Jak na tlak umýt dům před malováním

carlofranco / Getty Images

Aby nová aplikace vnějšího nátěru uspěla, musí být obklad dobře vyčištěn a čištěn - práce, která může být docela pracná, pokud se ručně drhne. Tlaková myčka nabízí rychlý a snadný způsob, jak dokončit práci, ale může být obtížné použít na vedlejší kolej. Pokud si nejste opatrní, vysoký tlak vody usnadňuje poškození obklady nebo dokonce způsobí poškození vody v opláštění a stěnách pod obkladem.

Nevynechávejte čištění

I když před natíráním máte doma mnoho výhod, jedna vyniká především nad ostatními: Čistá obklad znamená, že vaše vnější barva vydrží déle. Přestože vás výrobci laků mohou přesvědčit, že svět skončí, pokud před malováním nečistotu neočistíte, realita není tak hrozná. Barva bude pokračovat v pořádku, ale malbou špinavé obklady vážně zkrátíte životnost barvy. Vzhledem k tomu, jak těžké a drahé je malování exteriérů domu, je to dobrý nápad, jak to udělat poprvé. Spíše než vyžadovat novou malířskou práci za tři nebo čtyři roky, nechtěli byste raději malovat svůj dům každých sedm až 10 let ">

Ruční mytí vs. tlakové mytí

Pokud máte čas a energii, máte jistotu, že si před malbou necháte dům ručně vyčistit. Pokud jste si někdy vzali auto bezdotykovou myčkou, víte, že mytí bez fyzického kontaktu vede k přiměřeným, ale nikdy skvělým výsledkům. Po bezdotykovém mytí může bílý hadřík setřený přes auto stále zachytávat nečistoty.

Totéž platí o mytí obložení domu před lakováním - nejlepších výsledků dosáhnete mytím rukou mýdlem, vodou a kartáčky. Realisticky je však velmi obtížné a časově náročné umývat celý dům rukou a tlaková myčka může vykonávat odpovídající práci způsobem, který je mnohem, mnohem snazší.

Upozornění

Tlakem mytí vašeho domu obklady před malováním je to umýt, ne odstranit barvu. Je pravda, že většina tlakových praček je dostatečně výkonná, aby odstranila barvu, ale pro nejlepší výsledek by mělo být stripování samostatným krokem provedeným škrabkou, bruskou nebo tepelnou pistolí po procesu praní.

Kromě nebezpečí, tlakové mytí prostě není nejúčinnějším způsobem, jak odstranit barvy. Chcete-li odstranit nátěr tlakovým stříkáním, musíte zaplavit základní povrch masivním množstvím vody, což není nikdy dobrý nápad, zejména při obkladu dřeva.

Tlakové mytí vlečky dostane špatné jméno kvůli dvěma nebezpečím:

 • Leptání : Tlakové podložky se mohou za určitých podmínek rozřezat na beton a cihly, takže si představte potenciální účinek na cedrové, vinylové nebo dokonce vláknocementové obklady. Tomuto neúmyslnému leptání se však lze snadno vyhnout, pokud se při nasměrování postřikovače na vedlejší kolej jednoduše postavíte. V závislosti na hodnocení PSI vaší pračky to může znamenat minimum od 18 palců do 6 stop. Za druhé, použijte stříkací trysku s ventilátorem, ne proudovou trysku, která má jehlu ostrý sprej, který může trhat čáry do vedlejší koleje.
 • Vstřikování : Buďte opatrní při stříkání pod nízkými úhly pod vedlejší kolej. Vysoký tlak může tlačit vodu nahoru mezi obkladové desky a namočit opláštění a / nebo izolaci vnitřku stěny. Abyste tomu zabránili, nikdy nestříkejte ve svislém úhlu k vedlejší koleji - pouze kolmo nebo mírně dolů. Dejte si pozor na další otvory, jako jsou výfukové větrací otvory, větrací otvory v podkroví nebo prolézacím prostoru a dokonce i praskliny kolem oken a dveří.

Druhy tlakových myček

Tlakové myčky přicházejí v plynových i elektrických modelech. Protože se chcete chovat šetrně k vedlejší koleji, nebudete potřebovat vysoce výkonnou plynovou myčku; elektrická bude stačit. K praní vlečky obvykle postačuje pračka s hodnotami PSI 1 000 až 1 500. Máte-li dvoupodlažní dům, vysokotlaká pračka plynu vybavená speciální tryskou vám umožní vyčistit horní části stoje na pevné zemi.

Nástroje a spotřební materiál, který budete potřebovat

 • Tlakový postřikovač a trysky
 • Žebříky (v případě potřeby)
 • Kbelík, houba a bělidlo (pro ošetření plísní)
 • Čisticí roztok

Ujistěte se, že používáte čisticí roztok vyrobený pro obklady, a vyhněte se těm, které mají bělidlo, které mohou poškodit ostřikovač a zničit rostliny.

