír s tkaninou, tapetou nebo zápisníkem

Čistý

Než začnete čistit a renovovat knihovnu, postavte na verandu, terasu nebo garáž s otevřenými dveřmi prostor. Ujistěte se, že pracujete v oblasti, která je dobře větraná.

Po vytažení knihovny z úložiště ji otřete hadrem, abyste odstranili veškerý prach nebo pavučiny. Pokud je silná vrstva prachu, nastříkejte trochu čisticího prostředku na hadr a otřete jej dolů. Pokud bude knihovna po nějakou dobu cítit zatuchlou vůni, postříkejte trochu vody a octa na všechny strany knihovny a otřete suchou hadříkem. Zápach octa a další pachy se za pár hodin vypařují.

Opravit

Má vaše knihovna knihovnu, čipy nebo jamky ve dřevě nebo dřevotřískových deskách? Pokud ano, opravte tyto poškozené oblasti tmelem nebo tmelem na dřevo (v závislosti na velikosti poškozené oblasti).

Nanášejte tmel nebo tmel stěrkovým nožem a nechte jej uschnout přes noc nebo dokud nebude měkký.

Poté nabruste celou knihovnu brusným papírem s vysokou zrnitostí, abyste odstranili nadbytečný tmel nebo výplň a vyrovnejte povrch. Veškerý brusný prach odstraňte vlhkou hadříkem nebo vakuem s nástavcem.

Barva a skvrna

Malování nebo potřísnění vaší knihovny jej změní na nový kus nábytku.

  • Vybarvte knihovnu novou zářivou nebo neutrální barvou, pokud je vyrobena ze dřeva nebo dřevotřískových desek. Nejprve naneste základní nátěr (podle typu a barvy nátěru, který jste vybrali) a nechte jej zaschnout. Poté, co je základní nátěr suchý, naneste několik tenkých vrstev barvy, dokud nedosáhnete požadované barvy. Nechte barvu zcela uschnout přes noc nebo 24 hodin.
  • Skvrnu od knihovny, pokud je vyrobena ze dřeva, poskytne klasickému vzhledu. Před nanesením základního nátěru naneste kondicionér před barvením podle pokynů v kontejneru. Poté naneste skvrnu podle vašeho výběru a dokončete ji polyuretanem.

Po nanesení barvy nebo skvrny nechte knihovnu úplně uschnout, než ji přesunete zpět do domu a začnete skládat předměty na police.

Vyzdobit

Pokud nechcete knihovnu zcela přepracovat nebo pokud chcete do renovované knihovny přidat osobnější nádech, použijte následující postup:

  • Textilie, tapety nebo zápisky do zadní části polic nebo na horní část knihovny. K upevnění látky nebo papíru ke dřevu použijte Mod Podge nebo sprejové lepidlo.
  • Šablona na jakoukoli část knihovny. Vytvořte jedinečně vypadající knihovnu s téměř jakýmkoli vzorníkem. Například pomocí šablon dopisů vytvořte knihovnu jmen pro dětský pokoj nebo květinové šablony pro knihovnu jídelny nebo obývacího pokoje.
  • Obtisky na vnější straně knihovny. Frázové a tematické obtisky přidávají do poličky trochu osobnosti. Například můžete do své jídelny nalepit nálepku se svou oblíbenou nabídkou a uložit si jídlo nebo nálepky sportovního týmu pro jeskyni člověka nebo pro milovníky sportu. Obtisky jsou velmi univerzální a snadno použitelné.

Před zdobením poličky se ujistěte, že jsou všechny barvy nebo skvrny zcela suché, než přidáte látku nebo papír, šablony nebo obtisk.