Jak malovat ombre stěny

KatarzynaBialasiewicz / Getty Images

Ombre stěny ošetření začíná s jedinou barvou barvy a pomalu se roztaví do jiné, vytváří snový, vodou zbarvený efekt, protože pokrývá spektrum mezi dvěma barvami. Zní to komplikovaně ">

Vyberte si dvě barvy, které dobře slučují

Výběr odstínů, které se dobře hodí, může být složitý, zejména pokud doufáte, že vyblednou z jedné barvy do druhé. Pokud si nejste jisti, které barvy budou fungovat, zkuste se obrátit na barevné kolo. Analogické barvy nebo barvy, které sdílejí jednu základní barvu a sedí vedle sebe na barevném kolečku, se vždy dobře prolnou. Pro jemné efekty zvolte dva sousední odstíny na barevném kolečku. Pokud hledáte dramatičtější výsledek, přeskočte jeden odstín a vyberte barvy na obou stranách.

Pokud se chystáte držet variací jedné barvy, budete si muset vybrat světlý odstín a tmavý odstín této barvy. Mějte na paměti, že čím větší je rozdíl v barvách, tím dramatičtější je výsledek.

Například pro měkký, uklidňující účinek můžete spárovat světle pastelovou barvu se středním odstínem jiné barvy, nebo si vybrat jeden odstín barvy, který se mísí s bílou. Pokud dáváte přednost odvážnému vzhledu, jděte trochu hlouběji do spektra, počínaje bledým až středním odstínem, až po něco trochu bohatšího.

Nástroje a spotřební materiál, který budete potřebovat

 • Primer
 • Měřicí páska
 • Tužka
 • Měřidlo
 • Žebřík nebo stolička
 • Maskovací páska
 • Dvě barvy barvy
 • Odměrka
 • Kbelík nebo recyklovaný plastový obal
 • Malování hůlkou
 • Tři zásobníky barvy
 • Tři malířské válečky střední velikosti
 • Malý štětec (pro řezání)
 • Dva velké štětce

Instrukce

Určete svůj barevný tok

Rozhodněte se, kterým směrem směrujete tok barev. Přechod z tmavé spodní části na světlo nahoře způsobuje, že se strop zdá být vyšší a prostor se zdá být větší. Přechod ze světla na dno do tmy na vrcholu může způsobit, že se velká místnost bude cítit útulněji. Pro tuto demonstraci se zeď bude pohybovat od nejtmavšího dna k nejsvětlejšímu nahoře.

Připravte zeď

Stěnu zakryjte rovnoměrným nátěrem z bílého základního nátěru pomocí standardního válečku a štětce. Pokud je to žádoucí, před základním nátěrem odlepte základní desku a další obložení. Nechte primer úplně zaschnout. Mezitím si umyjte váleček, štětec a podnos a nechte je uschnout, aby byli připraveni na kroky malování.

Sekce na zeď

Rozdělte zeď na tři stejné vodorovné části pomocí měřicí pásky, tužky a měřítka. Měřte svisle a udělejte pro každou sekci světlé tužky, pak pomocí měřítka a tužky nakreslete světlé vodorovné čáry skrz značky.

Vyřízněte horní a dolní hrany

Řezejte kolem základny zdi pomocí malého štětce a tmavého odstínu barvy. Potom použijte svůj světlý odstín barvy pro snížení podél stropu. Nechte barvu zaschnout.

Mix barvy

Stanovte tři zásobníky barvy. Naplňte jeden zásobník tmavou barvou a druhý zásobník vyplňte světlou barvou. Pomocí odměrky a kbelíku nebo recyklované nádoby (velká nádoba na jogurt nebo tvarohový sýr funguje skvěle), promíchejte třetí barvu spojením dvou odstínů ve stejných částech, a poté důkladně promíchejte pomocí míchací tyčinky. Nalijte smíšenou barvu do třetího zásobníku barvy.

Roll každou sekci

Válcovejte spodní část stěny nejtmavším odstínem pomocí malířského válečku. Okraj barvy udržujte asi 1 palec pod spodní vodorovnou čarou tužky. Bez čekání na zaschnutí barvy okamžitě převalte prostřední část smíšenou barvou a potom horní část navalte nejlehčí barvou. Pro každou barvu použijte jiný váleček. Každý pruh barvy udržujte 1 palec od označených linií a mezi sekcemi vytvořte pruh holé stěny se základním náskokem 2 palce.

Smíchejte oddíly

Použijte velký suchý štětec pro smíchání obou barev mezi spodní a střední částí, takže křížení X tahů je vystředěno přes pás mezi sekcemi. Pracujte rychle, aby barva nevyschla. Ihned udělejte totéž pro smíchání střední a horní sekce pomocí nového suchého štětce. Smíchejte tolik, kolik chcete, ale rychle to udělejte, aby barva nevyschla dříve, než se smísí. Po smísení nechte barvu zcela vyschnout.

Malování více sekcí

Pokud mísíte jednu barvu s bílou nebo dvěma zcela odlišnými barvami (např. Modrá a zelená), budete potřebovat více než tři barevné sekce. Vyberte liché číslo, například pět, sedm nebo devět. Čím více sekcí vytvoříte, tím pozvolnější bude změna barvy.

Začněte kombinací stejných částí vašich dvou původních barev malování a vytvořte vlastní směs půl a půl. Pokud máte sedm sekcí, smíchejte šest šálků světlé barvy a šest šálků tmy.

Namalujte střední část stěny směsí půl a půl. K míchané barvě přidejte jeden šálek tmavé barvy, dobře promíchejte a potom část převalte pod středovou část. Do zbývající barvy přidejte ještě jednu šálek tmavé a další část otočte dolů. Tento postup opakujte pro spodní část a potom smíchejte sousední sekce pomocí suchých štětců pomocí X tahů.

Smíchejte další dávku směsi půl a půl a opakujte stejný postup, počínaje střední částí a pohybem nahoru. Pro každou sekci přidejte do směsi barev jeden šálek světlé barvy, aby se barva při přechodu nahoru zesvětlovala.