Jak doplnit vanu

Když vana viděla lepší dny, většina lidí si myslí, že je to nejlepší, ale když přidáte další faktory, vaše myšlenky na výměnu se mohou změnit. Za prvé, náklady na novou vanu jsou teprve začátek. Velmi základní 5-stopová smaltovaná ocelová vana může stát méně než 150 USD, ale když přidáte náklady na dodavatele, demolice, odstranění, poplatky za skládkování, obkladače a instalatéra a celkové náklady na střechu práce.

Alternativně je výměna vany s akrylovou vložkou drahá a problém pouze pokrývá. V ceně rovnající se nebo vyšší než lakování, nejsou koupelové vany výhodnou možností. Jsou však vždy levnější než úplná náhrada a na rozdíl od povrchové úpravy si nikdy neděláte starosti s tím, že se povrch opotřebovává. Ale ve srovnání s výměnou a reliningem, lakování vany začne vypadat docela dobře.

Výhody lakování vany

Možná nejlepší na opravě vany je to, že vaše vana zůstane na svém místě. U přestavby domů, když změníte jednu věc, dojde k ovlivnění něčeho sousedního. Je to dominový efekt, takže je logické, že pokud si můžete nechat vanu na svém místě, aby ji vylepšila, nezažijete tento příšerný, chaotický, kaskádový efekt obkladů obkladů, podlah, cementových desek, vodovodních armatur a možná ještě více, je zmatený a potřebuje opravu.

Máte-li vanu opravenou profesionály nebo sami vaříte sami, veškerá práce se provádí na místě. Okolní materiály včetně dlaždic, podlah a všech ostatních prvků jsou maskovány a ponechány na místě.

Profesionální lakování vany

Profesionální rafinerie vany mohou označovat své procesní úpravy a konkrétní kroky, které používají, se mohou poněkud lišit, ale základní postup je víceméně standardní.

 1. Důkladně vyčistěte vanu a odstraňte veškeré těsnění.
 2. Masku kolem vany a pokrytí oblastí, které nemají být opraveny. Technici pro povrchovou úpravu si velmi dobře uvědomují, že jsou v soukromém domě, a proto přijímají opatření k minimalizaci přestřiku a dalších nepořádků. Technici položili na skříňky a vodovodní armatury kapky a přikrývky.
 3. Vyjměte kohoutek z vany, vypouštěcí armatury a další hardware.
 4. Postavte větrací ventilátor pro větrání nadměrného stříkání a zápachu venku.
 5. Lehce obruste celou vanu a zdrsněte původní povrch. V některých případech může být vana také leptána kyselinou, aby pomohla přilnout nový povlak.
 6. Vysajte vanu a odstraňte zbytky z broušení.
 7. Vyplňte štípané, poškrábané nebo opotřebované oblasti a poté hladce obruste. Pokud dojde k rozsáhlému poškození, může restaurátor za to účtovat nominální dodatečné poplatky.
 8. Naneste až tři vrstvy základního nátěru postřikovačem a nechte jej zaschnout.
 9. Naneste tři nebo čtyři vrstvy směsi vrchního nátěru rozprašovačem a nechte ji vytvrdnout.
 10. Naneste vrstvu, pokud je to možné. Některé lakovny vany se o několik dní později vracejí na konečné leštění; jiné způsoby použití, které nevyžadují leštění.

Do-It-Yourself Vana lakování

Do-it-yourself lakování vany je ještě levnější než pronájem profesionálů, ale nakonec skončí s podřadným povrchem, který je pravděpodobnější, že se odlupuje. Místo použití stříkací pistole použijte štětec nebo malý váleček. Můžete si koupit sady pro kutily, které obsahují kvartér s epoxidovým tvrdidlem, latexové rukavice, ocelovou vlnu, kartáč, čisticí roztok, čistič / ředidlo a ochranné brýle. Epoxid je dodáván v bílé barvě, ale může být zbarven (odstín není součástí balení).

Vrstva pro kutily je mnohem tvrdší než běžná barva, ale není tak trvanlivá jako profesionálně nanášený nátěr. Z důvodu ochrany povrchové úpravy nečistěte zkumavku se znečištěným povrchem abrazivními čisticími prostředky, jako je Comet.

 1. Důkladně vyčistěte vanu a odstraňte veškeré těsnění.
 2. Vyjměte kohoutek vany a vypusťte hardware, podle potřeby.
 3. Masku zakryjte a zakryjte oblast kolem vany a otevřete okna a / nebo nastavte ventilátory, abyste zajistili aktivní větrání pracovního prostoru.
 4. Leptejte povrch vany vodou a leptacím práškem soupravy, aby povrch byl matný, aby se na něj nový povlak přilepil. Opláchněte vanu.
 5. Vanu zdrsněte, dokud je stále mokrý, aby ji dále zdrsnil, aby se zlepšilo spojení. Opláchněte vanu a nechte ji zaschnout.
 6. Otřete vanu papírovými ručníky, abyste se ujistili, že je odstraněna veškerá voda, poté otřete suchou utěrkou, abyste odstranili veškerý prach nebo zbytky papíru.
 7. Naneste základní nátěr válečkem a nechte jej zaschnout podle pokynů.
 8. Smíchejte epoxidový povlak. Začněte ji aplikovat na boky vany válečkem. Střídejte vertikální a horizontální tahy, abyste zabránili odkapávání a hřebenům válečků. Přejděte na palubu vany (vodorovné povrchy) a poté dejte vanu. Hrany dokončete podle potřeby houbou štětcem.
 9. Bezprostředně po prvním naneste druhou vrstvu epoxidového povlaku.
 10. Nechte vanu vytvrzovat po dobu 48 hodin, přičemž oblast ponechte větranou alespoň první den.
 11. Znovu nainstalujte faucet a hardware. Před použitím vany utěsněte vanu a nechte ji vyléčit přes noc.