Jak opravit Squeaky podlahy ve vaší domácnosti

Squeaky podlahy tvoří strukturu našeho domova charakteru. Oznamují příchod domácích mazlíčků a dětí. Označují váš pokrok, když chodíte do kuchyně na občerstvení v noci. Ale pokud si vyberete, většina majitelů domů by si bezpochyby zvolila tichou podlahu. Pískavá podlaha znamená starší domov s hlučnými prostory, které vyžadují pozornost. Domácí kupující jen zřídka vyhrávají podlahu. Dokonce i běžní majitelé domů možná zjistí, že je dost stačí: problém trvá příliš dlouho. Naštěstí můžete opravdové podlahy opravit jednoduchými technikami, které jsou mnohem jednodušší, než roztrhat podlahu a znovu ji nainstalovat.

Co způsobuje vrzání podlahy

Před skokem do oprav pomáhá porozumět tomu, co způsobuje vrzání. Tření je základním důvodem. Všechny vrzání podlahy lze vystopovat po dvou podlahových prvcích, které se otírají o sebe, jako například:

 • Hřebíky nebo svorky, které již drží podlahovou desku pevně a nyní se protírají otvorem v podlahové desce
 • Dvě podlahové prkna, které se otírají o sebe
 • Spojovací prvky pro podlahové zatahování dovnitř a ven z podkladového nosníku
 • Kovové potrubí tře o díru v podlaze, čímž se potrubí dostane na úroveň podlahy
 • Nerovnoměrné nebo vyklenuté nosníky třecí o podklad

Zastavení tření zastaví vrzání. Ve většině případů to znamená fyzickou kontrolu těchto dvou prvků a zabránění pohybu alespoň jednoho z těchto prvků.

Oprava pískání zespodu

Pokud máte přístup na spodní stranu podlahy z prolézaného prostoru nebo suterénu, bude oprava jednodušší a ve většině případů neviditelná. Pokud je to dokončený prostor a existuje strop, možná budete chtít posoudit, zda čas a úsilí spojené s odstraněním a nahrazením části stropu pro získání přístupu budou výhodnější než provedení opravy shora. Odstranění sádrokartonu je špinavé a stejně tak i výměna. Na druhou stranu je projekt relativně levný, přímý a zajišťuje, že se dostanete k jádru problému hlučné podlahy.

Nejprve si nechte někoho z výše uvedeného kroku na místě pískat, zatímco jeho polohu určíte zdola. Označte místo čtvercem odnímatelné malířské pásky. Dále zkuste libovolný počet těchto oprav počínaje nahoře a podle potřeby je kombinujte:

 • Klepněte na dřevěnou podložku mezi trám a podlahovou desku nebo podlahu. Pokud to funguje, odstraňte podložku, naneste lepidlo na dřevo a znovu vložte. Síla v podložky pouze natolik, aby zastavila vrzání.
 • Zatímco dřevo odděluje podlahové materiály, produkt zvaný Squeak-Ender dělá pravý opak: táhne podlahové vrstvy dohromady. Tím se zabrání jakémukoli uklonění, které by mohly podložky způsobit, a efektivně vrátí vrstvy zpět do jejich skutečného stavu.
 • Ohýbané, zkroucené a jinak špatně tvarované nosníky mohou být vyléčeny rozstřikováním po čtyřech podél trámu, přičemž se mohou opřít o podlahu nebo podlahové desky.
 • Mezi trámy a podlahovými deskami nebo podkladem proveďte dlouhou spojku lepidla.
 • Někdy je boční ovládání stejně důležité jako vertikální ovládání. Pokud vaše trámy postrádají blokování nebo současné bloky nemusí dělat svou práci, odřízněte desky o osmi osmech tak, aby se vešly mezi středy trámů, poklepejte na místo a potom zatlučte hřebíky do trámů.

Oprava pískání shora

Pokud nemáte přístup na spodní stranu podlahy nebo pokud se získání přístupu ukáže jako příliš obtížné, máte několik možností pro opravu vrzání podlahy nahoře.

 • Pokud máte dřevěné podlahy z tvrdého dřeva nebo z umělého dřeva, může být vrzání způsobeno třením podlahových desek proti sobě. Stříkejte práškový grafit mezi deskami a poté jemným kartáčem nebo hadříkem jemně vtřete produkt do švů. Vysajte přebytek.
 • Snížená úroveň vlhkosti vyschne dřevěné podlahy a zvýrazní pískání. Přidání zvlhčovače vzduchu k mírnému zvýšení vlhkosti v místnosti může vyloučit vrzání.
 • Pro přístup k podkladu stáhněte podlahovou krytinu zpět. Koberec ze zdi na zeď, pružná podlaha se svorkami od okraje a plovoucí podlahy lze vytáhnout nahoru, protože jsou pouze minimálně připevněny k podkladu. Poté vyhledejte trámy a proveďte 1palcové šrouby skrz podklad a do trámů poblíž problémových oblastí.
 • Pro snadnou úlevu při výpalu s nízkým nepořádkem nabízí společnost O'Berry Enterprises 'Squeeeeek-No-More-Carpet Floors a Squeeeee-No-More-Wood Floors patentovaný systém rýhovaných šroubů, které se odlomí poblíž hlavy poté, co jste je dokončili.
 • U dřevěných podlah z tvrdého dřeva nebo z umělých hmot vyvrtejte pilotní díru pod úhlem přes podlahovou desku přímo nad trám. Pomocí kladiva zatlačte hřebík o délce 1 palec přes otvor pro pilota. Zahloubit nehty hřebíky. Zakryjte malou díru odpovídající dřevěnou výplní.
 • Pro koberce, které nelze vytáhnout zpět, oddělte vlákna koberce, abyste odkryli plochu o průměru asi 1/4 palce. Pokud je to nutné, ořízněte pár vláken pomocí pomocného nože, abyste vystřihli pouze tolik vláken, aby byla odhalena oblast. Procházejte 1 palcovým šroubem skrz oblast, dokud nebude hlava šroubu plochá s podložkou koberce. Prohýbejte kobercovou hromadu prsty a zakryjte oblast.