Jak vymalovat komodu, aby znovu vypadala jako nová

Procházet

Úvod
 • Smrk Nejlepší barva interiéru domácnosti

  • Viz každá barva interiéru
  • Oblíbené editory
  • Sdílejte své fotografie!
 • Smrk nejlepší domácí lakovaný lak

  • Křídově lakovaná barva: Přehled
  • Viz každá barva křídového lakování
  • Co je to křídový lak
  • Tipy pro používání barevného laku
  • Jak malovat koncovou tabulku
  • Jak malovat komodu
  • Mléčná barva vs Křídové barvy
 • Zábava s barvou

  • Nejlepší barva pro každý pokoj
  • Nejlepší barva pro vaše znamení zvěrokruhu
  • 6 Tajemství designu od odborníka na barvy
  • Základní seznamy maleb

Jak vymalovat komodu, aby znovu vypadala jako nová

Od Lauren Thomann

Aktualizováno 22.7.19

Tento tutoriál vám ukáže, jak namalovat komodu v nejmenším možném počtu kroků. Než si vezmete štětec a začnete, nezapomeňte, že ne všichni komody jsou dobrými kandidáty na malování nebo povrchovou úpravu.

Starožitné komody by měly být vyhodnoceny před malováním, aby se ujistil, že tím nebude kus znehodnocen. Jakmile jste si jisti, že křída je správná cesta, určete složení dané komody. Pokud je komoda vyrobena z laminátu nebo dýhy, připravte se podle toho.

Rozhodli jsme se malovat tohoto komoda z masivního dřeva v himálajské soli z křídelové barvy The Spruce Best Home. To mělo za cíl poskytnout modernější vzhled. Abychom si však udrželi trochu vintage kouzla, jsme si leštili tmavý vosk a vytvořili jemný starožitný povrch. Následujte znovu a vytvořte něco podobného.

 1. Najděte si Old Dresser

  V první řadě si vyberte komodu, která potřebuje člověka. Nejlepší malovaný komoda před a po bere něco datovaného a proměňuje ho v kus, který je mnohem lépe přizpůsoben prostoru. Tento komoda byl mnohokrát natřen a vzhled umělého dřeva pomocí hnědé barvy byl těžký a opotřebovaný. Rozhodnout se překreslit komodu v plné barvě zesvětlil celkový vzhled a učinil kus eklektičtějším.

  Lauren Thomann
 2. Sbírejte spotřební materiál

  • Spruce Best Home lakovaná barva
  • Vosková úprava
  • Brusný blok
  • Štětcem
  • Čistý hadr
  Lauren Thomann
 3. Odebrat hardware a obsah

  Při malování prádelníku je tak důležitá příprava. Nespěchejte na proces, nebo skončíte s nedbalým výsledkem. Chcete-li začít, opatrně vyjměte všechny tahy zásuvky pomocí šroubováku a vyprázdněte všechny zásuvky. Práce na prádelníku bude mnohem snazší, pokud nebude naložena věcmi.

  Varovné slovo: Nerobte chybu při zavírání zásuvek, aniž byste zatáhli na místo. Pokud tak učiníte, zásuvku otevřete pomocí plochého šroubováku.

  Lauren Thomann
 4. Sand Existující Dokončit

  Pokud má váš komoda hladký povrch a je v dobré kondici, můžete tento krok přeskočit, pokud používáte křídovou barvu. Pokud však chcete vyhladit některé drsné hrany, použijte brusný blok se středním drsným povrchem k broušení jakýchkoli vysokých bodů.

  Skvělá věc na křídové barvě je to, že se bude držet většiny existujících povrchových úprav. Jiná barva bude potřebovat lak a lesklé povrchy broušené tak, aby barva přilnula.

 5. Vyčistěte komodu a nechte zaschnout

  Odstraňování veškerého prachu a zbytků z povrchu je nezbytným krokem během příprav. Pokud tento krok není dokončen, prach uvízne v barvě a zkompromituje povrch.

  K čištění prádla použijte navlhčený hadřík, který nepouští vlákna, a nechte jej zcela uschnout. Tvrdší skvrny a gunk lze odstranit kombinací octa a vody.

  Lauren Thomann
 6. Roll na kabát barvy

  Všechny barvy fungují trochu jinak. Specifika naleznete v pokynech na plechovce barvy. Vzhledem k tomu, že jsme používali lakování křídou, přidali jsme před lakováním lžíci vody, abychom barvu zředili na požadovanou konzistenci.

  Rádi používáme váleček na větších plochách k vytvoření povrchové úpravy, která nemá viditelné tahy štětcem. Použití malého válečku zajistí hladký povrch na velkých plochách, jako jsou čela zásuvek a boky zásuvek.

  Pokud však chcete použít štětec, ujistěte se, že je vysoce kvalitní, takže neskončí štětinami v barvě.

  Lauren Thomann
 7. Ořízněte se štětcem

  Bohužel ne každý povrch prádelníku může být natřen válečkem. Vraťte se zpět pomocí kvalitního štětce a vyplňte okraje a jakékoli podrobnosti, které válec nezasáhl.

  Před dalším krokem nechte barvu zcela zaschnout. V závislosti na použité barvě budete možná muset nanést 1-3 vrstvy barvy. Naštěstí jsme potřebovali pouze jednu, protože barva dobře zakrývala.

  Čekali jsme asi 48 hodin před nanesením konečného ochranného laku.

  Lauren Thomann
 8. Buff na voskový povrch

  U latexových a olejových barev nemusíte nutně nanést vrchní kabát. Pokud však pracujete s malbou křídou, jsou voskové úpravy běžným dokončovacím krokem.

  Leštili jsme na dva různé voskové povrchy: jasný a tmavý. Zaostřete tmavý vosk na detaily a kolem okrajů a použijte stejný hadr k tomu, abyste tento tmavý vosk rozdrtili přímo do čirého vosku, abyste dosáhli nejlepších výsledků. Přechody by měly vypadat plynule z jednoho vosku na druhý.

  Lauren Thomann
 9. K mazání kolejnic použijte vosk

  Jedním ze způsobů, jak dosáhnout toho, aby byl prádelník opět nový, je zlepšení jeho funkce. Tento rychlý trik pomůže starým dřevěným komoda sklouznout lépe a ne uvízne. Jednoduše vyleštěte voskovou úpravou na dřevěných kolejnicích komody a vnitřních kolejnic, kde se dřevo otírá o sebe.

  Lauren Thomann
 10. Užijte si svou tvrdou práci!

  Lauren Thomann

Všechny obrázky Heirlooms doma.

Pokud jste si tento výukový program užili, můžete také zjistit, jak upgradovat koncovou tabulku křídovou barvou.