Jak si vybrat barvy exteriéru

Getty / Mitchell Funk

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak zlepšit pohotovostní přitažlivost vašeho domova, je změna nebo zlepšení barvy exteriéru. Tyto tipy vám pomohou vybrat perfektní barvu exteriéru:

1. Zdůrazněte minulost

O barvách exteriérové ​​barvy minulosti je třeba něco říci. To platí zejména, pokud máte to štěstí, že vlastníte dům určitého, definovatelného architektonického stylu - viktoriánský, Cape Cod, Craftsman atd. Pokud máte pomoc designéra - a většina profesionálních nebo dodavatelských lakoven takovou nabídku nabízí odborník - potom ho požádejte, aby našel vzorky barev z doby, ve které byl váš dům postaven.

2. Buďte si vědomi vnějších barev nátěrů sousedů

Ať už se rozhodnete cokoli, budou vaše barvy exteriéru barvy, ale zkuste zvážit, co bude fungovat ve vašem okolí. Jinými slovy, podívejte se na celý obrázek - myslete na své okolí jako na látku a na svůj dům jako na jednu nit v této látce. Můžete být dále omezeni smlouvami Asociace vlastníků domů, proto se nezapomeňte podívat i na tyto smlouvy. Obecně řečeno, být dobrým sousedem je něco, co byste měli zohlednit. Budou barvy, které se nakloníte, zapadat do celkového pocitu okolí ">

3. Strukturální harmonie se zbytkem domu

Myslete nejen na okolí celé, ale na celý dům. Jakou barvu má vaše střecha? Je to břidlice, hliník, měď, cedrové chvění? I když nemusíte přizpůsobovat svou barvu šindelům, barvy by se měly nějak spojit. Další úvahou je terénní úpravy a přírodní prvky kolem domu. Jste v zalesněné oblasti? Je v blízkosti jezero? Mohou navrhnout rodiny barev, které vám mohou pomoci rozhodnout o barvách exteriéru.

4. Uvnitř ovlivňuje vnější

Máte-li na displeji oblíbenou přikrývku nebo třeba kousek jemného porcelánu, vytvořilo by to skvělý motiv pro vnější barvy barev. Nebojte se vytáhnout barvy pro váš domov z tohoto kusu a převést je na váš exteriér. To dodává designu harmonii a integritu v designu a může být stejně jemné nebo zřejmé, jak byste chtěli. Vše, po čem jdete, je inspirací - neprokazuje vnějšímu světu spojení mezi přikrývkou a vnějším nátěrem. Je to osobní věc: pokud vás barvy na této přikrývce nebo na talíři upoutaly vaše oko, pravděpodobně by pro vás doma fungovaly dobře.

5. Bílý dům: Barva tradice

Bílý dům: Pokud je to dost dobré pro naše vůdce, je to dost dobré pro váš dům. Se správným doplňkovým nádechem - okapem, oknem, obložením dveří atd. - může být bílá fantastickou barvou exteriérové ​​barvy. Nemysli na to jako na poslední možnost nebo jako výchozí barvu; bílá není na výběr. Bílá má svou vznešenou přitažlivost. Bonus: Věděli jste, že pokud je váš domov o něco menší než sousední domy, bílé mají tendenci, aby domy vypadaly větší než život. Vydrží také déle pod tvrdým slunečním zářením, protože odpuzuje škodlivé UV záření lépe než jiné barvy.

6. Tmavší detaily vytvářejí barvu vnějšího nátěru

Tmavší barvy jsou skvělé pro přitažení očí k architektonickým detailům, které nechcete nechat ujít. Pokud máte klenutý oblouk nebo oříznutí nebo jakýkoli konkrétní prvek, který chcete zvýraznit, upozorněte tmavšími barvami. Tmavší barvy způsobují, že se věci zdají být o něco menší, než jsou, a jsou skvělou volbou pro zapuštěné panely. Pokud máte prvky, které vyčnívají z povrchu stěny, zvýrazněte je světlejšími barvami, protože budou vynikat více proti tmavšímu stínu. Buďte však opatrní, pokud používáte jako barvu exteriéru barvy pole tmavší barvy. V takovém případě se ujistěte, že používáte vyšší lesk, abyste zabránili poškození UV. Tmavší barvy jinak ztmavnou.

7. Zvažte počet barev

Pokud jste měli tu výhodu, že žijete téměř klasicky, viktoriánské domy - často nazývané Painted Ladies -, nebo i když jste navštívili San Francisco, všimněte si, kolik barev návrháři použili. Někdy uvidíte až 8 různých barev a to proto, že mají tolik architektonického zájmu. Počet barev opravdu závisí na jednoduchosti nebo složitosti vašeho domova. Přidání příliš mnoha barev do domu, který je skutečně navržen tak, aby měl maximálně 3 nebo 4 barvy, zajistí, že domov bude vypadat nezvykle, a vnější barvy barev budou vypadat jako zběsile. Hledejte domy s podobnou architekturou, doufejme, že od stejného tvůrce, a podívejte se, co ostatní úspěšně zvládli. Správný domov může mít až 10 barev, ale k tomu je zapotřebí profesionální oko designéra. Tip: Začněte konzervativně a přidejte další, pokud to projekt vyžaduje.

8. Využijte nástroje Color Tools

Přinejmenším budete muset vyzvednout šikovný nástroj pro malování, který se obvykle nazývá barevné kolo nebo barevný ventilátor. Zeptejte se svého prodejce, zda vám může půjčit fanouška, nebo zda můžete odebrat vzorky, jakmile si myslíte, že jste se rozhodli. Většina profesionálních obchodů má k dispozici praktické vzorkovače velikosti pinů za pár dolarů, které si můžete vzít domů a vyzkoušet si na svém exteriéru. Štětce ze sekce barvy jsou skvělé, které vám pomohou rozhodnout se zhruba o tom, co jste po. Ještě lepší je, když si namočíte skutečný mokrý vzorek na svůj domov, i když jste si jistí, co chcete. Barvy exteriérové ​​barvy vypadají osobně odlišně, než když jsou vytištěny na šikovných kusech lepenky. V různých denních dobách bude barva nabírat jiný odstín nebo bude vypadat trochu světlejší nebo tmavší, než jste doufali.