Jak malovat kuchyňské linky

Neexistuje snadnější ani nákladově efektivnější způsob, jak aktualizovat styl vaší kuchyně, než tím, že skříňkám dodáte nový nátěr. Zde obnovíme unavenou starou dubovou kuchyňskou skříň tím, že ji namalujeme v moderní měkké šedé barvě. Po zaschnutí barvy můžete také nainstalovat nové knoflíky, které jdou s novou barvou.

Před natíráním skříní musíte nejprve rozhodnout, zda použít latexové barvy a základní nátěry na bázi oleje nebo vody. Pokud byly vaše skříňky dříve natřeny latexovou barvou na bázi vody - často označenou latexovou smaltovanou -, držte se toho; můžete použít latex na olej, ale olej na latexu nebude dobře přilnout. Samozřejmě to také dělá latex bezpečnou sázkou, pokud nevíte, jaký typ staré barvy je. Oba typy nátěrů budou pracovat na čistém povrchu.

Kromě toho existují výhody a nevýhody: latexové barvy se zlepšily, ale mnoho profesionálních malířů věří, že barvy na bázi oleje stále produkují hladší a odolnější povrch. Trvanlivost je důležitá pro kuchyňské linky, které mají hodně využití. Nevýhodou je, že olejové barvy vytvářejí výpary, které byste možná ve svém domě nechtěli, a je třeba vyčistit své malířské nástroje minerálními lihovinami. Dnešní latexové barvy jsou prakticky bez zápachu a čištění se provádí mýdlem a vodou, což je mnohem snazší.

Jakmile si vyberete olej nebo latex, musíte si vybrat stupeň lesku. U skříní je nejlepší jít s pololesklým, nebo pokud chcete, aby byly opravdu lesklé, lesklé. Čistění skříněk bude snazší, než kdybyste je malovali plochým nebo skořápkovým obalem.

Nástroje a materiály

 • 2 palcový zkosený štětce
 • Painterův kbelík
 • # 120 drsný brusný papír
 • Tack hadřík
 • Vakuum
 • Brusný blok
 • Malovat
 • Šroubovák
 • Primer
 • Malovat

Instrukce

 1. Získejte správné nástroje

  Získejte kvalitní kuželový štětec o šířce 2 palce. U olejových barev použijte přírodní štětinový štětec nebo syntetický štětinový kartáč speciálně navržený pro použití s ​​olejem. Latexové barvy vyžadují štětec se syntetickými štětinami - voda v nátěru rozšiřuje přírodní štětiny a nebudete mít dobrý výsledek. Pokud jsou vaše dveře skříně ploché bez vyvýšených panelů, můžete práci urychlit pomocí válečku s jemným napínáním.

  Skutečně se vyplatí investovat do plechovky na barvy - malování z plechovky je nepohodlné a kapky barvy vytvářejí nepořádek - barva se rozstříkne, když zatlačíte víko mezi malování. Hledejte malířské vědro s postranní rukojetí, vnitřní břit pro otírání barvy z kartáče a malý magnet na vnitřní straně, který drží kartáč ve svislé poloze, když jej nepoužíváte.

 2. Odstraňte dveře a veškerý hardware

  Odšroubujte všechny závěsy ze dveří a skříní a odšroubujte všechny tahy nebo knoflíky ze dveří a zásuvek. Většina skříní dnes přichází s panty, někdy nazývané evropské panty.

  U každého pantu odstraňte jeden šroub připevňující jej k rámu skříně a dva šrouby připevňující jej ke dveřím.

  Uvědomte si, že některé závěsy misek mají dva další šrouby, které umožňují nastavení polohy dveří po instalaci. Nerušte tyto stavěcí šrouby.

 3. Odstraňte čela zásuvky

  Pokud máte čela zásuvky, které jsou našroubovány na vnitřní straně krabic zásuvky, odstraňte je. Vložte každý typ hardwaru do vlastní tašky na zip nebo do jiného kontejneru spolu se šrouby, aby se nic neztratilo.

