Jak se zdobí v eklektickém stylu

Máte rádi ve svém domě širokou škálu stylů "> statek rustikální nebo moderní v polovině století. Nebo nemůžete vydržet věci, které jsou příliš„ shodné. "Líbí se vám myslet mimo krabici, pokud jde o domácí výzdoba - možná dokonce vymýšlíte nová použití pro tradiční předměty? Možná vás baví začlenění rytířských kousků z vašich cest do vašeho domova, aby vám připomnělo vaše oblíbené úniky. Pokud ano, skutečně máte chuť - nazývá se eklektický styl.

Dějiny

Ačkoli slovo „eklektický“ existuje již dlouhou dobu, teprve nedávno se stalo známým jako styl zdobení. Eklektické zdobení stylů začalo díky výtvarnému umění a architektuře, když se průkopníci pustili do faktu, že se nedrželi žádného konkrétního stylu, a pak začali dělat svou vlastní věc.

Jejich práce však byla tak úspěšná, že se zdá, že jejich plán selhal, a tito průkopníci skutečně zrodili to, co se stalo známým jako eklektický styl zdobení.

Eklektický styl je Funky Mix

Osoba, která má rád eklektický styl, se nebude držet jednoho dekoračního stylu, ale místo toho si vybere to, co cítí, že je „nejlepší“ z několika konkrétních dekoračních stylů. Pak tyto prvky začlení do svého domova. Mnoho lidí, kteří mají rádi eklektickou výzdobu, mohou být sami eklektičtí, nezapadají do žádného stereotypu nebo skupiny. Tito lidé mají rádi to, co se jim líbí, dekorativně a nebojí se to všechno dát tam venku - i když to jde proti populárnějším stylům zdobení, jako je současný nebo statek.

Kvůli této domněnce mnoho omylů s eklektickým stylem jako s jakýmkoli způsobem, jak lze zdobit, je skutečný eklektický styl velmi účelným a promyšleným způsobem zdobení.

Představte si eklektický styl jako půjčku různých stylů a zároveň vytvořte soudržný vzhled prostřednictvím barvy, textury a / nebo tvaru. Dobrou definicí eklektického zdobení je „pečlivé shromažďování zajímavých prvků, které všechny spolupracují.“ Opravdu to není jen házení věcí dohromady, i když vzhled může obsahovat věci, které nemusí jít spolu. Eklektický dekoratér ví přesně, jak vyhladit hrboly zvláštními texturami a vybavením, takže to vypadá úžasně ... něco jako obchod Pier One Imports.

Společné vlastnosti

  • Klidná kombinace dob a stylů
  • Neutrální barvy pozadí
  • Neočekávané použití materiálů a / nebo předmětů
  • Jedinečnost v umění a vybavení
  • „Tahání“ vzorem, tvarem, strukturou, povrchovou úpravou nebo barvou
  • Všechno má své místo, ale může to vypadat nepřehledně
  • Staré snadno smíchat s novým
  • Ručně vyráběné předměty nebo předměty s sentimentální hodnotou
  • Oslava kontrastů