Jak vyčistit váš vnější štuk

Stucco je populární pohled na domy, což mu dává jedinečný a luxusní vzhled, který může zvýšit vaši přitažlivost. Zatímco štukatura může být přidaným bonusem, nevýhodou je, že není tak nenáročná na údržbu jako jiné možnosti, jako jsou domy z cihel a vinylových domů. Kvůli porézní povaze štuků a světlé barvě jsou prvky jako plísně a pylové skvrny běžné a samozřejmě nepříjemné. Ale nenechte se odradit od milování štukatury. Existuje několik možností, jak zabránit plísním a těm pitomým skvrnám.

Odborníci na zlepšení domova často doporučují, aby majitelé domů alespoň jednou ročně prováděli inventuru exteriéru svého domova, aby zkontrolovali, zda nedošlo k poškození nebo potenciálním problémům. Vážné počasí a dokonce i průměrné opotřebení může vést k větším problémům. Dávejte pozor na velké praskliny nebo prohlubně, hromadění velkých plísní a zejména úniky skvrn. Doporučujeme, abyste štuky čistili jednou ročně, takže během tohoto čištění budete moci zkontrolovat svůj domov, zda nemá nějaké hlubší problémy.

Stucco stojí a může být připraven na návrat

Úvahy

Chcete-li začít čistit exteriér vašeho domu, doporučujeme nejprve zhodnotit svůj projekt a rozhodnout se, zda máte čas a zdroje na dokončení projektu versus jednoduše. Zde je několik věcí, které chcete vzít v úvahu:

Čas

Čištění exteriéru vašeho domu je časově náročné v závislosti na velikosti vašeho domu, takže je nejlepší si nechat celý den. Nicméně, profesionál může být schopen udělat práci asi za polovinu času.

Rozpočet

Kutilství vás nestojí moc - k tomu, abyste mohli tuto práci udělat sami, je potřeba jen pár spotřebních materiálů. Profesionál přinese své vlastní zásoby, ale samozřejmě, jejich práce a práce vás bude stát. Můžete očekávat, že budete platit kdekoli od 175 do 400 USD, v závislosti na velikosti vašeho domova.

Snaha

Mějte na paměti, že praní štukatury je pro některé pracovníky intenzivní prací a můžete očekávat, že na splnění tohoto úkolu vynaložíte trochu energie a kalorií. Profesionál je s tímto úkolem spokojený a pravděpodobně to už dříve udělal.

Bezpečnost

Bezpečnost je klíčová. Majitelé domů jsou vždy v ohrožení, když se rozhodnou vylézt po žebříku a při přenášení a používání nástrojů se vaše šance na nehodu mohou zvýšit. Profesionálové jsou dobře vybaveni, aby zvládli jakoukoli práci a bezpečně.

Většina lidí by jen předpokládala, že si půjčí sousedskou mocnou myčku a vyřadí jejich projekt. K čištění štuků se však nedoporučují pračky s průměrným výkonem. Síla vody může způsobit ještě větší poškození, zejména v měkčích a tenčích oblastech štuku. Pokud nemáte možnost snížit nastavení, přeskočte metodu praní a použijte zahradní hadici. Při řešení tohoto projektu vám pomůže hadicový nástavec (můžete si ho zakoupit v místním obchodě pro zlepšení domova), který má několik nastavení.

Co budete potřebovat

Nástroje / vybavení

 • Hadice
 • Přípojka vodní hadice
 • Kbelík
 • Velký kartáč

Materiály

 • Koncentrovaný čistič
 • Bělidlo

Instrukce

 1. Začněte základním opláchnutím zahradní hadicí a nástavcem

  Sprej dostatečně dlouho na to, aby viděl nečistoty a usazený odpad. Trvá to nějakou dobu, ale mělo by se to uvolnit. Nebojte se přepínat mezi nastavením nástavec hadice a získejte složitá místa uvnitř štěrbin.

 2. Pro tvrdé skvrny použijte roztok mýdla a vody

  Pro těžší odstranění zbytků, jako jsou skvrny a plísně, zkuste použít domácí roztok, který se skládá z tekutého mýdla ve vodě pomocí kuchyňského čisticího kartáče. Pokud zjistíte, že se stále snažíte dostat větší skvrny, upgradujte na 1 díl bělidla a 1 díl vody. Vydrhněte a nechte jej sedět asi 5 minut. Opláchněte a podle potřeby opakujte.

 3. Pokračujte, dokud neumyjete celý exteriér

Pokud se rozhodnete použít žebřík a / nebo bělicí čisticí roztok, buďte opatrní.

Péče o exteriér vašeho domu pomocí čištění může pomoci nejen zvýšit vaši přitažlivost k obrubníku, ale také zabránit škodám a hromadění plísní, které mohou nakonec vést ke skvrnám nebo dokonce větším problémům po silnici. Každým rokem si označte svůj kalendář a možná si vyžádejte pomoc členů rodiny, abyste mohli práci dokončit.