Jak malovat koupelnové dřevěné skříně

Malířské skříňky nejsou lákadlem pro nákladově efektivní projekt obnovy koupelny. Vzhledem k prudké ceně nových skříněk dokonce i majitelé domů, kteří nenávidí malování, začínají tuto myšlenku bavit vzhledem k obrovským odhadům výměny. Ale než začnete česat vzorky barev, uvědomte si, že tento projekt může snadno trvat pár víkendů a často i více (samozřejmě se zdá, že v televizi je mnohem rychlejší). Pokud jste ochotni udělat si čas, abyste to udělali správně, bude trvat několik let nová malování a bude vypadat přesně tak, jak jste si představovali.

Potřebné nástroje a spotřební materiál

Pro tuto práci můžete použít dva typy barev: na bázi vody a oleje. Olejová barva schne do trvanlivé povrchové úpravy, která dobře funguje v oblastech s vysokým provozem a je méně pravděpodobné, že se u ní budou objevovat tahy než u vody. Sušení barvy na olejové bázi však trvá déle a lakovací zařízení musí být očištěno chemickými rozpouštědly. Olejová barva by měla být nanášena v extrémně dobře větraném prostoru.

Barva na vodní bázi rychle schne a lze ji vyčistit vodou. Použijte pololesklý, saténový nebo lesklý lak; jsou trvanlivé a snadno se čistí. Z hlediska trvanlivosti a kvality hledejte 100% akrylovou smaltovanou formuli.

Chcete-li dosáhnout mnohem dramatičtějšího vzhledu, zvažte výměnu veškerého hardwaru během projektu, aby vaše skříně poskytovaly skutečně aktualizovaný vzhled.

 • Kapky
 • Malíři pásky
 • Marker
 • Šroubovák nebo akumulátorová vrtačka
 • TSP (fosforečnan trisodný) nebo náhrada TSP
 • Tmel na dřevo
 • Putty nůž
 • Jemně nebo středně zrnitý brusný papír
 • Tack tkanina (volitelné)
 • Primer
 • Malovat
 • Zásobník na barvy
 • Stříkací zařízení nebo váleček s hladkým zdřímáním
 • Štětce s přírodními nebo syntetickými štětinami
 • Nové závěsy (volitelné)
 • Nové knoflíky nebo táhla (volitelné)

Instrukce

 1. Připravte oblast. Odstraňte všechny předměty ze skříní a zásuvek. Po pracovní ploše rozprostřete hadříky, abyste zabránili nátěru na podlahu. Naneste malířskou pásku na jakýkoli povrch (jako jsou desky, kde se připojují ke skříňkám), na které nechcete malovat.
 2. Demontujte dveře a hardware. Umístěte malý kousek malířské pásky do vnitřku dveří a zásuvky každé skříňky. Každý kus očíslujte nebo jej identifikujte způsobem, který vám pomůže zapamatovat si, ke kterému kabinetu patří. Odstraňte dveře a závěsy ze skříně pomocí šroubováku nebo vrtačky. Vyjměte zásuvky a, pokud je to možné, vyjměte přední části zásuvky; jinak vyrovnejte připojené čelní strany a zakryjte krabice. Vyjměte všechny knoflíky a tahy ze dveří a zásuvek skříně.
 3. Vyčistěte skříně. Vyčistěte vnější povrchy skříňových skříní a dveří a čela zásuvky TSP nebo méně toxickou náhradou TSP, abyste odstranili veškerý tuk a špínu. Pokud malujete interiéry skříně (což je volitelné), vyčistěte je také.
 4. Náplň a písek. Prohlédněte skříňky, dveře a zásuvky skříně, zda nejsou průhledné. K opravě poškození použijte tmel a nůž na dřevo. Vyhlazujte tmel nožem a nechte jej zaschnout, poté jej jemně obruste. Lehce obruste vnější část skříně, dveře a přední části zásuvky pomocí brusného papíru o tloušťce 150 mm. To pomůže základnímu nátěru a barvě přilnout k povrchu. Otřete povrchy vlhkým hadříkem k odstranění prachu. Pro opravdu čistý povrch použijte lepicí hadřík.
 5. Naneste primer. Naneste rovnoměrný nátěr na exponované povrchy skříňových skříní a na všechny dveře a čela zásuvky pomocí rozprašovače, válečku nebo štětce. Pro tuto práci nejlépe funguje postřikovač, který si můžete pronajmout v některých železářstvích. Pokud používáte štětec, natřete jej dlouhými, hladkými a rovnoměrnými pohyby, takže tahy štětce nejsou vidět. Nezapomeňte malovat okraje dveří skříně. Nechte základní nátěr zcela zaschnout podle pokynů výrobce.
 6. Malování první kabát. První nátěr naneste na dveře, čela zásuvek a skříňové skříňky. Používáte-li barvy na vodní bázi, použijte syntetický štětec nebo stříkačku. Olejové barvy vyžadují štětinu s přírodními štětinami nebo postřikovač. Nezapomeňte malovat obě strany dveří; obvykle je nejsnadnější nechat dopředu zaschnout před malováním zad. Nechte barvu zaschnout podle pokynů.
 7. Malování druhého pláště. Naneste druhý nátěr na všechny povrchy a nechte jej zaschnout 24 hodin nebo nejlépe po celou dobu vytvrzování stanovenou výrobcem; to může být jeden nebo více týdnů, ale umožňuje to, aby povrch ztvrdl, než se skříně vrátí k normálnímu použití.
 8. Znovu sestavte skříně. Znovu připojte starý hardware nebo připojte nový hardware. Připevněte dveře ke skříňkám a v případě potřeby znovu připojte čela zásuvek k zásuvkám. Zasuňte zásuvky zpět na místo.