Jak postavit boudu

Sisoje / Getty Images

Už jste někdy dychtivě hleděli na přístřešky umístěné mimo vaše místní domácí centrum nebo v sousedních dvorech "> zahradní nářadí, nářadí a sportovní potřeby, ale jeden pohled na jejich vysoké ceny by mohl stačit k tomu, abys dal nápad na záda Můžete postavit mnohem levnější boudu od nuly, která je atraktivní a funkční a může být dokonce lepší než hůl zakoupená v obchodě.

Tento vysoký přístřešek, vysoký 8 metrů a 8 stop, šetří drahocenný prostor na zahradě a maximalizuje vnitřní úložiště pro vybavení a nářadí. Štíty štítů ve spojení se systémem krokví a hřebenů propůjčují této kůlně klasický vzhled a její volitelná borovice s perem a drážkou může být obarvená a utěsněná nebo nedokončená pro šedý rustikální vzhled. Tato přístřešek chráněná kompozitními šindelem se třemi poutky nebo válcovanou krytinou poskytuje těsnou skladovací plochu odolnou proti povětrnostním vlivům a vydrží po mnoho dalších let.

Povolení, územní plánování a obslužné programy

Přístřešky, které zůstávají v určité sadě faktorů, často nevyžadují stavební povolení ani povolení k územnímu plánování. Přístřešky obvykle nesmějí být připevněny k domu a musí zůstat pod maximem čtvercového záběru. Podrobnější informace však získáte online nebo telefonicky u místního oddělení povolování a územního plánování. Pokud máte nějaké dotazy, neváhejte zavolat na místní úřad pro stavební povolení. Díry budou vykopány pro zápatí, proto zavolejte na místní linku pro vyhýbání se utilitám. Tyto bezplatné služby vyšlou technika, který označí váš majetek pro elektrické, kanalizační, vodní nebo jiné důležité servisní linky.

Nástroje a spotřební materiál, který budete potřebovat

 • 12 tlakem ošetřených dvou po osmi, každá 8 stop
 • 60 dva po čtyřech, každá 8 stop
 • 1 dva po osmi, 8 stopách
 • 256 čtverečních stop nedokončené borovice jazyk-a-drážka lodní obkladová deska, 8-noha k 8-palec k 1-palec
 • 2 OSB listy, preferované, ale nevyžadující pero a drážka, každá 4-stopa po 8 stopách po 19/32 palcích
 • 10 desek OSB pro opláštění domu, každý 4 stopy po 8 stopách po 1/2 palce
 • 4 masivní betonové patky, každý 16 palců na 16 palců na 4 palce nebo podobné pro lehké zakládání základů
 • Pozinkované hřebíky 16d, 3 1/2 palce
 • 8d pozinkované hřebíky, 2 1/2 palce
 • 10d hřebíky, každý 1 1/2 palce dlouhý
 • 12 pozinkovaných skrytých čelních závěsů, každé 2 palce po 8 palců
 • 10 hurikánových vazeb
 • Prefabrikované dvojité dřevěné uzamykatelné skladovací dveře
 • Náměstí rychlosti
 • Kotoučová pila
 • Akumulátorová vrtačka
 • Šestimetrový žebřík
 • Laserová hladina
 • Elektrická pokosová pila
 • Hladina bublin
 • Rámovací kladivo
 • 2 až 4 sáčky štěrku krajiny
 • Lopata
 • Svinovací metr
 • 4 dřevěné sázky
 • Tesařská tužka

Instrukce

Vytvořte vnější obvod podlahového rámu

S rámovacím kladivem a hřebíky 16d, hřebík čtyři dva po osmi dohromady tvoří čtvercový tvar, který měří 8 stop na šířku 8 stop. Použijte dva hřebíky na konec. Rám nebude v tomto bodě držet dokonalý čtvercový tvar. Nedotýkejte se však, protože později dostane podlahové opláštění, které mu pomůže udržet jeho tvar.

Označte umístění přístřešku

Posuňte podlahový rám na požadované místo v kůlně. Změřte podlahový rámeček na čtverec měřením napříč dvěma úhlopříčkami. Jemně zatlačte rámeček do čtverce tak, aby se obě diagonální měření shodovala. Pevně ​​umístěte čtyři betonové patky do vnitřních rohů rámu. Ve vnějším rohu každého ze čtyř rohů rámu nasaďte dřevěnou kůlu a vytvořte středové body. Odstraňte rám a bloky.

Nainstalujte bloky přístřešku

Po odstranění betonových bloků vykopejte na každém místě díru hlubokou asi 20 palců po 20 palců a 8 palců, použijte kolík jako referenční bod středu. Naplňte každou díru štěrkem, dokud štěrk nedosáhne výšky země. Umístěte betonové bloky na každé štěrkové lože a vyrovnejte je s úrovní bublin.

Nainstalujte a zarámujte přístřešek

Zdvojnásobte dvě protilehlé strany podlahového rámu po dvou na osmi stranách. Fungují jako okrajové nosníky pro posílení obou konců rámu, které nesou hmotnost vnitřních nosníků. Nail na místo s 2 1/2-palcové hřebíky.

