Jak přirozeně ovládat komáry

Julia Krüger / EyeEm EyeEm / Getty Images

Přirozená ochrana proti komárům vyžaduje přístup k boji proti těmto škůdcům přenášejícím nemoci. Inteligentní terénní úpravy, které omezují jejich možnosti rozmnožování, mohou být v této bitvě nejlepší obranou. Zároveň budete chtít odolat pokušení používat jako repelenty chemické spreje. Mnoho lidí má pocit, že používání takových sprejů představuje stejně velké zdravotní riziko, jako by se nechal komitovat.

Když to nebudou dělat ani chemické spreje, ani kousnutí komárů

Trávíte spoustu času terénní úpravou loděnice v létě. “> Západní Nil, východní encefalitida koní a viry Zika. Dávat a nechat se ukousnout komáry může být smrtelné. Pokud se ale obáváte o dlouhodobé zdraví účinky aplikace chemických sprejů na vaši pokožku, pak musíte hledat alternativy. Omezení na používání bezpečných odpuzovačů chyb je součástí přirozené kontroly komárů.

Co je tak špatného na sprejích na chemické chyby? Americká národní lékařská knihovna (NLM) diskutuje o dvou různých a široce používaných přísadách ve sprejích bugů:

 1. DEET (N, N-diethyl-m-toluamid)
 2. Pyretriny

Podle NLM může použití velmi vysokých koncentrací DEET (nad 50%) po dlouhou dobu způsobit nejen těžké kožní reakce, ale také nespavost a změny nálady.

Stejný zdroj uvádí, že použití spreje na bázi pyrethrinu může vést k dýchacím potížím, pokud jsou vdechována velká množství (i když obecná shoda spočívá v tom, že nejsou, technicky, toxická). I když tato fakta nemusí být zvlášť alarmující (sama o sobě), pamatujte, že ne každý organismus reaguje na látky přesně stejným způsobem.

Při kolísání na straně opatrnosti se domnívejte, že chemický sprej, který by se veřejnosti příliš neobtěžoval, by vám mohl způsobit velké škody.

Pokud vezmeme „přirozenou kontrolu komárů“ v nejširším slova smyslu (tj. Jakákoli opatření na kontrolu komárů, která vás chrání před použitím chemických chybových sprejů), představuje se řada možností.

Příklady metod kontroly přirozeného komára a bezpečných repelentů:

 1. Rostlinné oleje, které lze aplikovat na kůži jako přírodní repelenty; například ty, které pocházejí z citronelly, ricinných bobů nebo rostlin lusku.
 2. Některé koupelové oleje s odpuzujícími vlastnostmi. Mnoho lidí přísahá na Avon's Skin So Soft, ačkoli je to právě Avonův „Skin So Soft Bug Guard Plus“, který se prodává jako opravdový repelent proti komárům.
 3. Zařízení, jako je Mosquito Magnet.
 4. Jak se oblékáte: Vyhněte se tmavému oblečení.
 5. Napadení problému u zdroje: kontrola proti komárům a larvám.
 6. Zůstaňte ekologičtí ve své údržbě krajiny, abyste se vyhnuli zabíjení predátorů komárů.

Pravděpodobně jste již slyšeli o odpovědích high-tech na tento problém: Mosquito Magnet (a podobné produkty). Je to zařízení, které vydává plyn napodobující přirozený lidský dech, čímž láká komáry do své smrtelné komory.

I to, jak se oblékáte, může ovlivnit, zda trpíte komárem. Komáři jsou přitahováni k tmavě zbarvenému oblečení, takže si zahrádkářte ve světlých šatech.

Příběh dvou citronelů

Než budeme moci správně diskutovat o citronele, musíme přesně určit, co tím pojmem rozumíme. Oleje atd., Se kterými jste pravděpodobně obeznámeni, pocházejí z tropické trávy Cymbopogon nardus . Nepleťte si ji s rostlinou jménem Pelargonium citrosa, která je různě nazývána „moskytiérou“, „rostlinou citronely“ atd. Jeho vůně může lidem připomínat citronelu, ale nesouvisí s Cymbopogonem . Ještě důležitější (a to i přes humbuk) většina odborníků nyní souhlasí s tím, že to prostě nefunguje. To znamená, že není účinné při odpuzování komárů, bez ohledu na to, zda stojíte vedle rostliny, když jste venku na dvoře nebo rozdrtíte její listy a rozprostřete šťávu na kůži.

Pokud jde o účinnost Cymbopogon nardus, porota je stále mimo. Někteří přísahají, zatímco jiní jsou skeptičtí.

Výrobky Citronella vyrobené z Cymbopogon nardus se široce používají při kontrole přírodních komárů. Někteří lidé pálí citronelu ve svíčce, zatímco jiní ji aplikují na pokožku jako ochranný olej. V posledním případě je citronella někdy smíchána s jinými oleji, získanými z rostlin, jako jsou ricinové boby nebo catnip.

