Jak postavit Treehouse

Treehouse je sen nejen dětí, ale i dospělých. Myšlenky líných dnů při čtení knihy nebo popíjení studeného nápoje v soukromém, vznešeném ráji často podporují motivaci vybrat strom a začít okamžitě stavět. Užívat si bezstarostný stromový dům je však možné, pouze pokud je stromový dům robustní a bezpečný.

Tento stromový styl ve stylu otevřené platformy je bezpečný, základní a vyžaduje pouze jeden strom. Obtížné a neznámé stromové inženýrství je udržováno na minimu, protože hmotnost plošiny nesou zcela čtyři sloupky zapuštěné do země. Alternativně, pro klasičtější vzhled stromu, může být polovina platformy nesena dvěma stromy nahrazujícími dva příspěvky. Ušetřete čas instalací předpřipraveného zábradlí na palubě nebo ušetříte peníze tím, že zábradlí postavíte od nuly.

Některé stromové domy vyžadují neobvyklé materiály, které se nacházejí pouze ve specializovaných online obchodech se stromy. Tento stromový dům však používá základní stavební materiály, nástroje a techniky. Všechny materiály najdete v místním domovském centru.

Nástroje a spotřební materiál, který budete potřebovat

 • 4 šest po šesti příspěvcích, každý dlouhý 12 stop
 • 4 předpřipravené podlahové zábradlí, buď dřevo nebo hliník potažený práškem, každá 8 stop dlouhá a 3 stopy vysoká, stejně jako sloupky zábradlí paluby a zahrnutý hardware
 • 8 sáčků z rychle tuhnoucího betonu
 • 4 betonové trubky, každá o průměru 8 palců po délce 48 palců
 • 4 šrouby J, každý průměr 5/8 palce
 • 4 pozinkované nastavitelné sloupky sloupků, každá 6 palců po 6 palců
 • Post bagr
 • 2 sáčky štěrku krajiny
 • 4 dřevěné sázky
 • Kladivo
 • Hladina laseru nebo bublina
 • 16d hřebíky, každý 3-1 / 2 palce dlouhý
 • 10d hřebíky, každý 1-1 / 2 palce dlouhý
 • 12 pozinkovaných skrytých čelních závěsů, každé 2 palce po 10 palců
 • 24 šroubů, průměr 1/2 palce dlouhý 6 palců s odpovídajícími podložkami
 • 8 tlakově ošetřených dvou po čtyřech, každá dlouhá 8 stop
 • 23 tlakově ošetřených dvou desítek, každá dlouhá 8 stop
 • Svinovací metr
 • Tesařská tužka
 • Kotoučová pila
 • Akumulátorové vrtáky a vrtáky
 • Sada ráčnových klíčů mechanika
 • 3 žebříky

Instrukce

Vyberte strom

Kvůli jejich kráse a síle, listnaté tvrdé dřevo jako dub, javor, buk, jablko a popel byly dlouho zvyklé na stavbu treehouses. Evergreeny jako Douglas Fir, borovice, smrk a hemlock fungují také dobře. Zajistěte, aby byl strom rovný a co nejblíže svislé. Jakékoli spodní větve by měly být oříznuty do požadované výšky nástupiště plus dalších 6 stop. Chcete-li pojmout trámy rozložené 16 palců od sebe, je nejlepší, pokud zvolíte průměr stromu, který zůstane v této velikosti.

Vymažte právní předpisy

Na tyto malé domy na obloze se vztahuje několik stavebních zákonů a zákonů o územním plánování, které stanoví normy pro pozemní struktury. Po vypracování úplného plánu pro svůj stromový dům zavolejte místní oddělení povolování a územního plánování a stanovte si osobní schůzky. Útvary stavebního povolení se zabývají bezpečností samotné stavby, územní úřady mají zájem o umístění stavby na pozemek. Protože pro paty musí být vykopány výrazně hluboké díry, zavolejte na horkou linku pro vyhýbání se elektrickým sítím, abyste se ujistili, že nenarazíte na elektrické, kanalizační, vodní nebo jiné důležité servisní linky. Etiketa dobrého souseda také znamená, že byste měli mluvit s každým sousedem, jehož sousední majetek může být ovlivněn stromárnou.

Označte umístění příspěvku

Použijte strom jako středový bod treehouse a označte čtyři umístění patek sloupu ve čtvercovém tvaru. Zápatí příspěvků budou od sebe vzdáleny 8 stop a ve stejné vzdálenosti od stromu. Ujistěte se, že vnější rozměry tohoto čtverce měří 8 stop x 8 stop, nikoli rozměry uprostřed. To je zásadní, protože vnitřní rozměry podlahového rámu, který vytvoříte v dalším kroku, budou 8 stop po 8 stopách; sloupky a rám se musí zarovnat. Označte tato místa bušením čtyř dřevěných vkladů do země.

Vykopejte díry po zápatí

Pomocí bagru s otvory pro hloubení otvorů vykopejte čtyři otvory do hloubky potřebné pro vaši oblast, aby každý sloupek zasahoval pod linii mrazu. Tyto informace si vyžádejte od místního stavebního úřadu. Postel spodní části každé díry s 3 palce štěrku. Do každé díry vložte kartonovou zkumavku a každou zkumavku odřízněte tak, aby asi 2 palce zkumavky zasahovaly nad úroveň země.

