Jak vyzdobit pokoj ve stylu statku

fototropní / Getty Images

Zdobení statku je teplé, útulné, relaxační a plné kouzla a charakteru. Vyhýbá se moderním citům a vrací se do jednodušší doby. To znamená, že styl statku je překvapivě důvtipný. Aby se na statku nedívalo příliš „kýč země“, musí existovat rovnováha mezi starým a novým. Mělo by být čisté, stylové a srdečné. A co je nejdůležitější, musí to být v souladu s přírodou - ale ne plné sušených květin a kohoutího vybavení. Zde je několik tipů a nápadů pro zdobení ve stylu statku.

Pravidla praktičnosti

Původně byly farmy zdobeny tím, co bylo praktické a praktické. V dnešní době se stále více uvažuje o zdobení ve stylu statku, ale praktičnost je stále důležitým faktorem. Nic by nemělo být příliš jemné ani drahé. Místo toho by položky měly být vytrvalé a přitom si zachovat určitou sofistikovanost a styl. Také dům vyzdobený v tomto stylu by se měl skládat z hand-me-downů a bleších trhů v kombinaci s novějšími kousky. Například starý sklízecí stůl a třepačka se skvěle kombinuje s nerezovými spotřebiči a moderními svítidly v kuchyni na statku.

Farmy by měly vypadat, jako by se časem vyvinuly. Matchy-matchy je ne-ne. Váš nábytek by neměl vypadat, jako by to všechno bylo možné zakoupit ve stejném obchodě. To neznamená, že nemůžete koupit pár kusů v obchodě s velkou krabicí. Například pohovka Ikea Ektorp se perfektně hodí do vzhledu - prostě nekoupíte všechny odpovídající kousky. Spárujte ji s některými vintage židlemi, které jste znovu vycpali. Kousky by měly pocházet z celého místa. Styly a materiály lze kombinovat - to je součást kouzla.

Styl farmy by také neměl vypadat příliš vypočteně. Například řemeslné ukázky a reprodukční nostalgie navržené tak, aby vypadaly jako „země“, mohou být zábavné, pokud se jedná pouze o jednu nebo dvě položky, ale příliš mnoho z nich se umístí do místnosti a okamžitě to bude vypadat drsně. Místo toho se podívejte na bleší trhy a starožitné show u položek se skutečnou nostalgickou hodnotou. Najděte starý barový vozík pro zobrazení některých knih nebo příslušenství; starožitný armoire dělá skvělou kabinetu nebo spíž pro vaši kuchyni; ročník žebříky na výběr jablek jsou skvělé pro zavěšení deky nebo utěrky. Přidejte nějaké skutečné vintage kousky a vytvoříte okamžitý charakter.

Vezměte si čas: Asi nejdůležitější věcí, kterou byste měli pamatovat při zdobení ve stylu statku, je „nespěchejte“. Kouzlo a charakter nelze koupit za den. Nekupujte jen kvůli nákupu, ale místo toho si prohlédněte, meandrujte a sbírejte. Ozdobte věcmi, které mají význam, ať už jsou zcela nové nebo desetiletí staré.

Nápady zdobení statku

Zde jsou některé prvky výzdoby a zdobení nápadů, které vám pomohou dosáhnout skvělého stylu statku:

Stodola: Pomocí regenerované stodoly je skvělý způsob, jak do domu přidat nějakou historii a charakter země. Lze jej použít na podlahy, stěny, jako nábytek, jako regály - seznam pokračuje.

Odkryté dřevěné trámy : Stejně jako stodola, vystavené dřevěné trámy udržují prvek přírody ve vašem domě a přidávají některé velké architektonické detaily. Pokud je považujete za šťastné a pokud některé neberete v úvahu.

Butcher Block : Butchery block counters jsou skvělé v kuchyních na statku, protože udržují vzhled uvolněný. Mají vynikající rustikální kvalitu a zůstanou v dobré kondici, pokud s nimi pravidelně zacházíte. Pokud se vám kuchyně plná řeznictví nebude cítit jako praktická pro váš domov, zvažte pouze kuchyňský ostrov.

Zástěra Sinks : Bez přemýšlení pro venkovské kuchyně, zástěra dřezy prakticky křičí statek. Smíchejte je s některými skříňkami ve třepačce a máte zaručený vzhled farmy.

Vintage Nábytek : Nemusíte nutně chtít zaplnit celý svůj dům starožitným nábytkem, ale určitě byste ho měli mít. Spárujte svou novou pohovku s vintage židlemi a stoly; vinobraní hrudník vypadá skvěle, když je spárována s novou postelí; vintage lampy, které byly přepojeny, propůjčují místnostem všeho druhu charakter - jde o to, promíchat a sladit a přinést do vašeho domu nějakou historii.

Slipcovers : Příležitostné a praktické, slipcovers mohou pomoci propůjčit uvolněný a měkký pocit do místnosti. Nejsou nutně levnější než čalounění kusů, ale výhodou je, že je můžete sundat a kdykoli je můžete umýt. Můžete také dát slipcovers na dřevěné jídelní židle vytvořit měkký nový vzhled.

Wicker and Rattan : Některé z těchto materiálů mohou jít dlouhou cestou. Některé proutěné koše nebo ratanová židle se spojují s venkovním prostředím a pomáhají vytvořit pocit země. Přemýšlejte o zahrnutí kusu nebo dvou do vašeho prostoru.

Zvětralé povrchové úpravy: Hrubé dřevo a loupající se nátěr dokážou udělat zázraky při vytváření vzhledu statku. To neznamená, že by věci měly být úplně chátrající, ale nechcete, aby věci vypadaly příliš lesklé a nové.

Otázka Kýče

Pro country styly je velmi snadné vypadat kýčovitě. Slunečnicové obrazy; tapety pokryté ovocem; barnyardská zvířata jako motiv - to jsou všechno věci, které mohou domácímu stylu domů připadat bledý. Vždy je důležité zdobit to, co máte rádi, ale víte, že tyto věci vás odvezou od stylu statku a vezmou vás do venkovského kýče.