Terénní opatření, která můžete přijmout proti komárům

Kromě použití repelentů proti komárům, které chrání vaši pokožku před kousnutím hmyzem, můžete také podniknout opatření k přirozené kontrole komárů provedením změn ve vaší krajině. Vzhledem k tomu, že výše uvedená smrtelná onemocnění jsou přenášena na lidi prostřednictvím komárů, a protože se larvy komárů nacházejí ve stojaté vodě, není žádoucí se pokoušet zbavit zdroje terénní úpravy vody ve vaší krajinářství. Ale to, z čeho tyto zdroje sestávají, může být zdaleka zřejmé. Musíme identifikovat zákoutí a lebky, které drží „uvítací“ znamení chovným komárům, a buď se jich zbavit nebo je méně přivítat.

Víme, že ryby jedí chyby. Možná jste si pomysleli: „Škoda, že tam není„ komár “, který bych mohl dát do své vodní zahrady, abych mohl jíst larvy komárů.“ Věřte tomu nebo ne, komár není mýtickou šelmou. Opravdu existuje něco jako komár a jejich přítomnost způsobuje, že vodní prvek je pro komáry mnohem méně vstřícný.

Níže se dozvíte více o moskytech. Nejprve se ale podívejme, jak zastavit chov komárů jednoduše úpravou našeho terénního úsilí.

Jednoduché, ale důležité pozorování je, že když se komáři stanou dospělými, vládnou nebi. Vyhledání a zabití okřídlených chyb je obtížné. Přiznejme si to: Chyby jsou malé a obloha je velká. Je to jako snažit se najít jehlu v kupce sena.

Takže kontrola proti komárům, která se místo toho zaměřuje na zabíjení larvů komárů nebo na zbavení komárů hnízdních oblastí, dává hodně smysl. Pokud ve svém dvoře (ve kterém se rodí larvy komárů) eliminujete zdroje stojaté vody, zasáhnete komáry tam, kde to opravdu bolí.

Nebo můžete zabít larvy komárů, zatímco jsou stále omezeni na vodu. Sedí kachny, zatímco zůstávají bezkřídlí, říkají například v umělém rybníku nebo v bazénu. Proč? Protože jsou v médiu (vodě), které je obsaženo v konečné, snadno spravovatelné oblasti. Teď je čas je zabít. A můžete to udělat i bez použití chemikálií, pokud dáváte přednost; například:

 1. Použitím Bt bakterií ( Bacillus thuringiensis ), které napadají larvy komárů, ale neohrožují jiné formy života. Existují různé kmeny Bt bakterií; pro příklad toho, kdo bojoval proti komárům, viz níže.
 2. Nebo tím, že získáme jedlíky komárů, které byly zmíněny výše, výstižně pojmenovaný „komár“.

Předtím, než uvažujete o tom, jak zabít larvy v oblastech svého terénního úpravy, kde úmyslně držíte stojatou vodu, podívejme se na některé ze zdrojů stojaté vody, na které byste si možná okamžitě nevzpomněli:

 1. Vodní kbelíky a dešťové sudy.
 2. Lahve a plechovky.
 3. Prázdné plastové květináče z dětského pokoje a další konkávní kurzy a konce, které jste hodili hromadu za garáž.
 4. Staré pneumatiky pneumatik (notoricky známé lapače deště).
 5. To kolečko, které jste chtěli dovnitř dovnitř, jakmile opravíte jeho pneumatiku.
 6. Lodní plachty nebo kryty bazénů, ve kterých se může voda loužit.
 7. Nerovnoměrné oblasti trávníků nebo zahrad, kde se může zavlažovat voda.
 8. Ucpané okapové žlaby a ucpané odtoky.
 9. Birdbaths a vodní mísy pro domácí zvířata.
 10. Proud ze septiků.

Ale to stále opouští stojatou vodu, kterou chcete zachovat, jako například v bazénech a zahradních jezírcích. Jak můžete ovládat nebo zabíjet larvy komárů, které se na těchto místech mohou skrývat?

 1. Udržujte bazény čisté, provzdušněné a chlorované.
 2. Bakterie zvaná "Bti" (výše uvedený kmen Bacillus thuringiensis ) se často používá k regulaci larev komárů ve stojaté vodě.
 3. Provzdušněte umělé rybníky. Cílem je udržet vodu v pohybu pomocí čerpadla. Komáři budou chovat pouze ve stojaté vodě.
 4. Vyvarujte se pokušení hromadit vodní rostliny v umělých rybnících (larvy komárů se mohou skrýt před rybami, pokud rostliny spolu rostou těsně).
 5. Skladujte umělé rybníky s rybami, které jedí larvy komárů.

Ale které ryby jsou nejlépe jedlí larvy komárů? Minnety a zlatá rybka se běžně používají v umělých rybnících a jedí larvy komárů skvělou práci. Ale další ryba, Gambusia affinis (a související G. holbrooki ), získala takovou pověst jako jedlík larvy komárů, že dostala přezdívku již zmíněnou přezdívkou „komár“. Tato ryba je však invazivním druhem, takže se do volné přírody nevypouští. Používejte je pouze v malých uzavřených vodních prvcích.