Jak malovat zdi jako profík

Ronnie Comeau / Stocksy United

Malování stěn se může jevit jako nejdůležitější úkol předělávání domů, projekt, který mohou amatéři provádět stejně snadno jako profesionálové. Zatímco malba interiéru nezvyšuje úroveň dovedností náročných na dovednosti, jako je elektrická práce nebo instalatérské práce, ne všechno o malbě je hojně zřejmé. V průběhu let vyvíjejí profesionální malíři určité postupy, díky nimž jejich práce jde rychleji, vypadají lépe a čistí. Přijetím metod profesionálních malířů a zasvěcených triků se také můžete stát fantastickým projektem nástěnné malby.

Odstraňte malé překážky

Odstranění omezeného počtu prvků domu, které nebudou natřeny, je obvykle snazší a rychlejší než jejich oblepování. Nejen to, čistší výsledky jsou produkovány, protože budete mít ostré břitvy. Pomocí šroubováku Phillips a ploché hlavy lze tyto předměty vyjmout ze zdi o délce 8 stop 15 stop během přibližně 10 minut:

 • Světelné spínací desky
 • Výstupní desky
 • Obrázky spolu s jejich zavěšovacími háčky nebo hřebíky
 • Háčky na ručníky nebo oblečení

Po vyjmutí talířů položte pásku na zbývající spínače a vývody, aby na nich nedošlo k šikmému lakování.

Páska kolem velkých překážek

Některé překážky na zdi vyžadují příliš mnoho času a úsilí k odstranění a pozdější výměně. Nebo můžete jejich odstraněním poškodit. Pokud neprovádíte rozsáhlé předělávání v celé místnosti, bude pro vás snadnější maskovat je malířskou páskou nebo maskovacím filmem:

 • Základní desky
 • Tvarování koruny
 • Ořízněte se kolem oken a dveří

Na stěně o délce 8 stop 15 stop můžete očekávat dokončení lisování korunky, soklů, jednoho dvířka a jednoho okna přibližně za půl hodiny.

Použijte špičkovou kvalitu

Nákup barvy nízké kvality se na papíře jeví jako skvělý nápad, ale ne tolik, když je na zdi. Špatná barva vyžaduje více vrstev a může na vás ještě skončit loupáním a odštípnutím. Vzhledem k tomu, že vnitřní stěny jsou tak viditelné, mnoho majitelů domů považuje za vhodné koupit kvalitní barvy, i když je cena vyšší.

Nakupujte profesionální nástroje pro malování

 • Větší válce: Zvyšte svůj čas válcování o 50 procent pomocí širších rámů a krytů válečků. Nejoblíbenější šířka na spotřebitelském trhu je 12 palců, protože je snazší manipulace. Ale pokud jste dostatečně silní, použití 18-palcového válce značně zrychlí váš obraz. Pokud malujete mnoho stěn, vyplatí se použít větší váleček. Ale jen pro jednu nebo dvě stěny použijte běžný 12palcový válec.
 • Maskovací film: Profesionální malíři často používají plastovou maskovací fólii k zakrytí sousedních stěn, stropů a oken. Statická elektřina drží tento super tenký plast na povrchu. Některé maskovací filmy přicházejí s připojeným okrajem malířovy pásky.
 • Plátěná plachta: Plastová plachta je vhodná pro zakrytí nábytku a dalších oblastí, kde nebudete chodit, ale pro pod nohama poskytuje plachtovina plátna pevnější místo pro stát. Kromě toho může být znovu použit.

Použijte silný světelný zdroj

Jen málo profesionálních malířů bude nalezeno bez sady pracovních světel. Svítí-li na zeď, kterou malujete, získáte jasnou představu o tom, jak dobře se barva děje. Stropní světla tuto práci neudělají. Několik pracovních světel LED, každá o výkonu 4 000 lumenů a nalezených ve vašem místním domovském centru, je levným způsobem, jak na zdi osvětlit bílé, barevně správné světlo.

Použijte malířskou pásku nebo techniku ​​řezání

Dlouhé nepřerušované proužky malířské pásky podél spoje mezi stěnou a stropem, stěnou a přilehlými stěnami a po horní části soklů. Pokud má zeď dveře nebo okno, obtočte pásku kolem dveří nebo obložení okna.

Profesionální malíři však mají tendenci používat metodu ručního řezání. Tento postup bez pásky vyžaduje stabilní ruku a trimovací kartáč.

Malování okraje

Natřete 4-palcový řádek podél okrajů 2-palcovým trimem štětcem lehkým ponořením štětce do plechovky od barvy, otřete přebytek, poté malovat podél a mírně na pásku malíře.

Pokud používáte techniku ​​řezání, natřete okraje také asi 4 palce dovnitř.

Oběma metodami natřete alespoň dvě vrstvy.

Začněte tónovaným základním nátěrem

Při natírání zdi nemusíte vždy používat základní nátěr. To platí zejména v případě, že nalakujete zeď stejné barvy a stávající kvalita nátěru je dobrá. Pokud je povrch holý papír na sádrokartony, vždy používejte základní nátěr na sádrokartony. Profesionální malíři často požadují, aby obchod s barvami předem zbarvil základní nátěr tak, aby byl blíže k zamýšlené barvě stěny než ostrá bílá. To snižuje počet potřebných barevných vrstev.

Roll Paint

Když jsou okraje suché (počkejte alespoň několik hodin), převalte vnitřní část stěny.

 1. Ponořte váleček do zásobníku a důkladně jej vytlačte válcováním na zásobníku.
 2. Umístěte váleček na zeď a natřete do tvaru písmene „W“, abyste vyplnili malé části široké asi 4 stopy až 4 stopy.
 3. Před přesunem na sousední sekci dokončete sekci. Rychle pracujte, abyste udrželi mokrou hranu. Ujistěte se, že vždy pracujete mimo mokré hrany.
 4. Po dokončení stěny počkejte alespoň několik hodin. Čím lesklejší je barva, tím delší je doba schnutí. Plochá barva může být připravena k novému lakování za pouhou hodinu v suchém a teplém prostředí.
 5. Malování podruhé.

Vyčistěte jako profík

Vyčistěte kartáč teplou vodou a barevným hřebenem, pokud používáte vnitřní akrylovou barvu.

Odstraňte žínky a nechte je na vzduchu venku přes plot. Nalepte plastovou fólii a zahoďte.

Počkejte, až následující den odstraníte malířovu pásku. Přitažením dozadu odstřihněte barvu a vytvořte linii.