Jak ozdobit hernu

Hero Images / Getty Images

Děti potřebují prostor, aby byly kreativní a bavily se, takže pokud máte doma místo, proč si nevytvořit vyhrazenou hernu ">."

Klíčem k zdobení herny je udržovat ji jednoduchou, organizovanou a dělat z ní místo, kde se vaše děti budou cítit pohodlně.

Práce a hraní zón

Rozdělení herny do samostatných zón je skvělý způsob, jak udržet věci v pořádku. Mají jeden prostor pro chaotické aktivity, jeden pro klidné aktivity a otevřený prostor pro hraní. Čím více místnosti máte, tím více zón můžete vytvořit. Ujistěte se, že řemeslné zóny mají stůl, pohodlné sezení a prostor pro rozprostření barev, pastelek, lepidla, třpytky atd. Je také velmi dobré mít skladovací zónu s regály, knihovnami nebo nádobami, kde lze všechno odložit. na konci dne.

Skladování a organizace

Naučit se, jak být organizován, je důležitá životní dovednost, takže pomozte svým dětem rozvíjet ji v raném životě vytvořením určených úložných prostor pro knihy, řemesla a hry a ujistěte se, že své věci odloží, až budou hotové. Tento úkol je snazší pomocí košů a krabic označených jménem každého dítěte nebo konkrétními položkami, které by měly obsahovat. Na konci dne přesně vědí, kam by se mělo jít, a mohou jednoduše vyhodit položky do pravého koše. Také mějte na paměti, že děti lépe reagují na pravidla, když jsou zábavné. Najděte úložné koše, které jsou barevné a hravé (tj. Sportovní motivy nebo zvířecí motivy), aby bylo čištění zábavné.

Klidná oblast

Klidná oblast, ve které se děti mohou plížit, aby byla sama, je skvělý nápad v každé herně. Děti mají rádi soukromí při čtení, hraní si s hračkami a uchovávání nejrůznějších sladkých tajemství, takže jim poskytněte místo, kde to mohou pohodlně dělat. Teepee (podle obrázku) je roztomilý způsob, jak dát dětem soukromý prostor a zároveň do místnosti přidat nějakou barvu a vzor. Zahrňte měkký prostor k sezení a některé plyšové látky, aby byl útulný.

Barvy herny

Herna je perfektním místem, kam jít trochu divoce s barvou. Nejen, že je to zábava, ale může také zvýšit energii a kreativitu, což je skvělé pro místnost, kde vládnou děti. To neznamená, že jej musíte vyplnit tunami odvážných, základních barev, pokud do nich nejste, ale nebojte se svobodně používat různé barvy v celém prostoru. A také neváhejte použít vzory, jako jsou puntíky a chevrony. Pokud jde o barvy a vzory pro dětské prostory, neexistují žádná pravidla.

Podlaha

Pokud jde o nejlepší podlahu pro hernu, existuje několik různých myšlenkových škol. Trvanlivost je jistě důležitá, ale také pohodlí. Máte-li zájem o tvrdou podlahu, rozhodněte se pro něco, co nebude snadno poškrábat nebo propadnout, jako je laminát, a něco, co má nějaké polstrování, jako je korek. Zvažte položení koberce na plochu, abyste zajistili určité teplo a pohodlí. Pokud je koberec více podle vašich představ, uvědomte si, že se pravděpodobně zašpiní. Nechte je ošetřit, abyste usnadnili čištění skvrn.

Křída zeď

Zatímco křídová zeď rozhodně není nutností, je to zábavný způsob, jak dát svým dětem místo k vytvoření. Mohou čerpat z rozmaru a stejně snadno je vymazat. Je to také skvělé místo pro kreslení velkých obrázků. Pokud tradiční černá nebo zelená barva na tabuli není podle vašich představ, můžete vždy vytvořit vlastní barvu smícháním barvy s neošetřenou spárovací hmotou. Jen se ujistěte, že děti vědí, že je to jediná zeď, na které je v pořádku čerpat!

* Poznámka k bezpečnosti - v dětských pokojích je velmi důležité zajistit, aby veškerý nábytek nad výškou pasu (tj. Regály a úložné jednotky) byl řádně připevněn ke zdi. Děti mají tendenci stoupat, když se snaží dosáhnout věcí, a nezajištěný nábytek může představovat vážné riziko.