Jak udržovat a čistit dřevo ošetřené tlakem

David Beaulieu

Je pravděpodobné, že jakýkoli venkovní projekt na bázi dřeva, který jste nainstalovali, je vyroben z populárního dřeva zvaného tlakově ošetřené dřevo (nebo alespoň jakýkoli venkovní dřevěný projekt, který instalujete, by měl být vyroben z tlakově ošetřeného dřeva). Tlakově upravené dřevo se nejlépe používá na venkovní příslušenství, jako jsou paluby, ploty, postele, houpací soupravy, pergoly a altány. Tento produkt je velmi žádán pro většinu majitelů domů kvůli jeho životnosti, snadnosti údržby a trvanlivosti.

Co je to dřevo ošetřené tlakem ">

Tlakově ošetřené dřevo je dřevo, které bylo chemicky ošetřeno tak, aby porazilo povětrnostní prvky a zabránilo plísním v růstu a hnilobě dřeva. Někteří majitelé domů se obávají použitých chemikálií, ale můžete si být jisti, že použité chemikálie nejsou škodlivé pro kohokoli nebo cokoli, v malém množství . Zvláštní ochranu můžete vždy získat použitím rukavic při manipulaci se dřevem, nošením dýchacích masek a ochranných brýlí při řezání dřeva ošetřeného tlakem.

Díky tomuto speciálnímu chemickému ošetření vydrží vaše venkovní vybavení vy i vaše rodina desetiletí zábavy. Většina podlaží vyrobených z normálního dřeva trvá pouze 10 let, zatímco paluba ošetřená tlakem může trvat až 40 let! Snadno se čistí a je odolný proti běžnému opotřebení a špatnému počasí.

I když je dřevo ošetřené tlakem nenáročnou na údržbu, je nejlepší ho udržet ve špičce, aby byla zachována jeho přirozená krása a životnost. Čištění a údržba vašeho projektu tlakově ošetřeného dřeva by měla být každoroční fuškou, kterou provedete krátce po zimních měsících. Tím zajistíte, že váš balíček bude připraven pro celoroční zábavu.

V závislosti na velikosti vašeho tlakově ošetřeného dřevěného příslušenství byste měli očekávat, že na splnění tohoto úkolu bude vyčleněno nejméně čtyři až šest hodin (možná den nebo dvě v závislosti na dešti nebo mokrých deskách).

Co budete potřebovat

Nástroje / vybavení

 • Tlaková myčka se sníženým nastavením nebo zahradní hadice s hadicovým nástavcem
 • Rukavice
 • Ochranné brýle

Materiály

 • Drhnout kartáč
 • Čisticí roztok schválený výrobcem s Mildewcide
 • Těsnicí prostředek a / nebo skvrna schválená výrobcem
 • Oblečení, na kterém vám nevadí skvrny
 • Volitelné : Ochranný povlak schválený výrobcem s ultrafialovým stabilizátorem

Instrukce

 1. Vyčistěte dřevo a zabraňte plísním

  Použití tlakové myčky na nižším nastavení k vyčištění bláta a dalších nečistot vám pomůže začít s čistou břidlicí. Pokud nemáte tlakovou myčku, bude fungovat také zahradní hadice s nástavcem a kartáčem.

  Plísně a plísně jsou vždy rizikem, když žijete ve vlhkém prostředí, ale můžete zabránit masivnímu růstu pomocí čisticího prostředku, který zahrnuje plísně. To pomůže udržet vaše dřevo ošetřené tlakem v nejlepším stavu. Můžete si zkontrolovat u výrobce tlakově ošetřeného dřeva, zda neobsahuje správný tmel, nebo by vám měl pomoci váš místní železářství.

  Nastříkejte plochu dřeva a nechte ji namočit po doporučenou dobu, obvykle 20 minut. Poté balíček opláchněte tlakovou myčkou nebo zahradní hadicí. Před přesunem na další krok se ujistěte, že je balíček zcela suchý.

 2. Těsnění a moření dřeva

  Chcete-li zabránit praskání, rozšiřování a smršťování desek před deštěm, je důležité zajistit, abyste je utěsnili skvrnou. Je však důležité, aby vaše dřevo bylo zcela utěsněno před utěsněním nebo zabarvením. Můžete to vyzkoušet kapením několika kapiček vody na dřevo. Pokud rychle absorbuje (do dvou minut) vodu, je dobré jít. Pokud ne, zkuste test kapiček asi o dva až tři dny později, abyste se ujistili, že vaše dřevo je suché. Jakmile je dřevo úplně suché, chráňte určité oblasti vašeho domu a dvora před skvrnami pomocí plastových plachet.

  Poté naneste skvrnu velkým štětcem, válečkem nebo postřikovačem. Metoda aplikace, kterou vyberete, závisí na majiteli domu, ale doporučuje se použít metodu, která vám připadá nejpohodlnější a dosáhne požadovaného vzhledu.

  Nechte ji zaschnout a vraťte se, abyste zjistili, zda potřebujete druhou vrstvu nebo kontrolu na místě. Většina skvrn je dobrá pro jeden kabát, ale v závislosti na vzhledu, který chcete - možná budete chtít dát druhý krok. Pomocí výše uvedeného testu kapiček vody můžete zkontrolovat, zda je připraven na druhý nátěr. V případě potřeby proces barvení opakujte. Chcete-li zabránit rychlému vyblednutí barvy dřeva, použijte ochranný nátěr na barvu, který vám pomůže pomocí vodoodpudivé povrchové úpravy s ultrafialovým stabilizátorem.

  Nechte skvrnu kompletní po dobu dvou dnů, opakujte test kapiček vody, než umožníte rodině a domácím mazlíčkům používat, a užijte si vaše tlakově ošetřené dřevěné příslušenství.

 3. Dodržujte plán preventivní péče

Prohlédněte si vaše tlakově ošetřené dřevěné příslušenství po každém létě a každé zimě. Hledejte chybějící hřebíky, praskliny nebo plísně. Chytání drobných škod brzy může zabránit tomu, aby se později změnilo v něco většího a dražšího. Přeskočte budoucí potíže a proveďte rychlou kontrolu. To zahrnuje účtování všech upevňovacích prvků a konektorů, což zajišťuje jejich bezpečné umístění.