Jak malovat pokoj jako profesionál

Můžete malovat místnost a pak můžete dobře malovat místnost. Pokud chcete překročit normu a naučit se malovat místnost s opravdovou dokonalostí, čistou, čistou a vypadající fantasticky, musíte myslet jako mistři řemesla: profesionální malíři.

Metriky projektu

 • Pracovní doba: 6 hodin (místnost 150 čtverečních stop)
 • Celkový čas: 7 hodin
 • Úroveň dovedností: začátečník
 • Cena materiálu: 50 až 200 USD

Nástroje a spotřební materiál, který budete potřebovat

 • Vnitřní latexová barva
 • Primer
 • Štětec
 • Váleček
 • Kryt válce
 • 5-litrový kbelík
 • Kbelík obrazovka
 • Painterova páska
 • Žínky
 • Prodlužovací tyč
 • Plochý šroubovák
 • Plastové sendvičové tašky
 • Nástěnné spackle
 • Putty nůž
 • Fosforečnan sodný (TSP)
 • Vyčistěte kbelík a houbu

Instrukce

Malování místnosti jako profesionální závisí na kvalitě nástrojů. Profesionální malíři pracují s prvotřídními nástroji a udržují je dobře, protože tyto nástroje jsou jejich živobytím. Chcete-li duplikovat profesionální práci na domácím trhu, musíte také pracovat s kvalitními nástroji.

Kupte si prémiový kartáč a váleček, jakož i prodlužovací tyč. Zásobníky na barvy a krycí barvy jsou oblíbeným způsobem vyzvednutí barvy válečkem. Profesionální malíři mají ale tendenci nalít barvu do 5 galonového kbelíku asi do poloviny, pověsit obrazovku ze strany a poté válec na obrazovce rozvalovat. Tím se zabrání času a nepořádku neustálého doplňování zásobníku barvy. Přebytečná barva jednoduše odtéká zpět do hlavní oblasti, aby se v dalším kole opět svinula.

Také s pevně přiléhajícím víkem na kbelíku můžete barvu skladovat po dlouhou dobu, aniž byste ji museli nalít zpět do původních plechovek. Kupte si váleček s kvalitním zdřímnutím, který je navržen tak, aby vyhovoval vaší práci. Nátěr je tloušťka samotné podložky, která jde na klec. Ujistěte se, že je navržen pro vaše stěny a barvy. Získejte 9 palců široký váleček; to bude stačit pro většinu pokojů. Pokud malujete mezi skříněmi nebo v jiných uzavřených oblastech, použijte menší váleček.

Malování krásné, ombre-efektové stěny v 5 jednoduchých krocích

Přesun položek, které se nebudou malovat

Přesuňte to, co rozumně dokážete, než budete malovat místnost. Pokud můžete každou položku odebrat, udělejte to. Položky ponechané v místnosti blokují vaši práci a mohou být poškozeny stříkáním barvy a rozlitím.

 • Přesuňte nábytek dále od stěn. Přinejmenším přesuňte vše do středu místnosti. I když je možné malovat místnost bez vyjímání nábytku, vždy je nejlepší ji přesunout, kdykoli je to možné. Pokud se rozhodnete ponechat nábytek uprostřed místnosti, můžete celý nábytek masově zakrýt jedním plastovým plechem.
 • Odstraňte obrázky, dekorace na zdi, lehké police, hodiny a vše, co drží hřebíky nebo háčky na obrázky.
 • Pomocí malého šroubováku odstraňte všechny přepínací desky a kryty vývodů a po demontáži krytek ponechejte šrouby zašroubované několika závity. Pokud šrouby vyjmete, nezapomeňte je vložit do zipových plastových pytlů. Umístěte kryty do kbelíku nebo zásuvky. Pokud kryty vypadaly špinavě, vložte je do roztoku teplé mýdlové vody, abyste je během malování vyčistili. Pokud jde o prasklé nebo zlomené čelní desky, úplně je vyměňte.
 • Na vývody a přepínače umístěte pásek s modrou maskovací páskou, abyste na ně zabránili náhodným malováním. Nezapomeňte vypnout elektrické obvody ovládající tyto zásuvky a vypínače. Pokud se náhodně dotknete kovových šroubů na boku zásuvky nebo vypínače, riskujete úraz elektrickým proudem a zranění.

