Jak pěstovat říční bříza v domácí zahradě

Řeka bříza je krásná volba pro krajinu strom. Červený loupající kůra a několik kmenů bude sloužit jako ohnisko v zahradě. Naučte se, jak ji můžete úspěšně pěstovat pomocí tohoto průvodce.

Latinské jméno

Tento druh je označován jako Betula nigra a je v čeledi Betulaceae s ostatními břízami.

Společná jména

Můžete vidět tuto rostlinu zvanou říční bříza, červená bříza, vodní bříza nebo černá bříza.

Preferované USDA otužilostní zóny

Nejlepší oblasti pro umístění těchto druhů jsou v zónách 4 až 9.

Velikost a tvar

Říční bříza roste 40 'až 70' výšky a 40 'až 60' šířky, oválného tvaru.

Expozice

Plné slunce na částečný stín je nejlepší pro pěstování tohoto druhu.

Listí, květiny a ovoce

Středně až tmavě zelené listy jsou na zadní straně bílé. Jsou dlouhé 1 "až 3" a jsou ve tvaru oválu se zoubkovanými okraji.

Říční bříza je jednoděložná a na stejném stromě nese samčí a samičí shluky květin zvané kočky. Tvoří se v různých časech; samičí jehnědy se tvoří na podzim a kvetou na jaře, když se objeví ženské jehnědy. Po opylení vznikají na jaře shluky okřídlených plodů, které jsou malé a hnědé.

Půda

Rostlina v místě, kde je půda stinná, vlhká a má dobrou drenáž. Pro dosažení nejlepších výsledků by měla mít půda pH mezi 5, 0 a 6, 5. Chloróza železa může ovlivnit strom, pokud není v tomto rozmezí.

Tipy pro návrh

Toto je vynikající volba jako vzorový strom. Červená loupající kůra poskytne barvu během všech ročních období.

Údržba a prořezávání

Přidání mulče pomůže udržet půdu v ​​chladu, která ochrání kořeny před vyschnutím. Neumisťujte mulčování na místo, kde by se dotklo kmene. Hnojivo je nutné, pouze pokud strom vykazuje známky úzkosti. Voda hluboko po dobu 2 až 3 hodin jednou týdně, aby půda kolem stromu byla vlhká.

Mezi březnem a 1. srpnem neprorezávejte březovou břízu, protože toto je období, kdy jsou vrtáky z bronzové břízy v plné síle. Ponechte alespoň 75 procent stromu neporušené a prořezávání jindy.

Škůdci a nemoci

Stejně jako u většiny bříz může říční bříza padnout na kořist břízy ( Fenusa pusilla ). Tento strom je odolnější vůči vrtáku břízy bronzové ( Agrilus anxius ) než jiné druhy břízy. Problémem může být také bříza skvrnitá, plíseň anthracnosová ( Gloeosporium betularum ) a vánoční jmelí ( Phoradendron serotinum ).