Jak pěstovat keře Oakleaf Hydrangea

Oakleaf hydrangea je kvetoucí opadavý keř s bílými květy a výraznými listy ve tvaru dubu. To je ceněný pro jeho dlouhotrvající květiny a jeho krásné barvy podzimního listí. Populární kultivar této rostliny, nazvaný 'Sněhová královna', může být pěstován v USDA zónách odolnosti rostlin 5 až 9.

Taxonomie a typy rostlin

Taxonomie rostlin klasifikuje hydrangea oakleaf jako Hydrangea quercifolia . Toto je případ, kdy se název latinského rodu Hydrangea používá tak často, že se zdvojnásobuje jako běžné jméno. Pokud jde o název druhu, quercifolia znamená „oakleaf“ v latině.

Pěstitel „Sněhová královna“ je pojmenován pro bílé květy produkované rostlinou v létě. Často je zaměňována se sněhovou vločkou, kterou někteří pěstitelé upřednostňují, protože má dvojité květy. Další kultivar „Ruby Slippers“ může být vhodnější pro ty, kteří zahradují v malých prostorech, protože zůstávají kompaktnější ve výšce 3 až 4 stopy vysoké a široké. Květiny z Ruby Slippers stárnou do načervenalé barvy, věrné jeho kultivarovému jménu.

Abychom rozdělili vědecké jméno, Hydrangea quercifolia, jsme všichni obeznámeni s řeckou kořenovou hydratací - jako odkaz na vodu, jako v „hydrátu“. Mezitím pochází z Řecka angeon pro „plavidlo“. Někteří lidé vidí podobnost mezi hortenzím osiva a vodní nádobou. Většina druhů vyžaduje hodně zalévání (oakleaf hydrangeas často potřebují trochu méně vody než některé jiné druhy, i když).

Rysy 'Snow Queen' Oakleaf Hydrangea

V létě kvetou květy hortenzie Sněžná královna ve shlucích a bílé květy na podzim narůžou na růžovohnědou. Jejich květinové zobrazení je velmi dlouhotrvající. Nejznámější vlastností rostliny je ale listovité listy. Kožovité listy jsou velké a na podzim se zbarvují do fialové, oranžovo-bronzové nebo červené barvy, takže rostlina je skvělou volbou pro podzimní barvu.

Keře sněhové královny obvykle dosahují výšky čtyř až šesti stop a podobné šířky, ale mohou růst i větší. Jsou to keře s několika stonky a větve mohou střílet ze středu v libovolném směru. Peelingová kůra na větvích nabízí jak zimní, tak jarní zájem. Předtím, než rostlina úplně vyskočí na jaře, nabízí malý vizuální zájem jiný než kůra.

Potřeba slunce a půdy

Keře dubové hortenzie jsou ve volné přírodě podrostové rostliny. V jižním podnebí jim dejte odpolední stín. Na severu se hortenzie oakleaf mohou dostat s menším odstínem. Příliš mnoho odstínu může snížit intenzitu jejich barvy na podzim. Pěstujte je v dobře odvodněné půdě s mírně kyselým pH půdy a velkým množstvím kompostu. Čím více slunečního záření získají, tím více byste měli zalévat.

Prořezávání a péče

Keře dubové hortenzie obvykle vyžadují malé prořezávání, pokud se je nepokoušíte umístit na místo, které je pro ně příliš malé. V takových případech můžete chtít znovu přemýšlet o výběru rostlin pro toto místo a jednoduše přesunout svoji sněhovou královnu na místo, kde má více prostoru pro růst.

Ale někdy, i když jste si vybrali správné místo pro keř, můžete být nuceni ořezávat. Například byste měli prořezávat, pokud rostlina trpí poškozením (např. Zimním zánikem). V takovém případě počkejte do jara a zaseknuté větve odřízněte těsně pod poškozené oblasti.

Pokud si přejete prořezávat pro kontrolu velikosti a / nebo tvaru rostliny, udělejte to hned po období kvetení, protože tento druh keřů kvete na starém dřevě. Mulčujte keře, abyste udrželi kořeny v létě chladné, zejména v horkých oblastech.

Nejlepší vlastnosti 'Snow Queen' Oakleaf Hydrangea

Technicky vzato, květinové zobrazení na hortenzii oakleaf pochází spíše ze sepálů než z okvětních lístků. Sepals jsou jako okvětní lístky, ale jsou sterilní. Protože nemohou být opylováni, nemohou jít do semene. Nehrají žádnou roli v reprodukčním procesu a dávají vaší zahradě barvu po celé léto. Skutečné květiny na hortenziích oakleaf jsou ty malé, které vidíte za sepaly, pokud se díváte velmi zblízka.

Díky svému brilantnímu listoví a dlouhému období kvetení jsou keře oakleaf hortenzie natolik atraktivní, aby fungovaly jako rostliny rostlin. Jako podrostové keře jsou také vhodné v lesních zahradách. Jejich velké listy jim dodávají hrubou texturu rostlin a poskytují kontrast s rostlinami s jemnějšími vlastnostmi. Jejich květiny mohou být sušeny pro použití v řemeslech, zatímco čerstvé jsou dobré řezané květiny.