Jak malovat překližku

Johner Images / Getty Images

U podlah, které si může dovolit jakýkoli rozpočet, zkuste překližkové podlahy natřené tak, aby vyhovovaly vašemu stylu. Ano, překližka. Můžete vyrobit běžnou překližku na něco zvláštního! Ujistěte se, že vaše překližka je v nejvyšší kvalitě a že opravujete nebo opravujete jakékoli velké díry, dings nebo oddělení. Pamatujte, že překližkové podlahy nejsou dobrým řešením pro mokré nebo velké dopravní oblasti. Překližka je obecně považována za volbu dřeva pro podlahové krytiny, ale v některých situacích může být použita v nejvyšších podlahách. Pokud nevíte, jak si vybrat překližkovou podlahu, stojí za to udělat si domácí úkoly a ujistěte se, že nenainstalujete podlahu, která by se zdeformovala nebo se rychle poškodila.

  1. Bezpečnost. Nejprve si zapamatujte bezpečnost! Nasaďte si protiprachovou masku a ochranné brýle, pak překližku překryjte, abyste odstranili třísky. Pronajměte si brusku na jeden den na pokrytí velkých ploch. A nezapomeňte brousit se zrnem dřeva, i když je dřevo zanedbané. K vyplnění těchto hlavních výmolů použijte tmel na dřevo.
  2. Čistý. Vyčistěte veškerý písek a prach, které jste vytvořili, pomocí vysavače s filtrem HEPA. V ideálním případě byste měli použít brusku / vakuový stroj, který vysává prach při pískování. Tyto jemné zbytky se mohou snadno šířit po celém ventilačním systému a do dalších místností. Může být také užitečné utěsnit místnost, na které pracujete, plastovou fólií.
  3. Primer. Když je podlaha suchá, natřete ji základním nátěrem nebo použijte samonasávací lak. Nezačínejte malovat do rohu tím, že začnete u vchodu do místnosti. Začněte na druhé straně místnosti a natřete základní nátěr štětcem. Nechte základní vrstvu zaschnout. Vždy malovat v dobře větrané místnosti. Pokud je to možné, zvolte barvy s nízkým obsahem VOC, protože tyto nejsou pro vás během procesu natírání tak škodlivé a pokud je suchý, neodplyní.
  4. Malovat. Natřete podlahu válečkem. Znovu nezapomeňte malovat sami do rohu! Začněte v rohu nejdále od dveří. Vždy se valte ze suché oblasti do mokré oblasti, aby se minimalizovaly stopy a zanechal hladký kabát.
  5. Vzor, vzorek, model, schema. Před malováním vzorku nechte barvu důkladně zaschnout. Použijte svou fantazii k vymýšlení geometrických tvarů, květů, vzhledu umělé dlaždice, umělého kamene nebo dokonce umělého koberce. Od ruky nebo vzorníku vzor v závislosti na vašich schopnostech. Nejlepší je rozložit vzor nejprve světlou tužkou. To vám pomůže zjistit, kde začít, a zajistit, aby váš vzor nebyl nepříjemně odříznut.
  6. Závěrečná pečeť. Budete chtít následovat své malířské kroky finálním tmelem. To může být matné nebo lesklé; možná budete potřebovat jednu až dvě vrstvy. Pomůže to chránit váš vzor před poškrábáním, jako je pohyblivý nábytek.
  7. Lék. Nechte nátěr zaschnout nebo vytvrdnout po dobu nejméně dvou dnů po nanesení poslední vrstvy vzoru. Nikdo by neměl chodit po podlaze, dokud nezaschne - žádné děti, domácí zvířata ani dospělí. Chcete-li dále chránit své podlahy, zkuste přidat pod váš těžký nábytek plstěné podložky. To vám umožní snadno posunout nábytek po podlaze bez poškrábání.

Tady to máte - krásná podlaha zdobená vlastním tvůrčím úsilím.