 4. Vyčistěte povrchy, které mají být natřeny

  Podlahy chraňte kapkami a zakryjte čítače kalafunovým papírem, pomocí papírové pásky držte papír na místě.

  Kuchyňské skříňky jsou mastné, takže barva nemusí dobře přiléhat, dokud je důkladně očistíte řezačkou tuků, jako je fosforečnan trisodný (TSP), který se prodává v železářstvích, domácích centrech a prodejnách laků. Některé státy fosfát zakázaly. V těchto státech najdete místo toho produkt prodávaný s názvem TSP-PF (bez fosfátů).

  Smíchejte čisticí prostředek s teplou vodou podle pokynů na obalu, otřete všechny povrchy houbou a poté opláchněte teplou čistou vodou.

 5. Vyčistěte povrchy

  Účelem tohoto broušení je odření a otupení povrchů tak, aby základní nátěr dobře přilnul. Pro rovné plochy použijte hrubý brusný papír # 120 s brusným blokem. Na zaoblené nebo konturované povrchy použijte malý kousek brusného papíru.

  Vysajte povrchy a poté je otřete lepivým hadříkem, abyste odstranili poslední částice prachu. (Tkanina na lepení je lepkavá látka, kterou si můžete koupit v železářstvích, barvách a domácích centrech.)

 6. Přední dveře a čela zásuvky

  Položte noviny nebo kapku na pracovní plochu a dejte dveře a čela dveří na kousky dřeva, abyste je mírně zvedli. To vám umožní malovat hrany, aniž byste se museli obávat lepení na látku nebo papír, když barva zaschne.

  Ať už provádíte nátěr nebo malování, postup je stejný. Jediný rozdíl je v tom, že chcete základní nátěr trochu zpracovat do dřeva, zatímco při malbě se chcete více soustředit na dlouhé rovnoměrné tahy štětcem.

  Pokud natíráte nebo natíráte ploché dveře, stačí začít z jedné strany a malovat dlouhými překrývajícími se tahy shora dolů. Při natírání nebo malování zdvižených dveří panelu nebo čehokoli jiného položeného na rovinu je nejlepší nejdříve natřít nejvyšší části, takže můžete odkapávat všechny kapky do nižších míst. Pro přední část vyvýšených panelů to znamená, že začnete rámem, poté vymaľujete středové pole a nakonec úzkou konturovanou oblast mezi středním polem a rámečkem.

  Když základní nátěr zaschne, překlopte dveře a naplňte druhou stranu.

 7. Připravte skříně

  Pomocí malířské pásky zakryjte všechny sousední povrchy a oblasti uvnitř skříně, které nechcete malovat. Poté se „zasekne“, kde se skříň setká se stěnou, stropem nebo podlahou. To je místo, kde se váš kuželový kartáč opravdu hodí.

  Namočte štětec do barvy, položte jej dolů na skříňku poblíž zdi nebo jiného povrchu, na který se má střetnout, a pak dlouhý konec kužele zvedněte proti a potom dolů podél zdi nebo stropu. (Představte si štětec jako letadlo přicházející na přistání a čáru, kterou vymalováte jako přistávací dráhu.)

  Když se vám opravdu dobře podařuje, můžete se rozhodnout, že se už nebudete muset obtěžovat malířskou páskou. Po naříznutí napusťte celou stranu svislými tahy. Poté připravte přední část skříně.

 8. Naneste dvě vrstvy barvy

Na všechny povrchy opatřené základním nátěrem naneste nátěr a dokončete je tahem shora dolů podél zrna.

Když barva zaschne, obvykle asi za čtyři hodiny, naneste druhý nátěr. Nyní jste připraveni znovu nainstalovat dveře a zásuvky a užít si svou obnovenou kuchyň.

Pokud byste raději nepoužili štětec, můžete se naučit, jak stříkat barvy na kuchyňské linky.

Všechny obrázky od Davida Schiffa