Pour the Footers

Promíchejte beton a poté vyplňte každou zkumavku, dokud nebude beton vyrovnán s horním okrajem zkumavky. Vyhlaďte beton tak, aby byl plochý. Když je beton stále mokrý, do každého betonového základu vložte šroub J o průměru 5/8 palce tak, aby přesahoval 3/4 palce až 1 palec nad betonem.

Připojte příspěvky

Namontujte základnu sloupku na každé ze čtyř patiček s přiloženou podložkou a maticí, které se připevňují k vloženému J-šroubu. Položte každou šest po šest na vrchol sloupku, instalatérské práce s úrovní a přibití na místo s 16d hřebíky. Zajistěte poštou dočasně přilepením dvou po čtyřech ke každému sloupku a vytvořte trojúhelníkovou výztuhu, jejíž dvě volné paže spočívají na zemi.

Postavte vnější část podlahového rámu

Pomocí čtyř desítek po desítce vytvořte čtverec, který bude tvořit vnější obvod (nebo okrajovou hranu) podlahového rámu. Rám by měl být široký 8 stop až 8 stop. Vyřízněte dvě z desítek tak, aby každá z nich byla 7 stop a 9 palců dlouhá. Ostatní dvě desítky zůstávají dlouhé 8 stop. Přilepte čtyři prkna spolu s 16d hřebíky na konci a vytvořte čtverec.

Namontujte podlahový rám

Se dvěma pomocníky na žebřících nechte pomocníky zvednout podlahový rám nad úroveň vrcholů sloupků. Podlahový rám by nyní měl být omotán kolem čtyř sloupků. Posuňte podlahový rám do požadované výšky podlahy. Dočasně připevněte rám na místo na každém sloupku pomocí 16d hřebíků. Hlavice hřebíků by měla zůstat odkrytá pro snazší vyjmutí. S akumulátorovým vrtákem vytvořte dva pilotní otvory na každém sloupku přes rám dva po deseti a do sloupku. Následně zašroubujte západkové šrouby a podložky do každého pilotního otvoru pomocí rohatkového klíče. Odstraňte dočasné hřebíky 16d drápkovým koncem kladiva.

Namontujte konzoly na kolena

Odstraňte dočasné rovnátka dva po čtyřech, protože tyto budou použity k vytvoření trvalých křížových složených závor. Mohou to být buď krátké kolenní výztuhy, které sahají od jednoho sloupku k podlahovému rámu, nebo to mohou být delší diagonální výztuhy, které sahají od jednoho sloupku k sousednímu sloupku.

Chcete-li vytvořit kolenní rovnátka, ořízněte čtyři ze čtyř na čtyři tak, aby jste měli osm dva ze čtyř, které jsou dlouhé 48 palců. Umístěte dva po čtyřech do požadované polohy kolenní ortézy (45 stupňů, sahající od okraje nosníku po sloupek) a potom ořízněte zářezy zezadu tužkou. Řezejte pokosovou pilou a vyzkoušejte ji na stromárně. Pokud to funguje, použijte jej jako šablonu pro řezání zbývajících tří kolenních výztuh. Vyvrtejte pilotní díry a poté připevněte jednu kolenní výztuhu na sloup pomocí zpožďovacích šroubů s úhlopříčkou 1/2 palce.

Aby se předešlo zpožděným šroubům z jedné vzpěry, které by interferovaly se zpožďovacími šrouby na druhé vzpěře sloupu, měla by být druhá sada čtyř kolenních výztuh oříznuta buď delší nebo kratší než první sada. Změřte, označte, vystřihněte a připojte tyto rovnátka, jako jste to udělali s druhou sadou.

Nastavte trámy

Pomocí tužky a pásky změřte dvanáct pozic na vnitřní straně podlahového rámu pro trámové závěsy. Na jedné straně by mělo být šest ramínek a na druhé straně šest. Závěsy by měly být od sebe vzdáleny 16 palců. Možná budete muset mírně upravit polohu dvou středních závěsů, aby se vešly na strom. Pomocí 10d hřebíků připevněte trámové trámy do každé pozice. Pevně ​​kapsy zbývající dva po desítkách do trámových závěsů, poté připevněte desky a věšáky 10d hřebíky.

Chcete-li zvýšit pevnost trámů, zdvojnásobte obě strany rámu, na kterých jsou trámové závěsy, na vnější straně rámu namontovány další dvě desítky. Nail na místo s 2 1/2-palcové hřebíky.

Postavte podlahu

Jedenáct zbývajících dvou desítek bude použito jako palubní desky. Tvář nehty na trámy s 16d nehty. Nebo pro čistší vzhled, zvažte nákup skrytého upevňovacího systému, jako je Camo Marksman. Prostorové desky od sebe 1/8 palce až 1/4 palce. Když dosáhnete stromu, odřízněte tyto desky na délku.

Namontujte zábradlí a žebřík

Namontujte zábradlí na horní část plošiny podle pokynů výrobce. Nezapomeňte pro přístup nechat část asi 2 stopy široké. Pokud jde o žebřík, mnoho lanových žebříků je k dispozici online, které lze připevnit ke stromu nebo naklonit prodlužovací žebřík na místo pro robustnější řešení.