Jak vyrobit a používat Leaf Mold

PhotoAlto / Milena Boniek / Getty Images

Podzimní listy. Jsou zdarma. Stejně je budeš hrabat. Proč ne proměnit své listí v něco, co vás zahrada bude milovat ">

Co je to Leaf Mold?

Jednoduše řečeno, listová forma je plně rozložené listy. Nezvedejte nos. Plíseň listů má bohatou, zemitou vůni a tmavou, drobivou texturu, která by mohla žárlit běžný kompost.

Jak si vyrobíte listový kompost?

To nemohlo být snazší. Jen shrabejte své listy do hromady a nechte je hnit. Čím je hromada kompaktnější, tím rychleji se rozloží.

Proces výroby plísní je velmi podobný výrobě tradičního kompostu - ale jednodušší. Neexistuje žádné vrstvení a není nutné otáčet. Jednoduše hromadíte své listy a necháte je hnít, nebo je můžete vložit do drátěného koše nebo jiného kompostovacího materiálu. Navlhčete je a hodte na hromadu plachtu nebo jiný kryt, abyste udrželi hladinu vlhkosti, pokud chcete věci urychlit.

Vytvoření listové formy v sáčku je velmi snadné. Tyto vysoké papírové vaky fungují obzvláště dobře, protože umožňují rozložení papíru a vzduchu. Na jaře se nejen rozpadne list, ale pravděpodobně se také zhroutí.

Mohli byste však také použít plastové sáčky na odpadky, pokud jste v pytli odřízli nebo roztrhli otvory pro odvětrání. Budete také muset obsah pravidelně kontrolovat, abyste se ujistili, že nevysychají.

Jak dlouho trvá Listová forma?

Protože listy jsou považovány za „hnědý“ kompostovací materiál a jsou převážně uhlík, mohou se rozkladem trvat déle než aktivní hromada kompostu. Nestrukturovaná hromada může trvat až dva roky, ale v tašce nebo v koši 3 ft x 3 ft., Měli byste vidět výsledky do 6 - 10 měsíců, v závislosti na počasí a typech listů.

Pokud jste netrpěliví, můžete listy před kompostováním skartovat. Tím se proces značně urychlí. Pokud nemáte drtič, přejeďte sekačkou na ně. V ideálním případě byste měli každý měsíc hromádku zahazovat nebo házet, abyste zajistili rovnoměrné rozložení listů. Pokud se však rozhodnete tento krok přeskočit, nebude to nijak výrazně zpomalovat.

Používání plísní v zahradě

Plíseň listů je považována za půdní kondicionér, specifický druh organické hmoty. Ačkoli to nepřináší mnoho živin, plísňová forma zlepšuje strukturu půdy, strukturu a schopnost zadržovat vodu. Vytváří také ideální podmínky pro založení půdního ekosystému prospěšných organismů. Přemýšlejte o lesním dně a o tom, jak bohatá je půda pod spadanými listy.

Plísňovou formu považujte za bezplatnou a obnovitelnou alternativu rašeliny s ještě lepším zadržováním vody. Plíseň listů dokáže ve vodě držet několik setinásobek své vlastní hmotnosti a půdy pozměněné listovou plísní zlepšily schopnost zadržování vody téměř o 50%. Zpracování 3 palců listové plísně do horních 6 palců půdy může zlepšit kapacitu zadržování vody písčité půdy 2 ½krát. 1

Kromě zlepšeného zadržování vody pomáhá listová forma uvolňovat těžké půdy. Zahradní půdy doplněné listovou plísní se vlastně přibližují nepolapitelné „dobře odvodněné, vlhké půdě“, která se tak často doporučuje.

Stejně jako kompost můžete zpracovávat plísně do půdy. Stačí přidat vrstvu 2 - 4 palce listové plísně a buď ji proměnit v horních 6 palců půdy, nebo ji jednoduše nechat sedět a čekat na žížaly, aby pro vás práci provedly. Můžete také postranní šaty s listy plísní, zvoní na okraji rostlin s pár palců věci. Jen si dejte pozor, abyste jej nezakládali proti stonkům rostlin. Jakýkoli mulč příliš blízko stonků poskytuje útočiště žvýkacímu hmyzu a zvířatům a může způsobit hnilobu stonku.

Výše uvedená zjištění pocházejí ze studie provedené na experimentální stanici v Connecticutu. Dále říkají, že přidání 1-palcové vrstvy mulče listů na horní část zahradní postele může každý rok eliminovat potřebu hnojiva, i když jejich ideálním doporučením je listová forma plus anorganická hnojiva v poloviční míře.

Jeden poslední tip, nebojte se požádat své sousedy o nechtěné listy. Pokud je hodí na obrubník k vyzvednutí, je pravděpodobné, že vás potěší, že vás přijdou a začnou je hrabat jako první.

1 Zdroje výzkumu:

  • Kompost: Proces a výzkum, Abigail Maynard, Ph.D
  • Kompostování listových listů