Jak čistit terasy a venkovní povrchy

Pokud máte na své betonové terase zeleno-černé věci, je to pravděpodobně plíseň, plísně nebo mech. Vlhké nebo vlhké podmínky způsobené deštěm nebo vlhkostí mohou povzbudit růst plísní a plísní v těchto koutech a prasklinách betonových dlaždic nebo cihel. Je důležité najít jistý způsob, jak jej odstranit, který nezničí okolní krajinu a nepoškodí životní prostředí výbuchem tvrdých chemikálií. Tato metoda používá ve většině domácností přírodní, velmi univerzální ingredience, jako je ocet nebo Borax. Tyto čisticí prostředky by měly být schopny řešit většinu případů plísní nebo plísní.

Jak často čistit terasu nebo venkovní povrch

Četnost čištění bude záviset na tom, kolik plísní, plísní nebo mechu existuje a jak často se vrací. Pro zvláště plesnivé oblasti může být nutné aplikace opakovat. Jindy by to bylo možné provést jednou ročně pro jarní úklid každé sezóny. Pamatujte, že to bude stát za úsilí, když přijdou hosté, a nedojde k rozpakům nevzhledné formy.

Co potřebuješ

 • Kbelík
 • 1/2 šálku bílého octa
 • 1/2 šálku Boraxu
 • Voda
 • Kartáč na tvrdé štětiny (nekovový)
 • Chrániče kolen
 • Hadice se silovou tryskou nebo silovou myčkou (tlaková myčka)
 • Silná paže (nebo dvě)
 • Vytrvalost

Jak vyčistit terasu domácím řešením

 1. Připravte řešení

  Rozpusťte 1 šálek teplé vody společně s bílým octem a Boraxem. Nalijte roztok do stříkací láhve nebo si jej nechte v kbelíku a použijte houbu.

 2. Mokrá oblast

  Pomocí výkonové trysky nebo silného spreje hadici odstraňte z oblasti, která musí být čistá. Nechte to úplně mokré.

 3. Aplikujte řešení

  Naneste roztok houbou nebo stříkací lahví. Do jedné oblasti najednou. Pokud máte velkou plochu, rozdělte ji na zvládnutelné části.

 4. Počkejte

  Nechte čisticí přísady proniknout povrchem (povrchy) na několik minut. Dejte jí čas do práce. Pokud je plíseň nebo mech obzvláště agresivní, nechte roztok nasáknout delší dobu, například půl hodiny nebo déle.

 5. Drhnout

  Oblečte si pár nepromokavých gumových rukavic, sundejte si ruce a kolena (tady se mohou hodit kolenní podložky), uchopte kartáč se štětinami a začněte drhnout. Kartáčujte v kruhových, proti směru hodinových ručiček nebo proti směru hodinových ručiček a narazte na oblast 3 stopy x 3 stopy najednou. Pokud začne kartáček docházet, ponořte jej do roztoku. Pokračujte, dokud nebude dosaženo určitého pokroku. Ujistěte se, že řešíte celou zeleně zamořenou terasu, chodník nebo povrch. Jen si pomysli, jak silná bude ta pračka. Přepněte paže pro rovnoměrně tónovaný trénink.

 6. Opláchněte

  Pomocí silného spreje utáhněte hadici z terasy nebo povrchu, který jste právě čistili. Pokud jste postupovali podle pokynů, použili jste při čištění správné množství tlaku a neztratili se, mělo by zelené terase znovu vypadat konkrétní. Vyberte si denní dobu, kdy je co nejvíce slunečního světla, aby bylo možné opláchnutou terasu vysušit. Mech a plísně milují vlhkost a stín.

 7. Za týden zkontrolujte, zda není nutné další čištění.

Tipy, jak udržet vaši terasu čistou déle

Pro ty, kteří se řídili těmito pokyny, tvrdě drhli a několikrát použili řešení bez většího štěstí, víme, že někdy jsou vyžadována přísnější opatření. Tuto práci by měl vykonávat produkt jako Wet & Forget. Přestože je na etiketě uvedeno, že v blízkosti rostlin a na všech venkovních površích (pokud se používá podle pokynů) je bez bělidla, bez fosfátů, nekyselých a bezpečných, buďte při používání tohoto produktu opatrní. Používejte gumové rukavice a vyhněte se zbytečnému kapání do zahrady nebo trávy.

Postupujte podle pokynů na nádobě s čisticím prostředkem a ujistěte se, že předchozí čisticí rozpouštědla byla důkladně opláchnuta silným proudem z hadice. Zatímco použitý produkt může tvrdit, že čištění není nutné, bude pravděpodobně nutné nechat tyto rukávy srolovat; pokračujte v drhnutí plesnivé / mechové oblasti, dokud nebude osvobozena od všech zelených věcí.

Pokuste se o revizi oblasti za týden nebo dva, abyste zůstali na vrcholu plísní. Vytrvalost se vyplatí.