Jak vysoká by měla být tráva?

Kativ / Getty Images

Teenage čtenář e-mailem se zeptat: "Jak vysoká by měla být tráva sekat">

Jak vysoko byste měli trávníku na trávníku dosáhnout, než seká, je to nejčastěji kladená otázka o péči o trávník, kterou lidé mají. A „Kolik trávníku byste měli při sečení trávy odstranit?“ je přirozeným společníkem této první otázky. Pojďme tedy řešit oba dotazy níže.

Pravidlo palce

Jak vysoko byste měli sekat trávu, když sekáte? Obecně platí obecné pravidlo pro stanovení výšky trávy na vašem trávníku. Optimální výška trávy v chladném období je obvykle asi 2 1/2 palce. A při každém sečení byste měli odstraňovat pouze asi horní 1/3 trávníku. Proto je vhodný čas na sečení trávníků, když je vaše tráva vysoká asi 3 2/3 palce.

Zejména se doporučuje držet se tohoto pravidla palce na podzim (a v menší míře i na jaře, ale viz níže). V létě, pokud si nemůžete vzpomenout na měření, se mýlejte na straně sečení ve větší výšce. Ve skutečnosti není špatný nápad vybrat si jedno z vyšších nastavení na kolech sekačky na trávu, když se počasí začíná opravdu zahřívat, a jen sekat v této výšce, dokud se nepřiblížíme k období podzimu a počasí nezchladí bit.

Vysvětlení pravidla

Proč jsou obvykle 2 1/2 palce optimální výška trávy? To, o co usilujete, je rovnováha. Na jedné straně je sečení trávy jako „sevření“ zahradní rostliny, která stimuluje drsný růst. Takže pokud necháte trávu vysoci, příliš nesekáte, což znamená, že rozdáváte příležitosti, jak stimulovat dobrý růst trávy a zajistit, aby byl váš trávník zdravější a atraktivnější. Pokud ale sekáte trávu příliš krátkou (ze zřejmých důvodů známou jako „skalpování“), zdůrazníte to.

Vezměte na vědomí, že je to výška, kterou tráva dosáhla, která by měla určit, kdy je čas na sečení: je to způsob trávníku, který vám dá tágo (přímo z úst koně, abych tak řekl). Bylo by svévolné stanovit plán sečení na základě délky času mezi sečeními. Například doporučení někoho „sekat každý druhý týden“ nebere v úvahu rostoucí podmínky během tohoto časového období. Například srážky stimulují růst trávníků, takže přítomnost nebo nepřítomnost deště bude mít velký vliv na frekvenci sečení.

Zatímco výška 2 1/2 palce pro chladnou sezónu je pro podzim optimální, je sotva absolutní číslo, které je třeba dodržovat po celou dobu sečení. Pokud se například snažíte zbavit se krabí trávy, možná budete chtít provést úpravy na jaře a v létě. Je to proto, že právě v těchto ročních obdobích tento roční plevel (zde vypadá, jak vypadá krabí tráva) soutěží o prostor s trávníkem.

Někteří odborníci doporučují udržovat trávu trávu kolem 3 palců vysoký během jara a léta. Proč? Protože další stínování, které výsledky, může dostatečně zabraňovat krabím, aby je udržel pod kontrolou. Na podzim se můžete vrátit k udržení výšky 2 1/2-palce, protože do té doby bude mráz zabíjet nabídku krabů.

Trik, který vám pomůže zapamatovat si tato měření

Jak si tedy pamatujete toto pravidlo? Nechcete tam chodit s páskou, abyste změřili výšku trávníku a určili, kdy je čas sekat, že?

Tip, který vám usnadní práci, je nakreslit čáru přes jednu z pneumatik sekačky na trávu, která stojí 3 2/3 palce nad úrovní povrchu. Nakreslete také šipku, která označuje, který směr je nahoru / dolů. Tímto způsobem, když si myslíte, že čas sečení může být blízko, stačí sekačku vyjmout a zjistit, kde je úroveň trávy vzhledem k vaší linii.

Pokud jde o dosažení této ideální výšky sečení trávy (na konci operace), budete se nejprve muset pohrávat s nastavovacím mechanismem pneumatik na sekačce. Ale jakmile zjistíte, jaké místo má výslednou výšku sečení (konkrétně ponecháte trávu vysokou 2 1/2 palce), označte ji tak, abyste vždy věděli, kde to je.