Jak vyplnit nehtové otvory v ořezu

Steve Gorton / Getty Images

Instalace obložení dveří nebo oken, podlahových lišt nebo lištových lišt vždy vede k tomu, že v obložení se vytvoří otvory pro hřebíky, které vyžadují vyplnění. Mohou to být velké divoty způsobené dokončovacími hřebíky nebo stěží znatelné díry velikosti špendlíku způsobené bradou nebo dokončovacími hřebíky. Chcete-li dosáhnout opravdu profesionálního vzhledu, budete chtít tyto otvory před malováním vyplnit. Co byste měli použít: tmel, tmel na dřevo, tmel na dřevo ">

Měli byste vyplnit nehtové otvory nebo ne?

Pokud jste k instalaci obložení použili elektrický hřebíkový hřebík a byl dokonale kalibrován, měli byste mít téměř neviditelné otvory pro nehty. V tomto případě je na vás, zda je chcete vyplnit. Z dálky ustoupí. To znamená, že tvarování korunky je dobrým kandidátem na nevyplněné otvory pro nehty. Pravděpodobně se jedná o „vzdálený“ typ obložení, protože je připevněn na úrovni stropu a není příliš viditelný.

Když jste hotovi, často vám však zůstanou mělké prohlubně, zejména pokud jste ručně házeli do hřebíků kladivem a zapustili je jednoduchým kovovým úderovým zařízením zvaným sada hřebíků. I malé díry vytvořené elektrickým hřebem se mohou objevit, když světlo dopadne na povrch pod nízkým úhlem.

Pokud instalujete více než jednu místnost oříznutí a máte jiné projekty, které byste se měli věnovat, neplnění oříznutí může ušetřit čas. Dokončení středně velké místnosti, jako je lišta s lištou, soklové lišty, dvě okna a jedno dveře, může trvat přibližně jednu hodinu.

Mnoho majitelů domů a dokonce i někteří profesionálové malovat přímo přes díry, protože barva bude trochu vyplňovat malé díry. Ale pokud chcete hladký povrch bez vývrtu, můžete dosáhnout této úrovně dokonalosti s malou prací vyplněním otvorů před lakováním.

2:51

Sledujte nyní: Jak vyplnit nehtové otvory v oříznutí

Používejte plnivo na bázi vody, nikoli tmel na dřevo

Mezi plnivy na bázi vody a na bázi rozpouštědel je obrovský rozdíl. Plniva na vodní bázi, jako je Elmer's Carpenter's Wood Filler Max, jsou krémová, hladká a snadno se čistí, ale slabá, když jsou rozprostřena po širokých plochách.

Plniva na bázi rozpouštědel jsou lepkavá a mastná a obtížně se čistí, pokud budete čekat, až uschnou. Dobrá část je, že suší tvrdě ve skále, mnohem silnější než jejich drobivé vody.

S vnitřními otvory na nehty nepotřebujete, aby výplň byla velmi silná. Také vyplněné otvory budou pokryty základním nátěrem / barvou nebo mořidlem / tmelem, které oba zajišťují určitou stabilitu těchto plniv na vodní bázi.

Používejte vinylové nebo nitrilové rukavice

Máte ve zvyku používat latexové, vinylové nebo nitrilové rukavice při malování latexovou barvou? Možná ne. Tento nátěr na vodní bázi se snadno čistí, nošení rukavic je prakticky zbytečné.

Je však dobré mít po ruce rukavice pro olejové barvy a skvrny nebo pro práci s velmi špinavými místy, jako jsou kanalizační nebo dřezové pasti nebo instalace toalet.

Používání výplně dřeva je další příklad, když se hodí. Určitě byste je chtěli, kdybyste měli co do činění s plnivem na bázi rozpouštědel: snazší je sundat z rukavic, než aby vám příští týden umyl z vašich rukou tvrdý beton. Jsou užitečné i pro plniva na vodní bázi.

Použijte svůj prst

Měli byste použít tmel? Bylo by rozumné namočit do stěrky a použít ji k vyplnění otvorů pro nehty. Spíš ne.

U nehtových otvorů je prostor pro vyplnění tak malý, že je lepší použít prst. Umístěte na svůj oblíbený ukazováček dab o velikosti čtvrtiny hrášku. Zatlačte ji a rychle ji rozmazejte. Jeden nátěr by měl stačit, maximálně dva.

Nakonec by měla být vyplněna pouze samotná díra. Ale v tomto bodě je lepší mít mírný, hladký hřeben přes oblast.

Použijte svůj prst jako brusný papír

Jednou z výhod použití tohoto drobivého plniva na bázi vody je to, že váš prst může působit jako druh brusného papíru.

Poté, co výplň zaschne po dobu asi 15 minut, musíte prstem otřít drobky a výčnělky. Čistá bavlněná rukavice funguje také jako brusné zařízení. Latex, vinyl a nitril mají tendenci se trhat, ačkoli ze tří, nitril vydrží nejdéle.

Dokončete skutečným brusným papírem

Pokud v předchozích krocích vykonáte dostatečně dobrou práci, je broušení výplně skutečným brusným papírem téměř zbytečné. Ale brusný papír vám vždy poskytne o něco lepší povrch.

S jemným brusným papírem č. 180 až č. 100 jemně jednou nebo dvakrát potřete každý vyplněný otvor pro nehty. Těžší nebo početnější přejíždějící body budou opotřebovávat pouze vaši desku.

Vyčistěte povrch lepicí utěrkou. Neotírejte lepicí látku tvrdě, jinak riskujete zalití povrchu voskem. Poté je materiál připraven k napěnění, barvení, skvrnám nebo utěsnění.