Jak čistit vnitřní koupelnu a sprchu pomocí tlakové myčky

Thomas Winz / Getty Images

Koupelnové a sprchové dlaždice a spárovací hmota se mohou notoricky znečistit. Znečištěný zase není tím správným slovem, protože pouhá špína je výhodnější než kluzký, plesnivý odpad nebo neprůstřelná mýdlová pěna, která se hromadí na dlaždici, pokud mezi čistením trvá příliš dlouho.

Pokud jste někdy umyli vaši příjezdovou cestu nebo chodník, možná jste se podívali na dům a přemýšleli jste, zda můžete přenést operace uvnitř do koupelny: Je možné použít stejnou obrovskou vodní energii, jakou používáte k odpálení mechu, špíny?, a olej z příjezdové cesty na vnitřní koupelně obkladů dlaždic "> parní čištění. Trik, jak zabránit nepořádku - a potenciálnímu poškození dlaždic - je to udělat správně.

Varovná slova

Zatímco čištění koupelnových nebo sprchových obkladů tlakovou myčkou je rychlé a efektivní, pokud si představujete úplnou náhradu za tradiční ruční praní, kterou můžete provádět každý týden, vaše fantazie nedosahují reality. Mocné mytí vaší vnitřní stěny by mělo být občasnou činností. V závislosti na zdraví vaší spárovací malty může spárová hmota trpět nebo nemusí trpět. Také nastavení a odstavení čisticích operací může být obtížné.

Varování

Nestříkejte žádné oblasti, kde jsou mezery v spárovací hmotě nebo těsnící spáry. Tlaková voda se může snadno dostat do malých štěrbin a dostat se ke stěnám za dlaždicí. Tuto metodu používejte pouze v případě, že všechny vaše dlaždice, spárovací hmota a tmely jsou dokonale neporušené.

Pokud máte podlahu odolnou vůči vlhkosti, jako je dřevo vyrobené ze dřeva, masivní tvrdé dřevo nebo laminát, možná nebudete chtít udělat tento projekt, protože by se podlaha mohla namočit. Upozorňujeme také, že je to vhodné pro vnitřní obklady, nikoli pro podlahové dlaždice. Nakonec buďte opatrní s opravenými nebo znovu zasklenými dlaždicemi a vany, protože povrchová barva může odtrhnout.

Příprava na moc umýt vaše dlaždice

Mocné mytí vaší vnitřní dlaždice je těžké při nastavení a roztržení procedur. Overspray je nevyhnutelný vedlejší produkt, ale proti tomu můžete podniknout preventivní opatření. Plastové fólie na podlaze a stropu mohou pomoci udržet prostor v sušičce, ale nikdy nezůstanou zcela suché. V tomto ohledu to pomáhá mít koupelnové podlahy, které dobře drží proti vlhkosti: keramické nebo porcelánové dlaždice, přírodní kámen, vinyl prkno nebo deskový vinyl.

Jedním ze způsobů, jak omezit přestřik, je spustit zeď z umělé hmoty před vanou nebo sprchou a držet ji ke stropu pomocí zipwallových tyčí nebo pásky. Zasuňte dno plastu do vany, aby voda odtékala zpět do vany.

Můžete také položit plastovou fólii na podlahu a rozšířit ji o 12 palců po stěně, abyste chránili spodní část stěn a zabránili vniknutí vody pod základní desky. Je také dobré mít v okolí dostatek velké pláže nebo osušek, aby se voda zbavila vody.

Nástroje a spotřební materiál, který budete potřebovat

  • Elektrická nebo plynová tlaková myčka se špičkou ventilátoru
  • Kropící hadice
  • Houba na mytí
  • Mop nebo hadry

Instrukce

Nastavte tlakovou podložku venku

Umístěte elektrickou myčku venku, co nejblíže k oknu koupelny, které vám umožní přístup do vany nebo sprchy. Připojte zahradní hadici k tlakové myčce. Hadici a hubici s tlakovou myčkou protáhněte oknem a do koupelny. Připojte tlakovou myčku k nejbližšímu výstupu GFCI.

Varování

Nikdy nepoužívejte plynové tlakové myčky uvnitř. Plynové motory emitují smrtící plynný oxid uhelnatý a musí být za provozu vždy plně větrané.

Upravte postřik a tlak

Připojte špičku ventilátoru k rozprašovací trysce tlakové myčky. Nepoužívejte špičkový hrot, který může snadno poškodit spárovací hmotu. Nastavte stříkací tlak na nízké nastavení. V případě potřeby můžete tlak zvýšit, pokud je počáteční nastavení příliš nízké, ale k čištění dlaždice použijte pouze tolik tlaku, kolik je třeba.

Práce shora dolů

Začněte stříkáním na horní část dlaždice a pracujte v horizontálních sériích. Po dokončení celého běhu přesuňte dolů asi o 6 palců a proveďte další běh. Začátkem nahoře zajistíte, že úlomky se budou pohybovat směrem dolů, mimo očištěné oblasti. Chcete-li minimalizovat přestřik, udržujte sprej v úhlu 45 stupňů a vždy směřujte dolů nebo do strany. Chcete, aby co nejvíce vody odtékalo zpět do vany a dolů do odtoku.

Vyhněte se těsnicím kloubům

Spodní okraj dlaždice, kde se dlaždice setkává s vanou nebo sprchou, je vyplněn těsně těsnící hmotou spíše než spárovací hmotou (alespoň by měla být). Když postupujete dolů k tomuto těsnicímu kloubu, přestaňte stříkat několik centimetrů nad těsnicí prostředek, abyste zabránili jeho poškození.

Vyčistěte oblast

Vypněte tlakovou myčku a přivádějte hadici zpět ven. Vyčistěte vanu nebo sprchu houbou, abyste odstranili zbytky a zbytky, které se shromáždily na palubě vany, mýdlové nádobí a další vodorovné povrchy v důsledku tlakového mytí. Podlahu v koupelně osušte mopem nebo čistými hadry podle potřeby.