Trámy se rozšíří od jednoho okrajového nosníku k protilehlému okrajovému nosníku. Na každém trámovém ráfku označte šest míst na středovém úhlu 16 palců a na každé místo nainstalujte hřebíky s trámem 1 1/2 palce. Do trámových ramínků vložte šest tlakem ošetřených dvou osmičků a zajistěte 1 1/2 hřebíky.

Nainstalujte podlahovou krytinu

Naposledy ošlehejte podlahový rám kůlny až do úrovně tolerance 1/8 palce. Nainstalujte dva listy OSB nahoře, kolmo na trámy. Zajistěte OSB po celém obvodu a připojíte každých 8 palců hřebíky o velikosti 1/2 palce.

Zarámujte konec zadního štítu

Obě strany stěny kůlny s trojúhelníkovými vrcholy jsou štítovými konci. Vzhledem k tomu, že podlahová plocha je 8 stop po 8 stopách, získáte tak vhodnou šablonu pro začátek rámování štítové koncové stěny.

Položte jeden po druhém na okraj podél jedné ze stran podlahového rámu. Umístěte dva další dva po čtyřech vedle sebe na dvě sousední strany podlahy, čímž vytvoříte U-tvar. Uprostřed nasaďte čtyři další dva po čtyřech tak, aby byly rovnoběžné s oběma stranami tvaru U. Všechny dva po čtyřech by měly být rozmístěny 16 centimetrů uprostřed.

Podél horní strany položte na vrchol této sestavy další dva dva krát čtyři a vytvořte široký tupý úhel kolem 150 stupňů. Použijte svůj Speed ​​Square k potvrzení úhlu. Tužkou označte šest dvou po čtyřech, které do tohoto trojúhelníku narazily. Také označte úhel na dvou dvou na čtyři, které tvoří trojúhelník. S pokosovou pilou řezejte úhly na šesti svislých dvou na čtyři a na dvou dvou na čtyři, které tvoří úhel. Zaschněte znovu všechny řezivo a nehty na místo pomocí 3 1/2-palcové hřebíky.

Zarámujte konec předního štítu

Zarámujte přední konec štítu stejně jako zadní konec štítu, ale s několika výjimkami přizpůsobte otevření dveří. Nepoužívejte dva středy po čtyřech. Místo toho je posuňte a zdvojnásobte každou ze dvou dvou na čtyři, které rámují dveřní otvor. K vytvoření záhlaví dveří použijte také dva dva po čtyřech přes horní část dveřního otvoru. Podle toho upravte všechny čepy tak, aby se vešly na předem vyrobené dvojité dveře.

Namontujte konce štítů na podlahový rám

Tip na svislý každý ze štítových konců a hřebík na podlahu pomocí 3 hřebíků o šířce 1/2 palce, ujistěte se, že hřebíky pronikají rámem a ne pouze fólií OSB.

Zarámujte boční stěny

Stěny budou orámovány čtyřmi čtyřmi čtyřmi čtverci a třemi dvěma čtyřmi čtyřmi vertikálními vnitřními kolíky. Umístěte všechny desky na 24 palců uprostřed. Nakloňte boční stěny svisle a hřebík k rámu podlahy pomocí 3 hřebíků o šířce 1/2 palce. Konce štítů přibijte k bočním stěnám také pomocí 3 hřebíků o velikosti 1/2 palce.

Nainstalujte Ridge Board

Mezi dvěma štíty štítu nechte pomocníka držet dva po osmi. Pak byste měli jít na každý vrchol a z opačné strany jet 3 1/2-palcové hřebíky do konců hřebenové desky.

Nainstalujte rafty a vazby

Namontujte pět párů trámů rozmístěných ve středu 16 palců, které probíhají od hřebenové desky k horním deskám obou bočních stěn. Krokve budou muset být řezány v úhlu na každém konci, aby se setkaly s hřebenovou deskou na horní desce. Hřebík na místo a zajištěný kovovými hurikánovými vazbami.

Přidejte stropní nosníky pro podporu

Na rozdíl od střešního příhradového systému, který brání vyklenutí stěn, zde použitý jednodušší hřebenový a krokový systém nedělá. Aby nedošlo k oddělení stěn, přibijte tři dva po čtyřech z jedné boční stěny na druhou boční stěnu. Později, pokud si přejete, mohou být použity pro skladování stropu.

Namontujte opláštění na stěny a střechu

10 listů 1/2 palcové OSB fólie bude rozptýleno mezi čtyři stěny a střechu. Každá stěna obdrží dva listy, vodorovně zavěšená a přibitá na místo 1 1/2 palcovými hřebíky. Střecha obdrží dva listy. Před přibitím opláštění na předním konci štítu označte a vyřízněte otvor dveří a poté dveře nainstalujte.

Nainstalujte vedlejší kolej

Stěny dokončete vodorovnou borovicí vlečnou lištou na jazyku a drážce. Ořízněte se kolem dveří. Pro větší hydroizolaci můžete chtít nainstalovat pod obklad domácí papír nebo dehtový papír.

Namontujte zastřešení

Střešní asfaltová střešní krytina, známá také jako zastřešení s minerálním povrchem (MSR), se snadno instaluje a je levná. Začněte od dna, pak pokračujte směrem nahoru a překrývejte části o 8 palců až 12 palců. Pro atraktivnější vzhled, který je o něco dražší, nainstalujte složené šindele se třemi kartami.