Jak snadno odstranit důlky z nábytku

The Ultimate Guide

Úvod
 • V zákulisí

  • Seznamte se s týmem
  • Sdílejte svou jednu věc!
  • Čtenáři sdílejí svou "věc"
 • Epizody

  • Sledujte všechny epizody
  • Odstraňte tvrdohlavé nálepky
  • Křídové barvy dýně
  • Snadné kutily kostýmy
  • Zdravé strašidelné občerstvení
  • Jak složit mikinu
  • Nikdy Kladivo Prsty
  • Vyčistěte kořením
  • Vyjmutí kobercových důlků

Jak snadno odstranit důlky z nábytku

Autor: Sami Allen

Aktualizováno 27/09/19

Když přemísťujete kus nábytku, jste povinni objevit něco nečekaného - náhodná změna, která ztratila náušnice, které jste truchlili po měsíce, nebo nevzhledné promáčknutí, kde se nohy nábytku kdysi opíraly. Tyto důlky, které jsou způsobeny konstantním velkým tlakem, se mohou zdát tragicky nevratné. Ne, přátelé! Dodržením jednoduché metody popsané v níže uvedeném videu můžete nechat svůj koberec znovu vypadat jako nový v žádném okamžiku.

1:14

Sledujte nyní: Trik k odstranění důlků koberců

Zde je návod, jak to udělat

Umístěte kostku ledu přímo na prohlubeň a nechte ji zcela roztát. V závislosti na velikosti zubu a tloušťce koberce můžete počkat od jedné do několika hodin a možná budete chtít použít více než několik kostek ledu. Cílem je pokrýt celou plochu zubu, takže použijte tolik kostek ledu, kolik je potřeba. (Může existovat vzorec pro poměr zub-k-led-krychle, ale nikdo z nás zde není vědec nebo matematik, takže vám budeme důvěřovat, že si to uděláte!)

Když se led roztaví, otřete si koberec ručníkem, abyste odstranili přebytečnou vlhkost. (To bude nutné zejména u silnějších koberců nebo koberců.) Nakonec použijte prsty nebo vidličku k načištění stlačených vláken v koberci. Vysávání na místě je skvělý způsob, jak zajistit, aby veškerá vlhkost byla mimo koberec a aby vlákna stála pěkně a vysoko, jak by měla.

Když koberec přebírá nadměrný tlak, jeho vlákna pod tlakem se stlačí, což vytváří prohlubeň. Smrk
Led se roztaví přes prohlubeň, což umožňuje vláknům absorbovat vlhkost a získat zpět svůj tvar. Smrk
Vzorek levého koberce byl ošetřen kostkou ledu, zatímco vzorník pravého koberce ukazuje pro srovnání zub. Smrk
Smrk

Proč Ice Trick funguje

Vlákna v koberci absorbují vlhkost z tající ledové kostky. Když tato stlačená vlákna absorbují vlhkost, nafouknou se zpět do svého původního tvaru. Nemusí se postavit úplně na vlastní pěst, ale pomocí kuchyňského náčiní nebo prstů můžete tato vlákna vrátit zpět do své původní slávy.

Spropitné

Pokud máte velký koberec, který vyžaduje mnoho kostek ledu, doporučujeme vám položit pod koberec ručník, který pohltí případný nepořádek.

Další způsoby, jak odstranit promáčky z koberce

Pokud nemáte žádné kostky ledu po ruce, žádné starosti - existují i ​​jiné způsoby, jak můžete tyto podrážděné promáčky dostat z koberce. Popadněte věrného železa a páry z důlku, nebo zkuste sprejovou lahvičku a vyfukovací flétnu načechrat tato vlákna. Jak funguje každá metoda:

Použijte železo

Efektivní může být také aplikace páry železa na váš nábytek. Naplňte žehličku vodou a zapněte ji na nejvyšší nastavení. Držte železo čtyři až šest palců nad dentem, takže na dent aplikujete konzistentní množství páry, aniž byste jej spálili nebo nasycili. (Abychom to vyjasnili, žehlíte koberec - jen děláte páru). Jakmile se koberec cítí docela horký a absorboval dostatečnou vlhkost, můžete načechrat vlákna a vysát, abyste povrch dokončili.

Použijte stříkací láhev a sušičku

Láhev s rozprašovačem a foukací sušička spolupracují při aplikaci stejného tepla a vlhkosti na koberec, aby vlákna stály vzhůru. Nejprve nastříkejte důlek natolik, aby místo navlhčilo, potom otočte foukací sušičku na nejvyšší nastavení a nasměrujte ji přímo k důlku (asi čtyři až šest palců), dokud nebude koberec horký. Postupujte podle stejných kroků, jako trik železné a ledové kostky načechraním těchto vláken a vysáváním.

I když se může zdát, že vám tyto důlky na život zůstávají na celý život (a nikdy se vám nedaří přestavět nábytek znovu ve strachu, že se vytvoří další důlky), pro splnění úkolu by mohla být ledová kostka. Váš koberec nebo koberec bude v žádném okamžiku vypadat prakticky nový.