Kolik prádla je plná náplň?

Pokud jste jako většina lidí, ušetříte spoustu prádla, dokud se nezhromadí, a pak chcete, aby se vše provedlo co nejrychleji. Je lákavé, aby se pračka přisunula na okraj a doufala v čisté oblečení na konci cyklu. A přestože je energeticky efektivní provozovat pouze plné množství prádla, přeplnění pračky není dobré pro oblečení ani pro pračku. Jak ale víte, kolik prádla způsobuje plné zatížení ">

Kapacita pračky

Kolik prádla způsobí „plné plnění“ závisí na velikosti nebo kapacitě pračky. Nízkokapacitní horní nakladače mohou pojmout pouze 6 liber plného oblečení. Pračky se střední náplní s vysokou kapacitou obvykle tolerují 7–8 liber. Největší nakladače s nejvyšší kapacitou by se mohly hodit až s 12–15 libry. Pračky s předním plněním často drží až 18 kilogramů oblečení. Konkrétní doporučení týkající se hmotnosti nákladu pro váš model stroje naleznete v uživatelské příručce k vašemu stroji nebo se obraťte na výrobce.

Kolik váží oblečení?

Kolik položek je tedy v 1 libře - nebo v jednom nákladu - oblečení, nebo to můžete zvážit? Buď přístup funguje, a můžete si vybrat, co chcete. Chcete-li zvážit množství prádla, vložte celý náklad do koše na prádlo. Nejprve se vážte na stupnici, aniž byste drželi koš na prádlo. Poté se vážte, zatímco držíte koš. Odečtěte první hmotnost (jen vy) od druhé hmotnosti (vy s košem); výsledkem je hmotnost prádla (mínus hmotnost koše, kterou můžete odhadnout).

Druhým přístupem je odhad hmotnosti na základě celkového počtu kusů oblečení v nákladu. Abychom vám mohli představit, kolik váží typické zatížení, váží následující položky dohromady asi 10 liber:

  • Sedm párů / sad spodního prádla
  • Sedm párů ponožek
  • Pět trička s krátkým rukávem
  • Dvě košile s dlouhým rukávem
  • Jedna mikina nebo svetr
  • Dva páry džíny nebo čtyři páry šortek
  • Jedna sada listů
  • Jeden ručník

Velikost oblečení

Kromě omezení hmotnosti praček existují také omezení velikosti. Nejlepší náplň prádla je ta, která mísí položky různých velikostí. To umožňuje plynulému pohybu oblečení v pračce a pomáhá zajistit úplné praní a máchání. Naproti tomu stroj, který je přetížen příliš velkým množstvím předmětů nebo velkými nebo objemnými předměty, má těžký čas, aby bylo vše zvlhčeno a rovnoměrně rozloženo mýdlo, což má za následek špatné praní, máchání a odstřeďování a oblečení vychází vlhčí, než by mělo. Přetížení může také vést k poškození oděvu, zejména u strojů s vysokým zatížením ve starém stylu s vysokými míchadly. Sbalené šaty se stáhnou a krouží, když není dostatek místa k pohybu. Stroje s čelním nakládáním, které nemají míchadlo, jsou u velkých předmětů mnohem lepší než staré konvenční nakladače.

Určení toho, co je pro váš stroj příliš velké, závisí na vašem úsudku. Ale obecně platí, že pokud jedna položka zaplní více než 3/4 vany, je pravděpodobně příliš velká na stroj. Pokud ano, umyjte předmět ve velkokapacitním pračce v prádelně. Naštěstí jsou největšími položkami obvykle přikrývky a přehozy na postel a ty vyžadují pouze pravidelné praní.