Jak zjistit, kdy je čas začít hrabat listí

Jakmile pochopíte, proč musíte hrabat listy, otázkou se stává, kdy hrabat listy z trávy.

Určení, jak dlouho můžete nechat listy zůstat na trávníku, než je hrabete, zahrnuje soudní výzvu: člověk na to nemůže dát číslo. Níže uvedený tip lze použít jako obecné vodítko, aby si nováčci v péči o trávník mohli alespoň uvědomit, jaké faktory je třeba vzít v úvahu.

Čekání 3 nebo 4 dny před hrabáním je v pořádku

Existuje shoda v tom, že ponechání listí na trávě po dobu delší než tři nebo čtyři dny může být nerozumné. Je však třeba vzít v úvahu i další faktory. Čím silnější vrstva a / nebo vlhčí listy, tím dříve byste měli hrabat nebo jinak odstraňovat, protože tyto faktory zvyšují pravděpodobnost, že bude tráva pod kouřením atd.

Kolik listů předpokládáte, že budete muset hrabat, by se mělo zvážit také při určování, kdy se hrabat listy. Velké loděnice se spoustou listnatých stromů představují větší výzvu k vyčištění než jiné loděnice. Lidé, kteří vlastní takové loděnice, možná budou muset začít hrabat dříve, jen aby se ujistili, že nezůstanou pozadu v tom, co bude pro ně velký projekt čištění trávníků.

Dalším faktorem, který může ovlivnit vaše rozhodnutí o tom, kdy sbírat listy, je zařízení na odstraňování listů, které budete používat. Pokud používáte listový dmychadlo správně, budete pravděpodobně moci sbírat listy rychleji, než byste pomocí hrábě, což vám umožní odkládat o něco déle, ale použití listových dmychadel není pro každého. Ostatní lidé provozují sekačku přes listy a chytají je do uchycení sáčku, ale to není jediný způsob, jak začlenit sekačku do tohoto projektu.

Pomocí Mulčovací sekačky

Jednou z časově úsporných metod pro vyjímání listů, která může znemožnit použití sáčku, dmychadla nebo shrnovače, je místo toho použít mulčovací sekačku. Mulčovací sekačka listy rozbije dostatečně, aby vám umožnily zůstat na trávníku. Nakonec se neškodně dostanou dolů do půdy. Pomocí této metody v podstatě zpracováváte zpracované listy jako hnojivo na trávu. Argument ve prospěch toho je stejný jako za to, že necháte stříhat trávu na trávníku, zejména pokud je nejprve nasekáte mulčovací sekačkou.

Ať už jste se rozhodli nechat svařené listy zůstat na trávníku nebo je odstranit, neztrácejte tento úžasný zdroj volné organické hmoty; rozdrcené listy jsou neocenitelné, pokud vytvoříte kompost.