Jak malovat kuchyň

Malování v kuchyni pomůže přivést zpět tolik potřebnou jiskru. V některých ohledech je malování kuchyně jednodušší projekt než malování ložnic nebo obývacích pokojů, protože množství prostoru na zdi bývá omezené. Většině prostoru v kuchyni dominují základní skříňky, nástěnné skříně a zpětné střely. Nevýhodou je, že malá plocha, která zbývá natřít, obvykle vyžaduje rozsáhlé čištění a přípravné práce. Pro nezařízenou kuchyň použijte na stěny váleček nebo stříkačku barvy. U obložení oken a dveří používejte vždy kartáč. Pro vybavenou kuchyň použijte váleček na velké ploše zdi a štětec na malé proužky, například mezi backsplash a skříněmi.

Nástroje a spotřební materiál, který budete potřebovat

 • Interiér akrylové latexové barvy
 • Primer
 • 2 1/2-palcový štětec
 • Rám válce a kryt válce
 • Barevný podnos a vložka
 • Plátěné kapky
 • Maskovací film
 • Painterova páska
 • TSP (fosforečnan sodný)
 • Náhodná orbitální bruska a brusný papír s různou zrnitostí
 • Prachová maska ​​nebo respirátor
 • Tack hadřík
 • Nakupujte vakuum
 • Měkké, čisté bavlněné hadry

Instrukce

Vyberte barvu kuchyňské barvy

Je důležité, abyste si barvy kuchyně vybírali moudře a opatrně, protože se jedná o místnost, která si zaslouží velkou pozornost. Nejlepší barvy kuchyně mají tendenci mít velký vizuální dopad a jsou v souladu s myšlenkou jídla a jídla.

Vyberte nejlepší povrchovou úpravu barvy

Přemýšlejte o lakování, jako byste mohli spektrum barev na malířském ventilátoru. V tomto případě však nejde o barvy, ale o stupnice lesku: matný (plochý, lesklý) na jednom konci a vysoký lesk (tak lesklý, že téměř uvidíte svou tvář) na druhém konci. Což je nejlepší barva do kuchyně ">

Určete plochu, která má být malována

Zjistěte si čtvercové záběry vašich stěn, abyste věděli, kolik barvy koupit. Obvykle v nové konstrukční kuchyni nebude prostor kromě sádrokartonu. Vypočítejte čtvercový záběr každé zdi vynásobením výšky místnosti (pravděpodobně 8 stop) délkou místnosti (variabilní). Poté sečtěte všechny zdi a získejte součet.

V případě přestavby kuchyně bude kuchyně plně zásobena skříňkami, spotřebiči, podlahami a dalšími. V tomto případě se zabýváte mnohem méně čtvercovými záběry než v prázdné místnosti. Skříně zabírají většinu prostoru na zdi. Jednou z metod je představit si, že je to prázdná místnost a kupovat dostatek barvy na pokrytí všech stěn, jako by to byla prázdná místnost. Další nátěr lze uložit pro nevyhnutelné úpravy.

Vyčistěte všechny povrchy, které mají být natřeny

Pokud nemáte co do činění s prázdnou místností s čerstvou sádrokartonovou stěnou, bude kuchyňské stěny vyžadovat hodně čištění. Předpokládejme, že plochy nad a kolem sporáku, trouby a pulty je třeba očistit teplou vodou a TSP (fosforečnan sodný). Čištění dveří obvykle může těžit také z čištění TSP. Odstraňte prach a pavučiny z vrchů soklů a jiného obložení pomocí vakua a vlhkého hadříku.

Maska a kryt

Pro prázdnou místnost bez dokončené podlahy není nutné maskování a zakrytí. Kapky barvy na podkladu budou později zakryty podlahovou krytinou. Pokud používáte stříkací zařízení na barvy, ujistěte se, že do dveří přiléháte plasty do sousedních místností, aby nedošlo k migraci mlhy barvy. Před dokončením natírání stěn naneste krycí pásku na obklad. Položte plátno kapkou na podlahu. Zakrývejte velké předměty, jako jsou skříňky, spotřebiče a stoly, pomocí plastové fólie nebo maskovací fólie.

Aplikujte základní nátěr

Pokud již byl povrch natřen a barva je v dobrém, čistém stavu, pravděpodobně nebude potřebovat základní nátěr. Nenatřený sádrokarton, holé dřevo a natřené povrchy ve špatném stavu by měly být opatřeny základním nátěrem. Naneste základní nátěr válečkem na velké plochy a štětcem na příliš malé plochy, aby vyhovovaly šířce válečku.

Roll the Large Areas

Určete, které oblasti jsou dostatečně velké, aby pojaly váleček. Do zásobníku nalijte malé množství barvy, namočte kryt válce a přebytečně důkladně rozbalte. Roll tyto velké prostory zdi ve W-vzoru, pokrývající sekce asi 4 nohy na 4 nohy. Přiveďte válec asi na palec nebo dva pásy malíře.

Natřete barvu

Nechte barvu zaschnout asi dvě hodiny. Namočte štětec do barvy a ručně natřete oblasti, které válec nemohl dosáhnout. Zabraňte kapání minimálním nanášením barvy a opakovaným kartáčováním. Oblasti, které byly natřeny před více než několika minutami, budou pravděpodobně již natáčeny. Omezte proto opětovné natírání na oblasti, které byly natřeny teprve nedávno.

Naneste další vrstvy

Barvy barev se prohlubují a dosahují svého plného potenciálu použitím ve dvou nebo dokonce třech vrstvách. Nechte alespoň minimálně několik hodin zaschnout a poté znovu natřete a znovu natřete.