Jak chránit vaše pouštní rostliny a stromy před mrazem

Dokonce i ty nejžhavější pouštní podnebí mohou v určitém období roku zažít mráz. Pokud nebudou přijata preventivní opatření, noční teploty, které klesnou na bod mrazu a pod, mohou poškodit stromy a rostliny. U pouští ve Spojených státech mohou potenciálně škodlivé nízké teploty začít již v listopadu a pokračovat až do února nebo dokonce března.

Pokud si uděláte čas na přípravu, vaše rostliny a stromy mohou převládat po nejnižší pouštní teplotě. Následující tipy vám pomohou chránit vaši zahradu před mrazivými noci.

Poznejte své rostliny

Je důležité zjistit, které rostliny ve vaší zahradě jsou snadno poškozeny nízkými teplotami. Mezi nejčastější pouštní rostliny citlivé na mráz patří Bougainvillea, Hibiscus, Natal Plum, Cape Honeysuckle a Red Bird of Paradise. Citrusové stromy a nepůvodní rostliny kaktusu mohou být také ohroženy. Pokud jsou vaše rostliny nové nebo aktivně rostoucí, pravděpodobně potřebují ochranu před mrazem.

Využijte strategická umístění

Rostliny citlivé na mráz na těch nejvýhodnějších místech minimalizovat riziko poškození. Některá ideální místa zahrnují poblíž bazénu, jižní nebo západní strany nemovitosti, v blízkosti oblastí, které zadržují teplo jako betonové zdi nebo pod převisy střech, okapů a prodloužení terasy (ale ne v plném stínu).

Vezměte přesnou teplotu

V různých částech pouště se mohou vyskytnout nižší teploty v závislosti na nadmořské výšce a množství betonu v oblasti. Pokud žijete ve více venkovských oblastech, použijte venkovní teploměr a porovnejte svou skutečnou teplotu s nejbližším městem. Pokud víte, že váš teploměr čte o čtyři stupně níže, budete připraveni na mráz, i když blízké předpovědi vyžadují nízkou 35 stupňů Fahrenheita.

Zakryjte své rostliny

Aby byly vaše rostliny a stromy chráněny před mrazem, musí být zakryty. Používejte papírové sáčky nebo krabice na citlivé zemní pokrývky nebo květiny. V případě stromů a keřů jsou nejlepšími krycími materiály listy, lehké přikrývky nebo pytlovina. Železářství prodává za tímto účelem velké listy lehkého porézního plátna. Pokud je potřebujete koupit, nečekejte na první mráz, protože se rychle vyprodají. Můžete také vyzkoušet nákup listů v obchodech.

Vyvarujte se zakrytí plastovou nebo těžkou látkou

Plast zachycuje vlhkost pod plachtou a poškozuje rostlinu. Těžké přikrývky jsou také neúčinné - pokud pohlcují vlhkost, mohou se stát velmi těžkými a zlomenými nebo dokonce zploštěnými větvemi.

Při zakrývání buďte ohleduplní

Ujistěte se, že se váš kryt dotýká země, protože to pomáhá udržovat veškeré teplo pod látkou. Pokud je to možné, pokuste se nedotýkat listů materiálem a snažte se zakrýt větve.

Chraňte citrusové stromy

Citrusové stromy, které ještě nedosáhly zralosti, a zejména lipové a citrónové stromy, vyžadují ochranu před mrazem. Pokrytí velkých stromů může být náročné, ale stojí za to udělat to nejlepší, co můžete. Pokud nedojde k velmi silnému mrazu, zralý citrusový strom se pravděpodobně vrátí z expozice mrazu následující jaro.

Zalévejte rostliny

Mokrá půda absorbuje teplo během dne. V zimě vždy ráno zalévejte rostliny a stromy. Tímto způsobem budou listy suché, až začne v noci zchladnout. Jako vždy, ne nad vodou.

Nespěchejte na odhalení

Pokuste se odstranit kryty rostlin a stromů proti mrazu, pokud je stále tmavá, nejlépe však až pozdě ráno následujícího dne. Některé z nejchladnějších teplot jsou těsně po východu slunce.

Odolávat stříhání do jara

Pokud se do rostliny dostane mráz, poškozené součásti neodstraňujte ihned. Mohou vypadat nezdravě po dobu několika měsíců, ale ty mrtvé větve a listy chrání část rostliny, která je stále naživu. Na jaře můžete prořezávat rostliny poškozené mrazem. Pouštní zahrádkáři budou také potřebovat vědět, kdy se mají prořezávat a kdy nechat rostliny samy.

Když pracujete s chladnými, mrazivými nocemi, je lepší udělat pro své rostliny něco jiného než nic. Pokud znáte názvy svých rostlin, můžete je vyhledat na adrese Desert-Tropicals.com, kde najdete podrobnější pokyny pro péči.