Jak osvěžit vaše zařízení na jaro

Jarní úklidová sezóna je tady, což znamená, že budete muset stisknout tlačítko pro obnovení vašich spotřebičů. Nejen, že se věci, jako je vaše mikrovlnná trouba, trouba, pračka / sušička, lednice a odpadky, likvidují docela často, ale když jsou spotřebiče svěží a čisté, mají sklon běžet efektivněji, což vám ušetří peníze na účtech. Který nájemce to nechce ">

Chcete-li co nejlépe využít svůj jarní rituál čištění, nezapomeňte dát svým zařízením nějakou TLC. Zde je několik skvělých tipů.

Likvidace odpadu

Zimní jídla byla plná vydatných polévek a dušených pokrmů vařených od nuly - zní to chutné, že? V posledních několika měsících se do umyvadla pravděpodobně dostalo mnoho špinavých nádobí a likvidace odpadu fungovala přesčas. Je tu velká šance, že to asi nejčerstvější není, ale to je v pořádku.

Pro tento často páchnoucí problém existuje rychlá oprava a obvykle vás to nebude stát ani cent. Pro začátek si oloupejte citrusové plody (citron, pomeranč, grapefruit nebo vápno - ať už máte cokoli v lednici), hodte kůru do likvidace, zapněte kohoutek a nechte vykonávat sílu Matky přírody. Po několika sekundách bude celá vaše kuchyně pohlcena vůní čerstvých citrusů.

Trouba

Přiznejme si to, nikdo si tuto fušku nemá rád. To obvykle vyžaduje hodně loketního tuku (a skutečného tuku) na vašem konci. Neexistuje žádný způsob, jak učinit čištění trouby zábavným, ale můžete to usnadnit. Jedlá soda a ocet jsou obvykle vše, co budete potřebovat pro přírodní čistič trouby, spolu s misrag a nylonovou škrabkou.

Nejprve pomocí škrabky vyjměte všechny velké kousky sušeného jídla - tím se později věci méně zkazí. Rozpusťte jedlou sodu po celé podlaze trouby, poté použijte sprejovou láhev octa a postříkejte jedlou sodu. Poté, co necháte bublinu na chvíli vychladnout, odneste škrabku znovu a odstraňte zbytky zbytků a poté všechny skvrny setřete miskou.

Mikrovlnná trouba

Mikrovlny se mohou docela zašpinit - proto během příštích jarních úklidů tento přístroj přehlédněte. Vezměte si tento praktický trik, abyste jej okamžitě vyčistili: Nejprve si vezměte žáruvzdornou nádobu a naplňte ji šálkem nebo dvěma vodou smíchanými s jednou polévkovou lžičkou bílého octa.

Mikrovlnná směs se zahřívá, dokud se polovina kapaliny neodpaří, pak vypněte mikrovlnnou troubu a nechte dvířka zavřená asi 10 minut. Vyjměte misku a poté vezměte mokrou houbu nebo misku a začněte drhnout vnitřní povrch, dokud nebude vypadat jako nový.

Varování

Když vyjmete nádobu, nezapomeňte nosit rukavice bez prstů, protože bude stále horké!

Lednička

Začněte vyhazováním všeho, co by mohlo být staré nebo plesnivé - včetně těch koření, která tam seděla déle, než si pamatujete. Poté zkontrolujte teplotu chladničky a ujistěte se, že vaše mraznička je nižší než 0 stupňů Fahrenheita nebo nižší a lednička je 40 stupňů Fahrenheita nebo méně.

Poté si vezměte univerzální čisticí prostředek a otřete vnitřní stěny, police a gumová těsnění (posypte trochu jedlé sody na ty tvrdší skvrny spolu s vaším čisticím roztokem).

Pračka / sušička

Zbytky čisticího prostředku a plísně jsou běžnými problémy pro pračky a sušičky, proto je nutné tyto spotřebiče důkladně vyčistit. Omyjte dávkovače saponátu a změkčovače tkanin mýdlovou vodou a poté pračku nechejte horkou s jedním šálkem bělidla na dlouhý cyklus.

Přidejte dva šálky octa a tekutinu spusťte stejným cyklem. U sušáren odstraňte lapač nečistot a vysajte veškerou nečistotu nebo nečistoty, které by se mohly dostat dovnitř. Pomocí jemného univerzálního čističe a myčky utřete také vnitřek sušičky. Poté použijte stejný hadr a řešení a otřete vnější část pračky / sušičky, aby vypadala jako nová.