Jak ozdobit svůj domov tmavými barvami

Astronaut Images / Getty Images

Tam je předpoklad, že pokoje vyzdobené v tmavých barvách jsou pochmurné a depresivní. Někteří lidé dokonce říkají, že temné místnosti se cítí malé a klaustrofobické. Nic však nemůže být dále od pravdy. Když jsou tmavé palety správně provedeny, jsou útulné, dramatické a plné života. Zde je sedm tipů pro zdobení tmavými barvami.

Sjednotte místnost

Tmavé barvy mohou být skvělé pro svazování prvků z různých dob, což je skvělé pro ty, kteří jsou fanoušky eklektického zdobení. Tmavé stěny, ošetření oken a nábytek mají způsob, jak spojit různé prvky a vytvořit soudržný vzhled.

Použití v místnostech jakékoli velikosti

Navzdory tomu, co mnozí lidé věří, tmavé barvy nejsou pro malé místnosti špatným nápadem. Ve skutečnosti je to přesně naopak. Tmavé barvy mohou být dramatické, což dává malé místnosti mnohem větší přítomnost, než by mohla mít jinak. (Světlé barvy se obvykle doporučují, aby malé pokoje vypadaly větší, ale pokud máte rádi tmavé barvy, nevylučujte je.) Tmavé palety jsou také skvělé pro velké místnosti, protože jim mohou pomoci zahřát se a zajistit, aby se cítily útulněji. Není třeba, aby se hluboké odstíny omezovaly na místnosti jakékoli zvláštní velikosti.

Vytvořit kontrast a vyvážení

V tmavých místnostech je velmi důležité vytvářet kontrast a pocit rovnováhy. Je nezbytná kombinace materiálů - používejte ve svých tkaninách i na tvrdých površích různé textury. Některé položky by se měly objevit na tmavém pozadí, takže příležitostně použijte nějaké světlé a / nebo výrazné barvy a využijte zajímavých tvarů.

Používejte vzory šetrně

Je vždy skvělé mít v každé místnosti nějaký vzor, ​​ale v temné místnosti je dobré omezit ji pouze na jednu nebo dvě. Temné pokoje jsou ze své podstaty dramatické, takže to nechcete přehánět. Textury, jako je dřevo, kov a ratan, a látky jako samet, prádlo a semiš, přidají hloubku prostoru - přidáním příliš mnoha vzorů začne místnost vypadat nepřehledně. Nenechte se však vyděsit od používání jediného odvážného prvku, jako je koberec se vzorem zebra na podlaze. Počet vzorů vhodných pro určitý prostor se bude v jednotlivých místnostech vždy lišit, takže věřte svému oku a instinktům.

Zahrnout architektonické detaily

Tmavé místnosti mohou velmi těžit z architektonických detailů, jako je aplikované lišty na stěnách, korunní lišty a ozdobné stropní medailony. Tyto detaily zvyšují zájem a hloubku místností, které by se jinak mohly otupit.

Použijte Energizing Darks

Při rozhodování o ztmavnutí barevnou paletou je důležité použít nějaké ostré a energické tmy. Zvažte použití lesklých povrchových úprav na obložení, stropech a architektonických detailech. Vymyté barvy mohou být v některých případech účinné, ale příliš mnoho dá tmavé místnosti matný a ponurý pocit. Udržujte své tmavé barvy zajímavé a svěží a smíchejte je s výraznými akcenty.

Vyberte si ten správný pokoj

Tmavá paleta může mít prospěch z každé místnosti, ale pokud si nejste jisti nebo nechcete jít do velké místnosti, zkuste to v malé místnosti. Obecně se souhlasí, že místnost číslo jedna pro experimentování s barvou a vzorem je místnost s práškem. Nejenže jsou to malé prášky, ale nejsou to ani místnosti, kde lidé obecně tráví hodně času. Díky tomu jsou ideální pro experimentování s odvážnými schématy, která by mohla být ohromující v menších místnostech. Ve své podstatě útulné pokoje jsou také skvělé pro tmavé palety. Knihovny, mediální místnosti a dokonce i jídelny jsou skvělé.

Zdobení tmavými barvami může být určitě zastrašující, ale opravdu není třeba se bát. Pro inspiraci a nápady, nebo pokud potřebujete jen trochu přesvědčivé, podívejte se na tyto ohromující fotografie tmavých místností.