Jak plánovat a navrhovat dlážděné terasy a chodníky

Dlážděná stezka vás bezpečně zavede do domu, zatímco terasa nebo cesta vás láká venku, do předního nebo zadního dvora. Flagstone přidává krajině trvalost, sílu a trvanlivost spolu s vytvářením přirozeného prvku hardscape v oblasti, která by jinak mohla obsahovat pouze rostliny nebo softscape. Součástí přitažlivosti vlajkového kamene je jeho univerzálnost: lze jej rozdělit na jednotné pravoúhlé tvary nebo více náhodných nepravidelných kusů, které lze uspořádat jako skládačka. Na rozdíl od jiných kamenů nabízí zdrsněná povrchová struktura dobrou a bezpečnou trakci - zejména za mokra -, což z ní činí ideální volbu pro venkovní podlahy.

Co je Flagstone ">

Zahradní architekti, stavitelé a zedníci popisují kámen podle geologického typu, obchodních názvů, velikostí nebo tvarů. Flagstone je termín pro sedimentární kámen, který je rozdělen do vrstev za účelem pokládky jako patio nebo přirozeně vypadající cesta. Typy kamene používaného pro dlažební kámen zahrnují pískovec, bluestone, břidlice, křemenec a vápenec. Tyto velké ploché desky z kamene se frézují v tloušťkách 1 až 3 palce. Produkt přírody, žádné dva kameny nejsou úplně stejné.

Jiné populární druhy kamene pro terénní úpravy zahrnují přírodní balvany, řezaný kámen, dlažební kostky, dýhovaný kámen a drcený nebo oblý štěrk.

Stepping Stones and Patio Flooring

Jako odrazové kameny nebo patiové podlahy můžete zvážit použití dlažebních kamenů, které mají tloušťku nejméně 1 až 2 palce. S posledně jmenovanými lze dlaždice položit přímo do půdy nebo do písku. Ředké desky by měly být pokládány do mokré malty nebo betonu, aby se předešlo praskání, když na ně narazí. Prostory mezi nepravidelně tvarovaným dlažebním kamenem mohou být vyplněny štěrkovým hráškem nebo rostlinami půdního pokryvu, jako je Dymondia margaretae, plazivým tymiánem a trpasličí mondo trávou.

Pokud je dlažební kámen umístěn v těsně přiléhajícím designu nebo vzoru, slouží malty k vyplnění švů a mezer. Butting kusy blízko sebe a použití malty vytváří hladší, rovnoměrnější povrch, který je ideální pro terasy.

Dlažební kameny na zdi

Ačkoli to není tradičně myšlenka jako materiál stěny, může být stohový kámen naskládán tak, aby vytvořil přirozeně vypadající nízkou zeď. K dispozici v široké škále barev - od bílého pískovce po černou břidlici - může být kámen spojen s jinými povrchy a prvky tvrdé krajiny v krajině. Stěny dlažební kostky lze stavět naskládané na sucho nebo na omítku. Výhody malty, která je jako lepidlo, které drží kameny pohromadě, zahrnují:

  • Může být postaven v malých prostorech, které vyžadují zeď
  • Je vhodný pro oblasti, které vyžadují odolné a odolné stěny
  • Vytváří silnější volně stojící a opěrné zdi

Úvahy při výběru Flagstone

Navštivte místní kamenný dvůr, abyste zjistili, co je k dispozici a co vás nejvíce zaujalo pro váš konkrétní projekt. Dobrou věcí při výběru kamene z místního zdroje je to, že je pravděpodobnější, že se smíchá s prostředím a bude k dispozici, pokud vám dojde. Pokud se rozhodnete postavit další venkovní hardscape funkce, budou tyto kameny nebo podobné kousky k dispozici u místního prodejce.

Protože dlažební kámen se často používá pro podlahy, zvažte před zahájením investování typy činností, které se budou provádět na povrchu. U předních cest přemýšlejte o tom, kdo by mohl chodit přes tyto dlažební kameny. Příbuzní na chodcích nebo na invalidních vozících? Hladká a rovnoměrná stezka usnadní procházku z ulice nebo obrubníku k vašemu vstupu. Některá města mají požadavky na stavební kód pro snadný přístup a vstup.

Dvorky mohou být příležitostnější a kreativní, s dlážděnými kameny oddělenými nízko rostoucím půdním pokryvem nebo štěrkovým hráškem spíše než cementem nebo maltou. Pokud je dlažební kámen pro terasu, měl by být jakýkoli nábytek, který sedí na vrcholu kamene, rovný, rovný a stabilní.