Instrukce

Chraňte krajinářství a nástroje

Pokud nadzemní keře nebo jiné rostliny blokují vlečku, chráňte je pomocí plastových listů, aby se zabránilo rozstřikování tlakových postřikovačů z rostlin. Poškození keřů rostlinu zřídka zabije, ale může ji pro aktuální vegetační období znetvořit.

Před tlakovým mytím vlečky zakryjte také kompresory klimatizace a další elektrické rozvody plastovými fóliemi.

Sprej z hlavní trosky

Pomocí tlakového postřikovače opláchněte vlečku čistou vodou (bez čisticího roztoku) a postupujte shora dolů . V tomto kroku by měl trik dělat široký úhel postřiku a relativně nízký tlak. Vaším cílem je porazit většinu viditelných zbytků: hnízda hmyzu, listy a většinu nečistot. Nechte vlečku zaschnout.

Aplikujte prostředek Bleach na oblasti plísní

Pokud vaše vlečka obsahuje oblasti, které jsou zbarveny plísní, smíchejte šarži skládající se z jednoho dílu bělidla na 10 dílů vody a roztok na ně naneste houbou. K aplikaci bělicího roztoku lze také použít zahradní postřikovač. Dávejte pozor, abyste nerozlili bělicí roztok na keře a jiné krajinné rostliny. Není nutné žádné čištění; bělidlo samo zabije plísně.

Sprej s čisticím roztokem

Tento krok dokončete, když vlečka není na přímém slunci a vítr je klidný. Naplňte nádržku na tlakovou myčku čisticím roztokem, poté postříkejte vlečku směsí vody a roztoku a pracujte zdola nahoru . Při nanášení čisticího roztoku používejte nízký tlak a široký úhel postřikovače. Pokyny k praní v pračce naznačují správné nastavení pro aplikaci čisticího roztoku.

Proveďte vodorovné průchody podél vlečky, postupně se pohybujte směrem vzhůru, ale při stříkání rovnoměrně používejte mírně úhel dolů. Zde může pomoci schodiště; pohybujte se o jeden nebo dva kroky směrem nahoru, abyste mohli pokračovat směrem dolů na vedlejší kolej.

Opláchněte

Nechte roztok působit asi 10 minut, poté opláchněte čerstvou vodou shora dolů. Zatímco čištění by mělo být vždy prováděno zdola nahoru, proplachování by mělo být prováděno shora dolů, aby se zabránilo znečištění vody tekoucí přes čisté oblasti. Opláchnutí obvykle vyžaduje silnější nastavení tlaku a široké rozprašování, ale znovu se ujistěte, že se řídíte doporučeními výrobce pro typ vlečky, kterou máte. Nezapomeňte důkladně opláchnout; to je místo, kde se provádí hlavní čištění. Abyste se vyhnuli poškození, začněte oplachování tryskou drženou v dostatečné vzdálenosti od vlečky a postupně se přibližujte. Zálohujte znovu, pokud vidíte jakékoli poškození, které se vyskytuje na vedlejší koleji.

Pokud uplyne pár týdnů, než se dostanete k malbě, je dobrý nápad další postřik čerstvou vodou. Je překvapivé, jak rychle se pavouci mohou nastěhovat a prach se může po vyčištění usadit.

Nechte vše schnout 48 hodin před natíráním nebo dokud nebude holé dřevo 100 procent suché.

Tipy pro tlakové stříkání

 • Pokud jste v blízkosti domu ocenili keře a jiné rostlinné rostliny, použijte čisticí roztok, který neobsahuje bělidlo ani jiné chemikálie, které by mohly rostliny poškodit.
 • Nejlepší je vyzkoušet váš postřikovač na nenápadné části vlečky, například za výsadbou krajiny nebo zadní částí garáže. Při nesprávném použití může tlaková podložka poškodit dřevěné obklady nebo prasknout vinylové obklady.
 • Než se přesunete do další části, pracujte v relativně malých oblastech, opláchněte, naneste čisticí prostředek a opláchněte každou oblast. Tím se zabrání vysychání detergentu na povrchu vlečky.
 • Dostatečnou tlakovou myčku lze zakoupit za 150 až 250 dolarů, nebo si můžete jednu půjčit za 50 až 75 dolarů za den. Jakmile se však naučíte, jak jej používat, najdete pro nástroj mnoho dalších použití; nákup jednoho může být dobrá investice.
 • Některé tlakové myčky mají otočné kartáče, které lze připojit. Toto příslušenství může dobře fungovat pro obklady, které mají silné vrstvy špíny.