Jak malovat Vinyl Siding

Vinylová obklady jsou běžně považovány za relativně bezúdržbové. Jedna věc, která to dělá, je skutečnost, že to nemusí být malované. Dodává se s barvou smíšenou s materiálem, který je víceméně stálý. Ale v průběhu času může barva vyblednout a často nerovnoměrně na různých částech domu, kvůli různým rychlostem slunečního záření. A ať už je vybledlý nebo ne, pokud jste nebyli ten, kdo si vybral vlečku, nemusíte být blázni do barvy, začít. Dobrou zprávou je, že můžete malovat vinylové desky. Jen si uvědomte, že obklad bude pouze bezúdržbový jako barva samotná. Při malování vinylové desky je třeba dodržovat určitá pravidla a omezení.

Zkontrolujte záruku

Předtím, než se vaše srdce nastaví na lakování vinyl vinylové desky, ujistěte se, že lakování vlečky nezruší svou záruku, pokud je záruka stále aktivní. I když záruka umožňuje malování, ujistěte se, že dodržujete všechna ustanovení, například typ a barvu barvy, kterou chcete použít.

Pomocí primeru

Pokud jde o základní nátěr, existují různé myšlenkové školy. Někteří profesionálové jej používají téměř ve všech případech, zatímco mnoho dalších začíná s primerem pouze tehdy, je-li to odůvodněno podmínkou vlečky. Například základní nátěr může být doporučen, pokud je vlečka rozložena nebo vykazuje jiné známky poškození nebo silného zvětrávání. Jednoduchým řešením je postupovat podle pokynů výrobce barvy. Mějte na paměti, že barva přilne k vrstvě přímo pod ní, ať už jde o holé obklady nebo základní nátěry. Pokud používáte základní nátěr, ujistěte se, že je nátěr vytvořen tak, aby se na něj nalepil.

Očekávejte tepelnou expanzi

Je důležité pochopit, že vinylová obklad je navržen tak, aby byl instalován tak, aby se na svých překrývajících se švech lehce klouzal tam a zpět a pohyboval se s rozpínáním a stahováním materiálu. Když se vlečka stahuje v chladném počasí, můžete mít na švech mírnou barevnou mezeru.

Vyberte bezpečnou barvu

Každý typ vinylové desky je navržen pro specifické množství absorpce tepla. Protože tmavé barvy pohlcují více tepla než světlé barvy, neměli byste si vybrat barvu barvy, která je tmavší než původní barva obkladu.

Varování

Tmavší barva může absorbovat více tepla než vinylová obložení, které bylo navrženo pro manipulaci, což může vést k deformaci nebo vybočení obložení.

Nástroje a spotřební materiál, který budete potřebovat

Výrobci kvalitních barev nabízejí barvy speciálně vytvořené pro vinylové obklady a obvykle specifikují různé barvy vhodné pro vinyl, tj. Barvy, které neabsorbují příliš mnoho tepla. Mnoho barev pro vinyl je směsí urethanových a akrylových pryskyřic, kombinujících flexibilitu a vynikající přilnavost. Budeš potřebovat:

  • Zahradní hadice a stříkací tryska
  • Kbelík
  • Prací prášek
  • Univerzální čisticí prášek
  • Kyslíkové bělidlo
  • Kartáč s měkkými štětinami, houby nebo hadry
  • Painterova páska
  • Maskovací materiál
  • Malířský váleček s 1/2 palcovými kryty válečků nebo stříkacím zařízením
  • Štětce

Instrukce

Promíchejte čistič

Smíchejte čisticí roztok obsahující 1/3 šálku práškového pracího prášku, 2/3 šálku běžného práškového čisticího prostředku pro domácnost (jako Spic n 'Span nebo Super Washing Soda) a 2/3 šálku kyslíkového bělidla (jako je OxyClean) ) za každý litr vody. Roztok dobře promíchejte v kbelíku

Vyčistěte vedlejší kolej

Opláchněte vedlejší kolej čistou vodou ze zahradní hadice a poté ručně očistěte vedlejší kolej, abyste odstranili veškerou nečistotu, mastnotu a křídu pomocí měkkého štětce, houby nebo hadru. Pracujte zdola nahoru a každou sekci důkladně opláchněte ihned po čištění. Ruční praní dělá mnohem lepší práci a je pro vedlejší kolej bezpečnější než tlakové mytí. Nechte obklad zcela zaschnout.

Maska mimo obložení, dveře a okna

Použijte malířskou pásku a maskovací papír nebo plastovou fólii k maskování všech oblastí, které nechcete malovat, včetně dveří, oken, obložení a hardwaru.

Připravte vedlejší kolej (volitelné)

Naneste základní nátěr (pokud používáte jeden) na všechny povrchy, které se mají natírat, pomocí stříkačky na barvy, válečku s krytem 1/2 palce (pro hladké povrchy) nebo štětcem. Pokud používáte válec nebo postřikovač, vždy zpět kartáč - sledujte aplikaci válečkem nebo postřikovačem kartáčem, abyste zajistili plné pokrytí a odstraňte odkapávání a těžké oblasti. Nechte primer zaschnout podle pokynů.

Použijte Malování

Vyčištěné nebo natřené povrchy natřete rovnoměrným vnějším nátěrem pomocí stejných technik, jaké se používají pro základní nátěry. Nechte první vrstvu zaschnout podle pokynů výrobce barvy. Naneste druhou vrstvu a nechte ji zaschnout.

Vyčistěte web

Odstraňte všechny maskovací materiály a dokončete veškeré konečné malování detailů a opravy pomocí štětce.