Krycí podlaha a nehybné předměty

Veškerý nábytek zakrývejte pomocí plastových kapesníků nebo velké plachty. Přilepte boky plastu. Na podlahu položte plachty nebo kalafunový papír. Kalafuna funguje nejlépe na dřevěných podlahách, protože plastové fólie mohou vytvářet kluzký povrch. Kalafunový papír se dodává v rolích v železářství nebo si můžete koupit levný papír pro stavitele.

Masku nebo vyjměte oříznutí

Pokud nemáte v úmyslu malovat obložení dveří a oken stejné barvy jako stěny, ujistěte se, že malířská páska běží podél okrajů, aby byly chráněny před barvou. Pokud lze základní desky snadno vyjmout, udělejte to. V opačném případě běžte malířskou pásku podél horního okraje soklů, abyste je chránili před barvou na zdi. Protože základní desky bývají špinavé, nejprve očistěte horní okraj, abyste pásku lépe přilepili.

Opravy a čištění stěn

Pokud nějaký povrch potřebuje nějaké opravy, udělejte to před lakováním. Malování nezmizí povrchové vady. Jakékoli chyby viditelné před barvou budou viditelné po malování.

Pokud se vyskytnou nějaké skvrny, je třeba je opatřit základním nátěrem. Hledejte primery, které naznačují, že budou blokovat nebo maskovat skvrny. Tyto plochy udržujte tak dlouho, dokud skvrna nezmizí; nespoléhejte se na to, co děláte.

Nakonec stěny omývejte fosforečnanem sodným (TSP), levným malířským detergentem, který účinně odstraňuje povrchové oleje a nečistoty. Naplňte čistou nádobu studenou vodou, nalijte množství TSP specifikované výrobcem a promíchejte. Poté namočte houbu do roztoku TSP a vyčistěte stěny. Naplňte kbelík čistou vodou a opláchněte stěny.

Cut-In Edges (Volitelné)

Cut-in je termín, který odkazuje na malování až po okraj povrchů, které nebudou natřeny, mínus malířovu pásku. Cut-in je skutečně technika upřednostňovaná profesionálními malíři, protože je účelná, levná, méně zbytečná a čistší než použití malířské pásky.

Pokud se rozhodnete řezat, lehce ponořte šikmý kartáč do horní části barvy. Kartáč jemně táhněte podél stěny a nahoru k povrchu, který nebude natřen (například obložení dveří). Jděte pomalu a nechte si u sebe hadřík na hadřík, abyste rychle vyčistili všechny zbarvené stopy.

Ponořte váleček a vyprázdněte jej

Lehce ponořte váleček do barvy. Neponořujte válec do barvy. I když se to může zpočátku jevit jako dobrý nápad pro omezení výletů zpět do kbelíku s barvou, toto první velké zatížení barvy na válečku může vytvořit velké kapky na stěně, které je obtížné vyvinout. Několikrát vytáhněte válec zpět nahoru, dokud není váleček potažen všude kolem. Pohybujte se nahoru a dolů, dokud neuslyšíte lepivý zvuk. Proveďte to několikrát, dokud si nejste jisti, že kryt válce je natřen barvou, ale jádro válce není plné barvy.

Roll the W-Shape

Začněte v jednom rohu, pak udělejte 3-stop dolů, pak znovu nahoru, dolů a nakonec nahoru a vytvořte "W." Tento tvar W, který bude vyplněn dalším krokem, je stavebním kamenem pro většinu projektů nástěnných maleb. Vyplňte tvar W, pracujte dostatečně rychle, aby okraj barvy nevyschl. Vždycky chcete pracovat od mokré hrany. Ploché nebo matné barvy mají lepší úroveň tolerance suchých než mokrých okrajů. Jak postupujete k lesklejším barvám barev, tato úroveň tolerance se však zmenšuje a je ještě důležitější pracovat od mokré hrany.

Vyplňte a dokončete

Stavte na tomto počátečním bloku se sousedními bloky, horizontálně i vertikálně. Občas se můžete o práci podívat. Nezapomeňte pracovat se silným světlem, abyste mohli zachytit chybějící místa. Na okrajích, kde jste dříve řezali barvu, otočte malířským válečkem svisle nebo vodorovně, aby rovnoběžně s řezaným okrajem byl rovnoběžný. Zůstaňte co nejdál od nenatřeného prostoru. I když se vám podaří vyhnout se náhodnému převrácení barvy na tyto oblasti, stříkající barva může stále stříkat z válce a na tyto oblasti.