Jak zabránit plevelům

Lepší nápad, než tahat plevele, je udržet je mimo vaši zahradu na prvním místě. Nemůžete zabránit každému ptákovi, aby sem a tam pustil semeno plevelů, ale existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste omezili počet plevelů přinesených do vaší zahrady a zabránili plevelům vymknout se z kontroly.

Tipy pro omezení plevelů v zahradě

  • Hraniční hlídka : Prohlédněte si všechny nové rostliny na stopování plevelů. Čím déle rostlina sedí v květináči v dětském pokoji, tím je pravděpodobnější, že se semeno plevelů usadí a klíčí. Ujistěte se, že plevel nenasadíte spolu s rostlinou, kterou jste koupili.
  • Nerušit : kultivaci udržujte na minimu. Semena plevelů jsou vždy v půdě, ale mnoho z nich nebude klíčit, pokud nebudou vystavena slunečnímu záření. Zatímco některé škrábání a kultivace půdy kolem rostlin jsou dobré, aby se zabránilo zhutňování půdy, časté pěstování vede pouze k dalšímu plevelům. Je lepší použít organický kompost a nechat žížaly kultivovat za vás.
  • Do nebo do ""
  • Zakrýt : Mulčování je stále jedním z nejlepších způsobů, jak zabránit plevelům v převzetí zahrady. Mulčování, ať už organické nebo syntetické, bude dusit semena plevelů za chlazení půdy a udržování vlhkosti. Nezapomeňte, že mulčování také udeří semena samonosných rostlin, které byste mohli chtít jako dobrovolníci ve své zahradě. Pokud tomu tak není, mulčujte se až na jaře, až uvidíte, které mladé sazenice si chcete ponechat a které by měly být odstraněny a zakryty.